Pavasaris ir īstais laiks, lai veiktu ne tikai sava drēbju skapja revīziju, bet arī izvērtētu dažādu mājoklī esošo sadzīves tehnikas iekārtu stāvokli un veiktspēju – it īpaši to energoefektivitāti. Bieži vien lielās sadzīves tehnikas iekārtas, kas kalpo vairāk kā 10 gadus, pat ja sev uzticētos darbus veic samērā labi, nav vairs nedz energoefektīvas, nedz ilgtspējīgas. Eksperts dalās ar vienkāršiem ieteikumiem, kas palīdzēs veikt mājsaimniecībā esošo sadzīves tehnikas iekārtu auditu un ilgtermiņā ietaupīt naudu par elektrības un ūdens rēķiniem.
No šodienas stāsies spēkā izmaiņas Eiropas Savienības (ES) energoefektivitātes marķējumā vairākās sadzīves iekārtu kategorijās, kuru produktiem jau kopš 2020.gada 1.novembra izvietots dubultais marķējums. Kā turpmāk orientēties produktu klāstā un izvēlēties energoefektīvu sadzīves tehniku, skaidro Rolands Āboliņš, "Electrolux Latvia" produktu speciālists.
68% no mājokļa apdrošināšanas atlīdzību pieteikumiem ir par ūdens noplūžu radītiem bojājumiem. Lai noplūdes laikus pamanītu, veļas un trauku mazgājamās mašīnas jālieto, kad cilvēki atrodas mājās un ir nomodā. "If Apdrošināšana" veiktajā aptaujā tika noskaidrots, ka tikai 55% no cilvēkiem Latvijā trauku un veļas mazgājamo tehniku vienmēr darbina, kad paši ir mājās.
Viens no svarīgākajiem sadzīves tehnikas izvēles faktoriem ir energoefektivitāte. Pēc LG Electronics veiktā pētījuma* tika noskaidrots, ka puse no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem (49%) apstiprina, ka viņu sadzīves tehnika ir energoefektīva, savukārt, trešā daļa (28%) atzīst, ka viņu mājsaimniecības tehnika nav energoefektīva. Savukārt 22% aptaujāto atzīst, ka nepievērš uzmanību sadzīves tehnikas patērētajai elektroenerģijai un ūdens apjomam.
Savu dzīvi bez sadzīves tehnikas ierīcēm vairs nespējam iedomāties. Arī sadzīves tehnikas priekšmetiem ir sava enerģētika, savs raksturs, un tos var aplūkot arī no astroloģiskā skatu punkta.
Šodien valdība plānojusi slēgtā ārkārtas sēdē lemt par nākamā gada valsts budžetu, tai skaitā par iedzīvotāju ienākuma nodokļa palielināšanu. Turklāt valsts kasei ies secen aptuveni 40 miljoni latu, ko bija paredzēts iekasēt, apliekot ar nodokli mājokļus, tāpēc nāksies samazināt budžeta izdevumus vai vēl palielināt nodokļu slogu, ieviešot jaunas nodevas un paaugstinot esošās likmes.