Līdz šim vakcināciju pret gripu Latvijā saņēmuši 109 828 iedzīvotāju, bet pret Covid-19 - vien 17 842, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
Decembris un janvāris mēdz būt vīrusa slimību sezonas pacēluma punkti, tāpēc SPKC aicina iedzīvotājus, jo īpaši riska grupu pacientus, veikt sezonālo vakcināciju pret gripu un Covid-19, lai svētku laikā, kad biežāk tiek apmeklēti publiski pasākumi, cilvēki būtu pasargāti no riska slimot smagi un nonākt slimnīcā.
Latvijai līdz šim piegādāti 9,7 miljoni vakcīnu devu pret Covid-19 infekciju, no tām savakcinēta ir trešā daļa. Pārējais – utilizēts vai ziedots citām valstīm, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”. Tai pašā laikā, kovids turpina pļaut cilvēku dzīvības, bet riska grupas, kam rekomendē vakcinēties reizi sezonā, to dara kūtri – šogad to izdarījuši 5 % no mērķa grupas.
Tikai nepilna trešdaļa Latvijas iedzīvotāju šajā sezonā nolēmuši vakcinēties, un galvenokārt pausta gatavība vakcinēties pret gripu, liecina "Mēness aptiekas" un pētījumu aģentūras "Norstat" veiktā aptauja.
Tikai nepilna trešdaļa Latvijas iedzīvotāju šajā sezonā ir nolēmuši vakcinēties - galvenokārt pret gripu, liecina "Mēness aptiekas" un pētījumu aģentūras "Norstat" veiktā aptaujā. Visaktīvāk gatavi vakcinēties Zemgales iedzīvotāji - 32%.
Šobrīd Latvijā akūto augšējo elpceļu infekciju slimību izplatības intensitāte atbilst sezonai un vērtējama kā zema, norāda Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
Nepieciešams rast papildu finansējumu, lai Latvijā īstenotu savlaicīgu uz riska grupām mērķētu gripas vakcinācijas kampaņu, pausts Veselības ministrijas (VM) informatīvajā ziņojumā par gripas vakcīnu iegādi riska grupu vakcinācijai šī un nākamā gada gripas sezonā.
Arī Saeimas darba kārtībā nonācis jautājums par bērnu vakcināciju pret difteriju un citām infekcijas slimībām. Saskaņā ar Veselība ministrijas datiem, bērnu vakcinācijas līmenis ir apmierinošs, tomēr pieaugušie pret difteriju vakcinējas nepietiekami. Tikai puse Latvijas iedzīvotāju ir revakcinējušies pret difteriju, kas kopumā negatīvi ietekmē sabiedrības kopējo aizsardzību pret šo infekcijas slimību.
Šoruden Latvijā pret Covid-19 ir vakcinējušies vien 3786 iedzīvotāji, bet vakcinācija pret gripu notiek vismaz piecreiz aktīvāk, liecina e-veselības sistēmas ievadītie dati.
Vakcinēšanās aptvere Latvijā ir apmierinošā līmenī, taču process saskaras ar arvien jauniem izaicinājumiem, kuru pārvarēšanai jāmeklē risinājumi, kas vairāk varētu būt vērsti uz sabiedrības izglītošanu, mazāk - uz piespiedu līdzekļu ieviešanu vakcinācijas aptveres palielināšanai, šādi viedokļi otrdien izskanēja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē.
Imunizācijas valsts padome vienojusies apzināt ģimenes ārstu prakses, kurās ir zema vakcinācijas aptvere un veikt individuālas pārrunas ar tām, noskaidroja aģentūra LETA.
Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija (LLĢĀA) aicina ģimenes ārstus izvirzīt vakcināciju kā augstāko sava darba prioritāti, aģentūru LETA informēja LLĢĀA valdē.
9.klases absolventu zināšanas par vakcināciju un veselības aprūpi tuvojas nullei, tādu viedokli intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pauda Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas viceprezidents Ainis Dzalbs.
Latvijā būtu nepieciešams stingrāk ierobežot par vakcināciju izplatīto dezinformāciju, šodien preses konferencē pēc Imunizācijas valsts padomes sēdes pauda veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).
Latvijā potenciāli bīstamā situācijā pašlaik varētu būt vairāki simti bērnu un aptuveni puse pieaugušo iedzīvotāju, kuri nav vakcinēti pret bīstamo slimību – difteriju. Pagājušajā gadā vairāk nekā piecsimt bērnu divu mēnešu vecumā nesaņēma vakcīnu pret difteriju, bet to laikus nesaņēma pusotrs tūkstotis bērnu.
Saskaņā ar ANO Bērnu tiesību konvencijas 24. panta 1. punktu valsts atzīst ikviena bērna tiesības uz visaugstvērtīgāko pieejamo veselības standartu. ANO Bērnu tiesību komiteja savos Konvencijas komentāros norāda, ka bērnu tiesības uz veselību ietver ne tikai laikus veiktus un atbilstošus profilaktiskus un veselību veicinošus pasākumus, bet arī tiesības augt un attīstīties tā, lai sasniegtu savu spēju maksimumu un dzīvotu apstākļos, kuri nodrošina visaugstvērtīgākos veselības standartus, informē Tiesībsarga birojā.
Pērtiķu bakas nav "jaunais kovids", jo varas iestādes skaidri zina, kā kontrolēt to izplatību, atsaucoties uz vadošā Pasaules veselības organizācijas eksperta paziņojumu, ziņo raidsabiedrība BBC.
Somija plāno jau nākamnedēļ piedāvāt profilaktisku vakcināciju pret putnu gripu atsevišķai sabiedrības grupai, kas strādā ciešā saskarē ar dzīvniekiem, 25. jūnijā paziņoja veselības aizsardzības iestādes. Tādējādi Somija kļūst par pirmo valsti pasaulē, kas spērusi šādu soli.
Liela mēroga pētījums no Oksfordas universitātes liecina, ka miokardīts un perikardīts parādās tikai vakcinētiem cilvēkiem, nevis tiem, kas slimojuši ar Covid-19.