telefons

17.jūl 2022
Eksperti bieži vien atgādina, īsi pirms gulētiešanas nevajadzētu lūkoties telfona ekrānā, jo tas var radīt miega traucējumus. Kas vēl notiek ar mūsu ķermeni, ja nakts laikā skatāmies zilajā ekrānā?
6.jūl 2022
Linda pērnā gada novembrī atpūtās Itālijas pilsētā Neapolē, kur kļuva par zagļu upuri, vēsta raidījums "Bez Tabu".
19.jun 2022
Ārste Debora Lī atklāja, ka pētījums apstiprināja zarnu vēža riska palielināšanos tiem pacientiem, kuri naktīs aktīvi lieto viedtālruņus. Par to raksta The Mirror.
9.apr 2022
Lai gan visi zina, ka pie automašīnas stūres uzmanība jāpievērš tikai vadībai, lielākā daļa Latvijas autovadītāju joprojām nevar no rokām izlaist tālruni, arī atrodoties satiksmes plūsmā.
26.feb 2022
Telefoni kļuvuši par neaizstājamu mūsu ikdienas sabiedroto. Dažreiz, zvilnot uz dīvāna, ļaujamies ienirt interneta dzīlēs, taču, lai nebūtu visu laiku jātur telefons rokā, pamēģini izveidot tā statīvu.
26.jan 2022
Pēc TV3 raidījuma "Nekā personīga" publicētās informācijas par aizdomām, ka bijušais iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (R) varētu būt paturējis amata vajadzībām piešķirto telefonu, iezīmējušās domstarpības partijas "Republika" vadībā.
23.jan 2022
Sandim Ģirģenam pēdējā darbadiena iekšlietu ministra amatā bija 3.jūnijs. Todien viņam bija jānodod lietas un arī par valsts naudu pirktais dienesta telefons. Tomēr bijušais ministrs telefonu gribēja paturēt sev, ziņo TV3 raidījums "Nekā personīga."
5.jan 2022
Šis ir pavisam viegls, ātrs un lēts veids, kā izveidot praktisku telefona statīvu. Nepieciešama vien līme un koka kociņi.
5.jan 2022
Kazahstānas interneta mājaslapas, tostarp daudzu mediju vietnes, trešdien kļuvušas nepieejamas ārpus valsts robežām, valsts iedzīvotāji arī ziņo par problēmām ar sakariem.
28.dec 2021
Mūziķis Intars Busulis sociālajā vietnē "Instagram" ievietojis video, kurā filmējis Raimondu Paulu. Nepiespiestajā sarunā Pauls parada, kādu telefonu lieto.
11.sep 2021
Ārsti Prištinā, Kosovā, izņēma no pacienta vēdera mobilo tālruni Nokia 3310, kuru viņš bija norijis, ziņo Metro.
28.aug 2021
Gandrīz 70% vecāku, kuru bērni lieto viedierīces, norāda, ka izmanto viedierīču lietošanu kā motivāciju vai sodu, lai panāktu, ka bērns izpilda noteiktas prasības, liecina mobilo sakaru operatora “Tele2” un pētījuma centra “SKDS” veiktās aptaujas dati. Šādi biežāk rīkojas tie vecāki, kuriem pašiem bērnībā tika ierobežots TV skatīšanās laiks, kā arī tie vecāki, kuriem pašiem bērnībā kā sodu izmantoja aizliegumu skatīties TV.
28.aug 2021
Viens mācību gads, kas pandēmijas dēļ pavadīts, mācoties attālināti pie viedierīcēm, ir aiz muguras. Labā ziņa – acu ārsti nenovēro būtisku redzes pasliktināšanos bērniem, kuri kopā ar vecākiem centās ievērot veselīgus viedierīču lietošanas paradumus.
22.aug 2021
Mobilo sakaru operatora “Tele2” un pētījuma centra “SKDS” veiktā pētījuma dati liecina, ka Latvijā bērns pie personīgās viedierīces tiek septiņu gadu vecumā, un vidēji dienā viens bērns viedierīces izmanto 3 stundas un 46 minūtes. Kopumā 77% bērnu jau ir sava viedierīce – visbiežāk tas ir viedtelefons un dators.
3.jūl 2021
ASV iPhone, kas iekrita upē, trīs dienas gulēja gultnē, un visu šo laiku tas turpināja darboties. Par to ziņo portāls UPI.
13.mar 2021
Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka, lietojot modernās tehnoloģijas, viņi pazaudē kustīgu un veselīgu dzīvesveidu (69%), realitātes sajūtu (58%), komunikācijas prasmes (45%), attiecības (34%), mēra sajūtu (31%), atmiņu (30%), spēju risināt problēmas un konfliktus (29%). Tikai 5% uzskata, ka neko nezaudē, lietojot viedierīces, liecina pētījums*. Lai arī šie dati liek nopietni aizdomāties, speciālisti atzīst, ka mums ir jāmācās ar tehnoloģijām "sadzīvot" un ir svarīgi atpūsties no viedierīcēm tajos brīžos, kad tās nav nepieciešamas darbam vai mācībām.
7.mar 2021
Nereti bērnu kārotākā dāvana dzimšanas dienā ir telefons, lai dalītos ikdienā piedzīvotajā gan ar vienaudžiem, gan sociālajos tīklos. Bērniem un jauniešiem ir svarīgi iet līdzi laikam un tehnoloģiju plašajām iespējām, lai neatpaliktu no saviem vienaudžiem, bet līdz ar modernajām tendencēm nāk jaunas atbildības gan vecākiem, gan tehnoloģiju ražotājiem.
28.feb 2021
Latvijas ainavu fotogrāfs Egons Lācis uzsver, ka izmantojot dažus ieteikumus, ikviens ar jaunākās paaudzes viedtālruni var uzņemt izcilas ainavu fotogrāfijas, kuras izskatīsies pēc profesionāla fotogrāfa darba. Mākslīgā intelekta tehnoloģija un citas funkcijas ļauj uzņemt studijas kvalitātes attēlus dažāda veida apgaismojumā un vidē. Fotogrāfs iesaka, kas jāņem vērā, fotografējot ar viedtālruni.
5.feb 2021
IT jomas eksperti brīdina par bīstamu vīrusu, kas var skart Android tālruņus. Vīrusa programmas izplatās, izmantojot WhatsApp, un aicina potenciālos upurus lejupielādēt lietotni no viltus lapas, kas maskēta kā Google Play.
8.jan 2021
Līdz ar Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), no 2021.gada janvāra uz Lielbritāniju neattiecas viesabonēšanas režīms Eiropā "viesabonē kā mājās". Tas nozīmē, ka mobilo sakaru operatori var lietotājiem piemērot arī citus tarifus, kas var būt arī augstāki, vai turpināt esošos tarifus "viesabonē kā mājās". Atrodoties Lielbritānijā, patērētais apjoms netiks ieskaitīts kopējā ES datu apjomā.