Izdodas izglābt zēnu, kurš spēcīgā vēja laikā kopā ar atrakciju iepūsts okeānā

© AFP/ SCANPIX

Kādam 8 gadus vecs zēns ASV piedzīvojis baiļpilnus mirkļus, pēc tam, kad piepūšamā atrakcija, uz kuras puisēns spēlējies, kopā ar viņu iepūsta okeānā, raksta CNN.

Medijs vēsta, ka Deklans O`Konors uz ūdens noturējies tikai tāpēc, ka vienradža formā esošā piepūšamā atrakcija par laimi izturējusi spēcīgās vēja brāzmas. Līdz pat brīdim, kad pie puisēna ieradušies glābēji, viņš ar abām rokām turējies pie piepūšamās figūras.

Zināms, ka vēja dēļ zēns un piepūšamā atrakcija aizpūsta aptuveni 0.5 jūdžu attālumā no krasta līnijas.

Arī Latvijā jau iepriekš atgādināts, ka, dodoties uz pludmali, ar bērnu ir jāpārrunā vairāki drošības apsvērumi - pieejot pie ieejas stenda, bērnamjāiegaumē, kāda uzlīme uz tā attēlota, lai nozušanas gadījumā, bērns varētu doties uz glābšanas dienesta posteni. Glābšanas dienesta darbiniekiem būs daudz vieglāk atrast vecākus, ja bērns spēs pateikt, pa kuru laipu ir ienācis.

Lai pasargātu bērnu no nepatīkamiem atgadījumiem, vecākiem ejot uz pludmali der atcerēties:

Vienmēr palīdzību var jautāt glābšanas dienesta darbiniekiem, kas strādā visu dienu;

Bērniem atrodoties ūdens tuvumā, jālieto spilgtas piepūšamās aproces. Tās palīdzēs noturēties virs ūdens un bērnsbūs vieglāk atpazīstams citu vidū;

Ar bērnu jāizrunā situācijas, ko darīt nozušanas gadījumā - jāizstāsta, ka drošākā vieta, kur vienmēr var doties ir glābšanas dienesta postenis, kur arī vecāki dosies meklēt. Ja pludmalē nav glābšanas dienesta, ar bērnu var vienoties par kādu citu labi pamanāmu vietu, kur bērns var doties, ja apmaldījies, un gaidīt tur vecākus;

Sargāties no saules, lietojot cepuri;

Iegādāties rotaļlietas pludmalei, lai bērnam būtu interesanti darboties līdzās vecākiem;

Izmantot īpašu pazīšanas zīmi. Vēlams, lai bērnam būtu vēl kāda pazīšanas zīme, ne tikai košās aproces, bet iespējama arī neparasta galvassega.

Ko nedarīt ūdens tuvumā:

Nelaist ūdenī bērnu vienu pašu. Vecākiem visu laiku jābūt līdzās, jo bērns var viegli pakļūt zem ūdens;

Neatstāt bērnu vienu bez uzraudzības ar peldriņķi vai uz piepūšamā matrača. Peldriņķi vilnis var apgāzt, un bērnssaviem spēkiem diez vai spēs apgriezties atpakaļ, kā arī matraci var iepūst tālu jūrā;

Neizvēlēties atpūtas vietu blakus volejbola laukumam.

Atgādinām, ka lai nodrošinātu maksimālu drošību bērnu fiziskajai veselībai, pludmales apmeklējums bērniemparedzēts tikai pieaugušo uzraudzībā.

Pasaulē

Amerikā 1967. gada 12. janvārī nomira 73 gadus vecais Džeimss Bedfords. Viņš jau ilgu laiku slimoja ar nieru vēzi, tā metastāzes bija sasniegušas plaušas. Tomēr pēc nāves Džeimss netika kremēts vai apglabāts zārkā - viņš kļuva par pirmo cilvēku, kurš tika iesaldēts ar mērķi atdzīvināt vēlāk, kad zinātne un tehnoloģijas būs pietiekami attīstītas, lai viņu varētu izglābt. Ar stāstu dalās “postimees.ee”.

Svarīgākais