Pirmo reizi pilsonību par īpašiem nopelniem Latvijas labā Saeima piešķīra 1995. gadā. Tad par Latvijas Republikas pilsoņiem kļuva 21 cilvēks – kultūras, medicīnas, valsts iestāžu darbinieki, sportists, uzņēmēji... 2021. gadā Latvijas pilsonība piešķirta tikai uzņēmējam Džonam Martinam Tallijam un neiroķirurgam Baselam Jakubam Vahbem.
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Pilsonības likumā, kas dod tiesisku pamatu atņemt Latvijas pilsonību kara noziegumus atbalstošām personām, kuras pilsonības atņemšanas gadījumā nekļūs par bezvalstniekiem.
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šodien uz galīgo lasījumu atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Pilsonības likumā, kas paredz, ka Latvijas pilsonību varēs atņemt personām, kas atbalsta kara noziegumus vai citus starptautiski sodāmus noziegumus pret citu demokrātisku valsti.
Tieslietu ministrija (TM) meklējot risinājumus, lai atņemtu Latvijas pilsonību Krievijas baņķierim, "Alfa-Bank" līdzīpašniekam Pjotram Avenam, kura pārstāvētā banka iekļauta ASV sankciju sarakstā, atzīst tieslietu ministrs Jānis Bordāns (K).
Ukrainiete Viktorija kopš 2011. gada dzīvo Latvijā. Viņa šeit pabeigusi augstskolu, strādā par tulkotāju un arī savu nākotni saista ar Latviju, tādēļ apzinīgi nokārtoja naturalizācijas eksāmenus, nodeva jaunā pilsoņa svinīgo solījumu un izpildīja prasību oficiāli atteikties no Ukrainas pilsonības un pases. Taču Latvijas pilsoņa pasi joprojām nav saņēmusi, vēstīja LTV raidījums Panorāma.
Kļūstot par Latvijas pilsoni, Rīgā dzimušais scenārists un kinorežisors Boriss Frumins var dot nozīmīgu ieguldījumu Latvijas kultūrā, tādu viedokli filmas "Dvēseļu putenis" komandas un režisora Dzintara Dreiberga vārdā pauda filmas producente Inga Praņevska.
Saeima ceturtdien, 21.janvārī, otrajā - galīgajā - lasījumā kā steidzamu pieņēma likumu par Džona Martina Tallija (John Martin Tully) atzīšanu par Latvijas pilsoni.
Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona tēvs Stenlijs Džonsons ceturtdien paziņojis, ka lūdzis Francijas pilsonību, lai varētu saglabāt saikni ar Eiropas Savienību pēc breksita.
Krievija pēdējo septiņu mēnešu laikā piešķīrusi pilsonību 125 000 promaskavisko kaujinieku kontrolēto Ukrainas austrumu reģionu iedzīvotājiem, pirmdien pavēstīja Krievijas iekšlietu ministrs Vladimirs Kolokoļcevs.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien piedalījās Latvijas pilsonības pretendentu svinīgā solījuma došanas ceremonijā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Rīgas 4. nodaļā.
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šodien izskatīšanai otrajā lasījumā atbalstīja bijušā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iepriekš parlamentā iesniegto likumprojektu par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem, kuri dzimuši Latvijā pēc 2020.gada.
Otrdien, 25. jūnijā, Ministru kabinets izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 70 personas, tajā skaitā, 1 nepilngadīga persona, kas naturalizējusies kopā ar vecākiem.
Latvijā nesen noticis unikāls gadījums, kad cilvēks tik cienījamā vecumā – 97 gados – kļūst par Latvijas pilsoni. Tas pierāda, ka vecums nav šķērslis, ir vajadzīgs tikai gribasspēks. Starp 51 pretendentu, kas piedalījās Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Rīgas 4. nodaļas Latvijas pilsonības svinīgā solījuma sniegšanas ceremonijā, atradās 97 gadus vecā kundze – Ņina Samonova, kura savu lielāko mūža daļu ir pavadījusi Latvijā, bet līdz šim vēl nebija ieguvusi Latvijas pilsonību.
Ukrainas jaunais prezidents Volodimirs Zelenskis atjaunojis Ukrainas pilsonību Gruzijas eksprezidentam un Odesas apgabala bijušajam gubernatoram Mihailam Saakašvili, kuram Ukrainas pilsonību Zelenska priekšgājējs Petro Porošenko bija atņēmis.
Šodien Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Rīgas 4. nodaļā, saņemot Latvijas pilsonību, svinīgo solījumu nodeva kāda 97 gadus veca sieviete.