Kuriem vecākiem pienāksies 500 eiro pabalsts?

© f64.lv, Gints Ivuškāns

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) pabalstu metodikas vadības daļas vecākā eksperte Aiva Zīraka LTV raidījumā "Rīta panorāma" skaidroja, kuriem vecākiem pienāksies vienreizējas pabalsts 500 eiro apmērā.

Zīraka min, ka VSAA vienreizēju 500 eiro atbalstu par katru bērnu izmaksās tiem vecākiem, kuri saņem bērna kopšanas pabalstu par bērnu līdz viena gada vecumam, ģimenes valsts pabalstu vai piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti.

Pabalsts pienāksies tiem vecākiem, kuriem laika posmā no 1. marta līdz ārkārtējās situācijas beigām, 6. aprīlim, ir piešķirti attiecīgie pabalsti.

Vienreizējo pabalstu 500 eiro apmērā saņems arī tās māmiņas, kuras laika periodā no 1. marta līdz 6. aprīlim saņem maternitātes pabalstu, un bērniņš piedzimst līdz 6. aprīlim, ieskaitot.

Tie vecāki, kuri atsevišķu iemeslu vadīti vēl nav pieteikušies nevienam no pabalstiem, bērna kopšanas vai ģimenes valsts pabalstam, bet viņiem tas ir nepieciešams, arī viņi var saņemt 500 eiro pabalstu.

"Viņiem uz to ir tiesības, tiesības saņemt šo pabalstu," situāciju skaidroja Zīraka.

Lai pieteiktos vienreizējam 500 eiro pabalstam, vecākiem nav nepieciešams rakstīt iesniegumu.

"VSAA piešķirs pati bez cilvēku iesnieguma šo te atbalstu par katru bērnu," pabalstu saņems tie vecāki, kuri saņem ikmēneša regulāros pabalstus.

Plānots, ka VSAA līdz 31. martam vecākiem izmaksās 500 eiro pabalstu.

Savukārt tās māmiņas, kuras šajā laika posmā saņem maternitātes pabalstu un tie vecāki, kuri bērna kopšanas vai ģimenes valsts pabalstam pieteiksies vēlāk, 500 eiro atbalstu saņems 30 dienu laikā, kad tiks piešķirts attiecīgais pabalsts.

Zīraka vērš uzmanību uz to, ka tajās ģimenēs, kurās aug vairāki bērni, pabalstu 500 eiro apmērā vecāki nesaņems reizē. Par katru bērnu pabalsts tiks ieskaitīts kontā atsevišķā laikā.

Kā arī vecāki 500 eiro pabalstu nesaņems kopā ar marta ikmēneša regulējamo izmaksu pabalstu. Katrs no pabalsta veidiem kontā tiks ieskatīts atsevišķi.

"Līdz 31. martam pabalsta izmaksa tiks nodrošināta visiem ikmēneša regulāro pabalstu saņēmējiem."

Arī audžuvecāki, aizbildņi, kuru aprūpē atrodas bērniņš, var saņemt vienreizējo 500 eiro pabalstu, ja viņiem ir piešķirts bērna kopšanas pabalsts vai ģimenes valsts pabalsts.

Tomēr, ja šiem audžuvecākiem nav piešķirts pabalsts, tad viņi tam var pieteikties, iesniedzot iesniegumu. VSAA izvērtēs vai attiecīgajiem cilvēkiem ir nepieciešams pabalsts.

Savukārt tās māmiņām, kuras laika posmā no 1. marta līdz 6. aprīlim saņem maternitātes pabalstu un bērns būs piedzimis līdz ārkārtējās situācijas beigām, viņām 500 eiro pabalsts tiks piešķirts vēlāk.

Zīraka uzsver, ka vienlaicīgi nav iespējams saņemt maternitātes pabalstu un vienreizējo 500 eiro pabalstu.

"Ja māmiņa no 17. februāra līdz 15. aprīlim saņem maternitātes pabalstu un februāra vidū piedzimst bērns, tad beidzoties maternitātes pabalsta izmaksai, uz māmiņas iesnieguma pamata tiks piešķirts bērna kopšanas pabalsts. Piešķirot bērna kopšanas pabalstu 30 dienu laikā tiks piešķirts arī šis te 500 eiro pabalsts," kā piemēru min VSAA pārstāve.

Latvijā

Šodien, 19. jūlijā, visa pasaule ir sašutusi un izbijusies par negaidītajiem darbības traucējumiem vairākās jomās. Proti, uzņēmumus, tostarp bankas, aviokompānijas, vilcienu uzņēmumus, telekomunikāciju uzņēmumus, TV un radio raidorganizācijas un lielveikalus, ir skāris masveida globāls IT pārrāvums. Lielāko ASV aviokompāniju darbība, tostarp American Airlines, Delta Airlines un United Airlines, ir apturēta, savukārt Vācijas, Amsterdamas un Spānijas lidostas arī ziņo par problēmām. Pasaules mediji ziņo, ka kāds kiberdrošības uzņēmums “Crowdstrike” ir paziņojis, ka vainojams ir tā “satura atjauninājums”, kas attiecas tieši uz “Windows” ierīcēm.

Svarīgākais