Daudzviet Latvijā otrdien turpinās ūdens līmeņa pakāpeniska paaugstināšanās, daļā Kurzemes un Zemgales upju ūdens sasniedzis augstāko atzīmi pēdējos desmit un vairāk gados, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Daudzviet Latvijā ir applūdušas upju palienes un arī citas zemākās vietas, bet lielākais applūdušo māju skaits ir ciemos Misas upes krastos, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati un vietējo iedzīvotāju ziņojumi sociālajos tīklos.
Lielākajā daļā Latvijas upju svētdien saglabājas augsts ūdens līmenis, turklāt daudzviet tas turpina celties, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Daugavas baseina lejteces upēs - Lielajā Juglā, Mazajā Juglā, Mergupē, Tumšupē un citās šī reģiona upēs - ūdens līmenis ir augsts, vairākos posmos joprojām turpinās ledus iešana un tas rada papildu iespēju rasties bīstamām situācijām, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).
Spēcīgu nokrišņu dēļ nedēļas otrajā pusē paaugstināsies ūdens līmenis upēs un vietām gaidāma atkārtota palieņu un citu zemāko vietu applūšana, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.
Mitējoties nokrišņiem un naktī piesalstot, mazinājies ūdens līmeņa kāpums lielākajā daļā Kurzemes un Zemgales upju, vietām ūdens līmenis svārstās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Pirmdienas rītā Durbē pie Cīravas ūdens līmenis vairs tikai par dažiem centimetriem atpaliek no plūdu maksimuma, kas tika reģistrēts pirms nedēļas un kas bija lielākais daudzu gadu laikā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Lielākajā daļā Latvijas upju ūdens līmenis otrdien vairs nepaaugstinās, daudzviet tas sācis pazemināties, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Pirmdien vairumā Latvijas upju ūdens līmenis vēl paaugstinās, bet plūdu smagāk skartajos Kurzemes novados tas dažviet sācis kristies, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Straujākais ūdens līmeņa kāpums šonedēļ bijis Kurzemes upēs, un svētdien ūdens līmeņa paaugstināšanās atsāksies ar jaunu spēku, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Lai novērstu bērnu slīkšanas gadījumu palielināšanos, izglītības sistēmā ir jānodrošina obligātas peldētapmacības, trešdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas un Sociālo un darba lietu komisijas kopsēdē pauda Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere.
Situācija ar ūdens līmeņa svārstībām Daugavā pie Jēkabpils pašlaik ir stabila, Jēkabpils novada pašvaldības civilās aizsardzības komisijas sēdē teica Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis (LZP).
Ūdens piedalās dažādos cilvēka organisma procesos - tas uzlabo asins cirkulāciju, regulē ķermeņa temperatūru, "ieeļļo" un aizsargā locītavas, mitrina ādu, palīdz uzturēt optimālu ķermeņa svaru, kā arī izvada nevajadzīgās vielas no organisma. Tomēr cilvēka organisms neuzkrāj ūdeni, tāpēc ir ļoti svarīgi regulāri to uzņemt pietiekamā daudzumā. Kā to darīt pareizi un kādos gadījumos nepieciešams uzņemt vairāk ūdens, padomus sniedz farmaceite Anna Kivleniece.
Līdz ar ledus iešanu ūdens līmenis Ventā pie Kuldīgas otrdien pārsniedzis 2018.gada maksimumu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.