Strauji pieaugot saslimstībai ar Covid-19 un pacientu skaitam, no šodienas tiek pārtraukta plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana vairumā slimnīcu, informē Veselības ministrijā (VM).
Strauji pieaugot saslimstībai ar Covid-19 un pacientu skaitam slimnīcās, Valsts operatīvā medicīniskā komisija nolēmusi pārtraukt plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu slimnīcās no pirmdienas, 18. oktobra. Šādu lēmumu komisija pieņēmusi saistībā ar nepieciešamību nodrošināt papildu ārstniecības personāla resursus un pārprofilēt gultasvietas neatliekamo, akūto un Covid-19 pacientu ārstēšanai.
Tuvāko nedēļu laikā arī universitāšu slimnīcām var nākties pārtraukt plānveida pakalpojumu sniegšanu, atzīst Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders.
Latvijas stacionāros ir sasniegts Covid-19 gultu maksimums un situācija ir pārāk nopietna, atzīst SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" valdes locekle Alīda Vāne.
Latvijas ārstniecības iestādēs pagājušajā diennaktī ievietoti 140 Covid-19 pacienti, bet 89 no tām izrakstīti, līdz ar to kopumā stacionēto Covid-19 pacientu skaits pieaudzis no 954 līdz 980, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.
Latvijas ārstniecības iestādēs pagājušajā diennaktī ievietoti 144 Covid-19 pacienti, bet 70 no tām izrakstīti, līdz ar to kopumā stacionēto Covid-19 pacientu skaits pieaudzis no 899 līdz 954, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.
Latvijas ārstniecības iestādēs pagājušajā diennaktī ievietots 151 Covid-19 pacients, bet 102 no tām izrakstīti, līdz ar to kopumā stacionēto Covid-19 pacientu skaits pieaudzis no 802 līdz 835, liecina Nacionālā veselības dienesta informācija.
No šodienas Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS) un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca (PSKUS) primāri nodrošinās neatliekamo un akūto pacientu uzņemšanu, atbilstoši samazinot plānveida pakalpojumu apjomu un ierobežojot stacionārā esošo pacientu tuvinieku apmeklējumus, paredz Ministru kabineta noteikumi "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".
Ja valdības ieviestie ierobežojumi iedarbosies un sabiedrība kļūs apzinīgāka, slimnīcās ievietoto Covid-19 pacientu skaits varētu samazināties ap Ziemassvētkiem, intervijā Latvijas Radio šorīt prognozēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.
Jēkabpils reģionālā slimnīca par 20% līdz 30% samazinājusi plānveida operāciju apjomu, informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Vindule.
Veselības aprūpes sistēmai draud kolapss, sabrukums, katastrofa, pilnīga paralīze, un tamlīdzīgi šermuļus uzdzenoši vārdi atkal ir ārstu, valsts vadītāju, mediju leksikā jo bieži un katru dienu.
Valsts operatīvā medicīniskā komisija pieņēmusi lēmumu izsludināt ārkārtējo situāciju medicīnā Latvijā. Pacientiem jārēķinās ar divām svarīgām ziņām – slimnīcas sāk ierobežot plānveida palīdzību, tostarp ķirurģiskās operācijas dienas stacionāros, savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes nedosies uz visiem izsaukumiem.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītaja Liene Cipule mikroblogošanas vietnē "Twitter" atklāja, ka vakar vakarā teju puse ārstniecības iestāžu ziņojušas, ka vietas Covid-19 pacientiem vairs nav.
Covid-19 pacientiem paredzēto gultasvietu noslodze pašlaik augstāka ir Rīgas un Zemgales plānošanas reģionā, liecina Veselības ministrijas (VM) otrdien paredzētajai valdības sēdei apkopotie dati.
Strauji pieaugot Covid-19 pacientu skaitam tiek noslogotas Latvijas lielākās slimnīcas, kas liek domāt par ārkārtas stāvokļa ieviešanu tajās, kam par iemeslu galvenokārt kalpo ierobežotā skaitā pieejamais personāls, kas tiktu nosūtīts palīgā pārslogotajām intensīvās terapijas nodaļām, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Slimnīcu biedrības priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.