LOSP atbalsta premjera iniciatīvu par izmaiņām obligāto sociālo iemaksu regulējumā

© Kaspars Krafts, F64 Photo Agency

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) atbalsta Ministru prezidenta Māra Kučinska lēmumu nekavējoties mainīt normas attiecībā uz obligātajām sociālajām iemaksām, tostarp mikrouzņēmumiem, atceļot ikmēneša obligāto sociālo iemaksu 97,16 eiro apmērā.

"Pēc 2017.gada valsts budžeta un to pavadošo normatīvu pieņemšanas daudzas mazās lauku saimniecības un mazie uzņēmēji reģionos ar lielām bažām gaidīja 2017.gadu, jo netaisnīgi un bez pamatojuma noteiktā obligātā sociālā iemaksa 97,16 eiro apmērā liktu būtiski samazināt strādājošo darbinieku skaitu.

LOSP norāda, ka ir gandarīti par premjerministra lēmumu un sagaida valdības un Saeimas ātru un konsekventu rīcību, lai pēc iespējas ātrāk atceltu absurdo normu par obligāto sociālo ikmēneša iemaksu 97,16 eiro apmērā. Lauku reģionos, sevišķi lauksaimniecībā, daudzi darbinieki tiek pieņemti darbā uz nepilnu slodzi, kas atkarīga gan no darba apjoma, kas lauksaimniecībā ļoti variē ne tikai atšķirīgos gadalaikos, bet pat pa mēnešiem un nedēļām. Daudzi lauksaimnieki un mazie uzņēmēji nespētu samaksāt neadekvāti augsto obligātās sociālās iemaksas likmi. Tam sekotu darbinieku atlaišanas, bezdarba laukos palielināšanās, bankroti un citas negatīvas sociālekonomiskās sekas, kas apgrūtinātu lauksaimniecības un reģionu tālāko attīstību," uzsver LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs.

Biedrība - Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) - ir Latvijas lielākā un nozīmīgākā nacionālā līmeņa lauksaimnieku konsultatīvā padome, kas apvieno 67 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk kā 14 200 ražojošo lauksaimnieku. LOSP iesaistās Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstības politikas veidošanā un īstenošanā sadarbībā ar valsts likumdevējiem, valsts pārvaldes institūcijām, Zemkopības ministriju un citiem sociālajiem sadarbības partneriem.

Ekonomika

Vairāki tā saucamo “ātro kredītu” jeb distances kredītu aizdevēji jau vairākus gadus piemēro maksu par ātrāku naudas izmaksu patērētājam, taču neiekļauj to likuma noteiktajos procentu limitos. Kā noskaidroja Latvijas Televīzijas raidījums “de facto”, nozares uzraugs jau pirms pusgada ir aicinājis šo praksi pārtraukt, taču sodījis nevienu nav.

Svarīgākais