Latvijas piekrastes lielākajā daļā ūdens temperatūra jūrā ceturtdienas rītā ir +20..+24 grādi, liecina dati no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra un satelītiem.
Austrumu vēja ietekmē Skultes ostā ūdens temperatūra pēdējā diennaktī pazeminājusies par aptuveni 15 grādiem - līdz +9 grādiem otrdienas rītā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.
Vēsākais ūdens jūrā ir Rīgas līča rietumu un dienvidu piekrastē, bet siltākais - Rīgas līča austrumu piekrastē Ziemeļvidzemē, liecina dati no satelītiem un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra.
Vēja ietekmē piekrastē nonākot aukstam ūdenim no dziļuma, ceturtdienas rītā Mērsraga ostā ūdens temperatūra pazeminājusies līdz +6 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.
Dienvidu, dienvidaustrumu vēja ietekmē Rīgas līča piekrastes lielākajā daļā ūdens kļuvis auksts, bet atklātas jūras piekrastē Kurzemē tas saglabājas silts, liecina dati no satelītiem un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra.
Agrā otrdienas rītā ūdens temperatūra Rojas ostā pazeminājusies līdz +10 grādiem, bet netālajā Kolkā saglabājas nepilnus +24 grādus silts ūdens, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Austrumu, dienvidaustrumu vēja dēļ ūdens temperatūra vietām Rīgas līča piekrastē noslīdējusi zem +14 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Lai ķermenis darbotos oprtimāli, ļoti svarīgi ir patērēt pietiekamu daudzumu ūdens, kas īpaši nepieciešams asinsritei un zarnu darbībai. Taču izrādās, ka arī ūdens temperatūrai ir nozīme. Veselībai palīdz gan auksts, gan silts ūdens, taču to iedarbība atšķiras.
Latvijas piekrastē augstākā ūdens temperatūra jūrā sestdien ir Rīgas līča Kurzemes piekrastē, kur tā vietām sasniedz +24 grādus, liecina dati no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) un satelītiem.
Latvijas piekrastes lielākajā daļā ūdens temperatūra jūrā ir +20..+23 grādi, bet Ziemeļvidzemes piekrastē ūdens kļuvis auksts, liecina dati no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra un satelītiem.
No 30.jūnija līdz 2.jūlijam visā pilsētā plānota Rīgas ūdensvada tīklu profilaktiskā dezinficēšana jeb hlorēšana. Ūdensvadu dezinficēšanas laikā un arī 24 stundas pēc tās uzturā ieteicams lietot vārītu ūdeni, sadzīviskos nolūkos ūdeni var droši lietot arī bez novārīšanas.
Ūdens temperatūra jūrā Latvijas piekrastes lielākajā daļā ir +19..+22 grādi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra un satelītu dati.
Cilvēka organisms šķidrumu uzkrāt nevar, tādēļ ūdens jāuzņem regulāri. Karstumā un lielas fiziskas slodzes laikā uzņemtā šķidruma daudzums jāpalielina.
Upēs un ezeros, kā arī Vidzemes piekrastē un atklātā jūrā Kurzemes rietumkrastā ūdens ir jūnijam neraksturīgi silts, savukārt Rīgas līča rietumu piekrastē ūdens kļuvis auksts, liecina dati no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra un satelītiem.
Brīvkrānu un dzeramā ūdens pieejamība pilsētā ir atbalstāma, taču jāizplāno, kurš nodrošinās brīvkrānu sanitāri tehnisko uzturēšanu, aizvadītajā Rīgas domes sēdē teica "Saskaņas" deputāts Vadims Faļkovs.
Šonakt notikusi maģistrālā ūdensvada avārija Katrīnas dambī 26, tādēļ lielā daļā Rīgas iespējama dzeramā ūdens uzduļķošanās, informēja "Rīgas ūdens" pārstāvis Artūrs Mucenieks.