Latvijā šogad decembra sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 845,444 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,5% mazāk nekā mēnesi iepriekš un par 2% mazāk nekā gada sākumā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) dati.
Arī šogad saimnieciskās darbības veicēji, tostarp mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji, un autoratlīdzību saņēmēji, kuri nav darba ņēmēji un prognozē, ka viņu saimnieciskās darbības ienākumi nesasniegs 500 eiro mēnesī vai 1500 eiro ceturksnī, var izvēlēties neveikt minimālās obligātās sociālās iemaksas, informē Valsts ieņēmumu dienests (VID).
Veselības ministrija rosinās pērn veikto sociālo iemaksu palielināšanu attiecināt uz visiem nodokļu režīmiem, tādējādi iedzīvotājiem kvalificējoties valsts obligātās veselības apdrošināšanai, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pastāstīja veselības ministres Ilze Viņķele (AP).
Lai pievērstu uzmanību sociālās apdrošināšanas iemaksu nozīmei un ietekmei uz iedzīvotāju nākotnes pensiju un citiem sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID), izmantojot elektroniskās deklarēšanās sistēmu (EDS), septembra sākumā izsūtīja vēstules gandrīz 414 tūkstošiem iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 42 gadiem.
Sociālo iemaksu veikšanas nozīmīguma skaidrošana vainagojusies ar to, ka cilvēki sākuši iziet no ēnu ekonomikas, šorīt intervijā telekanālā "LNT" sacīja labklājības ministrs Jānis Reirs (V).
No nākamā gada valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksu (VSAOI) likme tiks paaugstināta par vienu procentpunktu un šie ieņēmumi tiks novirzīti veselības aprūpes nozares finansēšanai, paredz šodien Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu".
Precīzu aprēķinu, cik naudas papildus iegūs sociālās apdrošināšanas budžets, palielinot par vienu procentu sociālo iemaksu likmi un uzliekot par pienākumu maksāt piecus procentus no autoratlīdzībām, pašlaik nav. Taču jāmaksā būs. Saeimas Sociālo un darba lietu komisija vakar lielā vienprātībā pieņēma grozījumus sociālās apdrošināšanas likumā, par pamatu ņemot pašu sagatavotas likuma normas.
Nodokļu reformas pamatnostādnēs veselībai neparedzēs novirzīt 1% no sociālajām iemaksām, un risinājums veselības nozares finansējumam tikšot piedāvāts vēlāk.
Saeima šodien ar opozīcijas balsīm konceptuāli atbalstīja likumprojektus, kas paredz no nākamā gada palielināt mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) likmi līdz 15% un atteikties no ieceres par minimālo sociālo iemaksu ieviešanas.
Saeima šodien noraidīja opozīcijā esošās Latvijas Reģionu apvienības deputātu iesniegto likumprojektu, kas paredz atteikties no ieceres par minimālām sociālām iemaksām.
Finanšu ministrija (FM) izstrādājusi grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, paredzot mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) likmi noteikt 15%, un sākot ar 2017.gadu 70,4% no MUN ieņēmumiem novirzīt valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) kontā, aģentūru LETA informēja FM.
Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) atbalsta Ministru prezidenta Māra Kučinska lēmumu nekavējoties mainīt normas attiecībā uz obligātajām sociālajām iemaksām, tostarp mikrouzņēmumiem, atceļot ikmēneša obligāto sociālo iemaksu 97,16 eiro apmērā.
Ņemot vērā, ka no nākamā gada 1.janvāra būtu liela neziņa par jauno situāciju ar minimālajām sociālajām iemaksām, kādam bija jāuzņemas atbildība un tās jāapstādina, šodien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" atzina Ministru prezidents Māris Kučinskis.
Valdošās koalīcijas partijas šodien varētu spriest par minimālo sociālo iemaksu atcelšanu, vienlaikus no 9% līdz 15% paaugstinot mikrouzņēmumu nodokļa likmi, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.
Norma par minimālo sociālo iemaksu līmeni varētu tikt atcelta, intervijā telekanāla LNT raidījumam "900 sekundes" teica Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
Saeima šodien nolēma noraidīt priekšlikumu atteikties no prasības, ka darba devējiem par strādājošo sociālās iemaksas būs jāveic vismaz no minimālās algas apmēra.
Jautājums par sociālo iemaksu veikšanu no minimālās algas par personām, kuras strādā nepilnu darba laiku, ir atvērts, pēc 15.novembra Sociālo un darba lietu komisijas sēdes, kurā deputāti vērtēja no 1.janvāra plānotās izmaiņas valsts sociālās apdrošināšanas kārtībā, uzsver komisijas vadītāja Aija Barča.
No visiem sociāli apdrošinātajiem cilvēkiem 31,2 procentiem apdrošināšanas iemaksas ir mazākas par valstī noteikto minimālo darba algu, liecina Labklājības ministrijas dati.