Ekonomikas ministrija izstrādājusi konceptuāli jaunu risinājumu ūdens patēriņa uzskaites problēmām dzīvokļos, lai samazinātu ūdens patēriņa starpības veidošanās cēloņus.
Ne vien Latvijā, bet arī citviet pasaulē glābšanas dienesti steidz palīdzēt nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem. Tā, piemēram, šoreiz policisti Austrālijā no noslīkšanas izglābuši Ķenguru.
Karstā laikā izdzeram vairāk ūdens, bet joprojām dzirdam runas, kas speciālistiem izraisa vien smaidu. Vai tiešām sāļš minerālūdens nozīmē, ka tajā ir daudz sāls? Nedzerat gāzētu minerālūdeni, jo domājat, ka tas var veicināt celulīta veidošanos? Speciālisti apgalvo, ka tās ir iedomas, par kurām jāaizmirst. Ārste atklāj trīs patiesības, kā ir īstenībā.
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sācis pārbaudi par to, vai uzņēmuma "Memory Water" reklāmas kampaņa ir slēptā priekšvēlēšanu aģitācija.
Lietojot medikamentus – gan tabletes, gan kapsulas – ierasts uzdzert šķidrumu, taču novērots, ka bieži tiek pieļautas kļūdas, uzņemot nepietiekamu šķidruma daudzumu un izvēloties nepiemērotus dzērienus. Cik daudz un kāds šķidrums nepieciešams, dzerot dažādas zāles, un arī ikdienā, skaidro aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Laila Zālīte.
Trešdaļa (34 %) pircēju nepievērš uzmanību dzeramā ūdens izcelsmei un tā īpašībām, lai gan to lieto katru dienu. Kā parāda pētījumu kompānijas „Berent” maijā veiktais pētījums, tikai viena ceturtā daļa (25 %) cilvēku pērk ūdeni veselības apsvērumu dēļ. Kā apgalvo veselības speciālisti, lielākā daļa cilvēku pieļauj kļūdu nepadomājot, ka ūdens, ko dzer ikdienā, var ietekmēt viņu pašsajūtu.
Ne reizi vien Latvijas iedzīvotāji sūdzējušies ūdens kvalitāti savos mitekļos. Arī šoreiz kāda liepājniece sūkstījusies par to, kāds izskatās no krāna krūzē ielietais dzeramais ūdens.
Kamēr Latvijā turpinās akcija "Pārgalvis=Bezgalvis", kurā tiek pievērsta uzmanība smagām sekām, kas rodas pārgalvīgi lecot ūdenī, tikmēr ASV mediji publicējuši video, kurā redzams, cik neapdomīgi rīkojas jaunieši, kuri no tilta nogrūduši meiteni.
Turpinoties karstajam laikam, speciālisti brīdina, ka svīšanas laikā organisms zaudē lielu daļu minerālvielu un tas var izraisīt nopietnus veselības traucējumus. Tāpēc sāļš minerālūdens ar augstu mineralizācijas pakāpi tik karstā laikā ir obligāts, jo svīstot tiek zaudēti tādi minerāļi kā kālijs, nātrijs un citi.
Ūdens patēriņa ierobežojumi Īrijā, visticamāk, paliks spēkā līdz oktobrim, lai arī vēl netiek izslēgts, ka “šļūteņu aizliegums” tiks atcelts ātrāk, ziņo Baltic-Ireland.ie.
Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra un pašvaldību sniegtajai informācijai ūdens temperatūra jūrā visā Latvijas piekrastē sestdienas rītā bija +18..+24 grādi.
Īrijas dienests "Irish Water" ir apstiprinājis, ka iepriekš noteiktais valsts mēroga aizliegums lietot šļūtenes dārzu laistīšanai paliks spēkā līdz augusta beigām, vēsta portāls baltic-ireland.ie.