Vecāki

22.dec 2020
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) jau no nākamā gada sākuma piedāvā jaunu bezmaksas pakalpojumu ģimenēm - ģimenes psihoterapiju.
30.nov 2020
No šodienas 1. līdz 6.klašu skolēniem, ja izglītības iestāde lemj mācību procesu organizēt klātienē, uz vienu skolēnu jānodrošina ne mazāk kā trīs kvadrātmetri no klases telpas platības, savukārt skolotājiem stundās būs jālieto sejas maskas, paredz iepriekš valdībā lemtais.
5.nov 2020
Valsts līmenī jārisina jautājums par dīkstāves pabalstu maksāšanu vecākiem, kuru bērni mācās attālināti, šodien Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē teica Izglītības pārvaldes priekšnieks Ivars Balamovskis.
7.okt 2020
Pamatojoties uz likumdošanu, juridiski viendzimuma pāru bērniem var būt tikai viens vecāks, tāpēc pēc bērna dzimšanas nav paredzētas tiesības uz atvaļinājumu bioloģiskās mātes partnerei, šodienas tiesas sēdē atzina Saeimas un Tieslietu ministrijas (TM) pārstāvji.
20.sep 2020
Jaunais mācību gads strauji uzņem apgriezienus, bet tas daudziem arī atklāj dažādas problēmas. Par vienu no tām raksta skolēna māmiņa, kura gan nevēlējās minēt konkrēto skolu, vēsta raidījums "Bez Tabu".
10.sep 2020
Katram pieaugušam, nobriedušam cilvēkam ir visdažādākās tiesības un brīvības. Tiesības uz pašizaugsmi un pilnvaidošanos. Tiesības uz brīvu ceļošanu, mīlestību, skaistām, krāsainām emocijām un pieredzēm. Galu galā tiesības pašam izdarīt savas izvēles, lai kādas tās arī būtu. Tikai problēma ir tajā, ka pa vidu visām šīm pieaugušā cilvēka izvēlēm un brīvībām mēdz atrasties bērns, kuram ir tikai viena vajadzība. "Būt kopā".
5.sep 2020
Krievijā, Stavropolē, briesmīgā stāvoklī esošā mājā atrasti divi mazi bērni, vesta Ren.tv.
26.jun 2020
Rīgā policija no aptuveni piecu promiļu reibumā esošas mātes un trīs promiļu reibumā esoša tēva nošķīrusi četrus bērnus, informēja Rīgas pašvaldības policija (RPP).
26.mai 2020
No bezpalīdzīga un visu laiku pieskatāma kunkulīša bērns pamazām pārtop patstāvīgā būtnē. Vēl daži gadi, un vecākiem ir jāļauj savam bērnam vienam doties plašākā pasaulē. Sākumā tas ir pašu mājoklis, tad pagalms, vēlāk jau iešana uz veikalu un vakara iziešana ar vienaudžiem. Rimi Bērniem eksperte, psiholoģe Iveta Aunīte dalās četros svarīgos padomos, kā rīkoties un kam pievērst uzmanību, lai gan bērns, gan vecāki justos droši.
16.mai 2020
Ko darīt, ja bērns neklausa un negrib vairs mācīties? Tādus jautājumus sev uzdod daudzi vecāki. Īpaši tagad, kad Covid-19 krīzes laikā ģimenes ikdienā pavada kopā daudz vairāk laika nekā līdz šim un kad vecākiem kā akrobātiem jāžonglē ar dažādajām lomām – pavārs, skolotājs, psihologs, darba devējs vai darba ņēmējs un citas. Šajā ārkārtas situācijā nodibinājuma “Centrs Dardedze” valdes locekle Laila Balode aicina vecākus nekautrēties meklēt un saņemt atbalstu.
6.mai 2020
Šī brīža situācijā ģimenes locekļi lielu daļu laika pavada viens otra kompānijā, taču ilgtermiņā šāda kopābūšana no vecākiem var prasīt daudz lielāku emocionālo stabilitāti, spēju pielāgoties un ievērojamu dienas ritma pārplānošanu. Kā neapjukt daudzo pienākumu gūzmā un saglabāt vēsu prātu, iesaka ģimenes psihoterapeite Mārīte Bite.
11.apr 2020
Ciemošanās pie bērniem, kurus pieskata vecvecāki, viņu vecākiem nav aizliegta saskaņā ar rīkojumu par ārkārtējo situāciju, uzskata tiesībsargs Juris Jansons.
27.jan 2020
No februāra Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) kardiologu konsultācijas primāri nodrošinās jau diagnosticētiem un ģimenes ārsta nosūtījumu saņēmušiem pacientiem, informēja slimnīcas pārstāve Vita Šteina.
16.jan 2020
“Bieži no vecākiem dzirdu, ka viņu bērni ir izvēlīgi, ēd nelabprāt un tikai konkrētus ēdienus, nepieņem jaunus produktus vai atzīst tikai konkrētās formās sagrieztus burkānus,” stāsta Rimi Bērniem eksperte, sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina. Ko darīt, ja bērns atzīst tikai atsevišķus ēdienus, un kā “pierunāt” izvēlīgo ēdāju pagaršot ko jaunu? Pārbaudītos padomos dalās eksperte.
22.dec 2019
Kāds pāris, ar bērnu dodoties no Singapūras uz Malaiziju, pa ceļam aizmirsa savu atvasi kādā degvielas uzpildes stacijā, raksta "Asia One".
22.dec 2019
Kā mēs protam veidot attiecības ar sevi, lai nemocītu un nekropļotu savus bērnus, to paaudzi, kura turpinās veidot šo valsti un sabiedrību, kas Latvijā dzīvos pēc mums? Par to saruna ar psihoterapeitu Valdi BRIEDI. Vispār jau tas ir sensenais jautājums par vecāku un bērnu attiecībām, par it kā mūžīgo paaudžu konfliktu. Psihoterapeita sacītais ļauj apzināties, ka gaisma tuneļa galā ir, ja gribam un protam mainīties.
14.dec 2019
Ilgus gadus dzīvojusi Islandē, rēzekniete Olga atgriezusies Latvijā, līdzi ņemot arī nepilngadīgo meitu, kas dzimusi Islandē. Bērna tēvs islandietis vaino sievieti meitas "zādzībā", vēstīja raidījums "Bez Tabu".
2.dec 2019
«Augsti godājamais Valsts prezidenta kungs, mani sauc Anete, man ir divi dēli, no kuram vienam ir smagi funkcionāli traucējumi,» Valsts prezidentu Egilu Levitu uzrunā ne tikai Anete ar vīru Miķeli, bet arī Vineta un Ēriks, Sanda, Jana, Evita, Elīna, Ketija un Ēriks un citi vecāki, kuru ģimenēs aug bērni ar funkcionāliem un garīga rakstura traucējumiem.
25.nov 2019
Attiecību saglabāšana tādā seksuālā intensitātē kā pirms bērna piedzimšanas ir sarežģīts uzdevums. Vai tas maz ir iespējams? Un kādas ir tipiskās attiecību veidošanas kļūdas, ko pieļauj jaunā mamma un tētis, vecāku organizācijas "Mammamuntetiem.lv" rīkotajā diskusiju ciklā "Pāru seksuālā (ne)kompetence" stāsta klīniskā psiholoģe Kristīne Balode.