Parīzes olimpiskās spēles

9.jūl
Svētdienas vakarā “Arēnā Rīga” raudāja ne tikai sievietes un bērni, bet arī vīrieši brieduma gados. Latvijas vīriešu basketbola izlase palika vienas uzvaras attālumā no iespējas atgriezties olimpiskajās spēlēs pirmo reizi kopš 1936. gada. Mūsu izcilā valstsvienība olimpiskajā atlases turnīrā savās mājās dažādu iemeslu dēļ neparādīja labāko spēli. Vai tās ir skaistā stāsta beigas? Kas Latviju sagaida? Vai itāliešu treneris Luka Banki paliks kopā ar izlasi arī nākamajos gados?
8.jūl
Latviju Parīzes olimpiskajās spēlēs pārstāvēs 29 sportisti 14 disciplīnās, pirmdien paziņoja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).
8.jūl
Latvijas Basketbola savienības (LBS) valde apstiprinājusi Latvijas 3x3 basketbola izlases sastāvu startam Parīzes olimpiskajās spēlēs un savu čempionu titulu mēģinās aizstāvēs Nauris Miezis un Kārlis Lasmanis, bet klāt nākuši Francis Lācis un Zigmārs Raimo, ziņo LBS.
6.jūl
Krievijas cīkstoņi, kuriem tika dota atļauja piedalīties vasaras olimpiskajās spēlēs Parīzē, ir noraidījuši ielūgumu, sestdien paziņoja Krievijas Cīņas sporta federācija.
3.jūl
Latvijas vīriešu basketbola izlase šodien Rīgā Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra otrajā mačā tiekas ar Filipīnām.
2.jūl
Latvijas vīriešu basketbola izlase otrdien Rīgā ar uzvaru uzsāka Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru. Latvija ar 83:55 (17:13, 28:11, 13:17, 25:14) pārspēja Gruziju.
24.mai
Latvijas sportistiem būtu jāpiedalās 2024.gada Parīzes olimpiskajās spēlēs, šādu nostāju aģentūrai LETA pauda izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV), komentējot Ukrainas lēmumu startēt sacensībās.
9.mai
Marseļā ceturtdien tika uzsākta Parīzes olimpisko spēļu olimpiskās lāpas stafete.
1.apr
Parīzes mēre Anne Idalgo sacīja, ka Krievijas un Baltkrievijas sportisti “nebūs gaidīti” Francijas galvaspilsētā 2024.gada olimpisko spēļu laikā, atsaucoties uz "Le Monde", raksta DW.
8.mar
Lēmumu par Parīzes olimpisko spēļu boikotu vajadzētu pieņemt laicīgāk nekā pēdējās 24 stundās pirms olimpiādes atklāšanas, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Ministru prezidenta Evika Siliņa (JV).
7.mar
Latvijas tiesneši Mārtiņš Kozlovskis un Gatis Saliņš iekļauti Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 40 tiesnešu sarakstā, no kuriem 30 tiks izraudzīti darbam Parīzes olimpisko spēļu basketbola turnīros, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS).
30.jan
Pasaulē atkal izmaiņas bagātāko līderu sarakstā - kurš ir apsteidzi Īlonu Masku kā pasaules bagātāko cilvēku? Raksta euronews.com.
9.jan
Pēc klasifikācijas apstiprināšanas ratiņbasketbols varēs būt Parīzes paralimpisko spēļu programmā, vēsta Starptautiskā Ratiņbasketbola federācija (IWBF).
15.dec 2023
Pēc Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmuma par sportistu ar Krievijas un Baltkrievijas pasēm individuālu piedalīšanos Parīzes Olimpiskajās spēlēs, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) šobrīd strādā pie informācijas precizēšanas, kas sevī ietver ne tikai skaidrojumu prasīšanu SOK par šī lēmuma detaļām, bet arī ciešu sadarbību ar citām Olimpiskajām komitejām, lai formulētu vienotu viedokli, jo īpaši fokusējoties uz pašas Ukrainas redzējumu. Tāpat tiek skaidrots, kādas varētu būt tālākās sekas, ja sportisti vai Olimpiskā komiteja apzināti nepiedalās Olimpiskajās spēlēs.
13.dec 2023
Latvijas vīriešu basketbola izlases spēlētājs Kristers Zoriks balsotu pret Latvijas valstsvienības došanos uz 2024.gada Parīzes olimpiskajām spēlēm, ja tajās startēs Krievijas un Baltkrievijas atlēti, sarunā ar Valdi Valteru "William Hill TV" raidierakstā norādīja Zoriks.
13.dec 2023
Ja Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) nemainīs savu lēmumu un atļaus Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties 2024.gada Parīzes olimpiskajās spēlēs, tad četrgades lielākajā sporta notikumā nepiedalīsies arī 3x3 basketbolists Agnis Čavars, spēlētājs apliecināja laikrakstam "Latvijas Avīze".
12.dec 2023
2024.gada Parīzes olimpiskajās spēlēs jāpiedalās gan Latvijas, gan Ukrainas sportistiem, tajā pat laikā vedinot Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK) uz pašas izvirzīto kritēriju neitrālajiem sportistiem rūpīgu ievērošanu, sarunā ar aģentūru LETA teica Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Atlētu komisijas vadītāja Gunta Vaičule.
11.dec 2023
Visu trīs Baltijas valstu prezidenti pirmdien Tallinā izteica cerību, ka Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) mainīs lēmumu ļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties neitrālu sportistu statusā.
11.dec 2023
Saistībā ar iespēju Krievijas sportistiem apiet "sankcijas" Parīzes olimpiskajās spēlēs, Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (ZZS) šodien vērsa uzmanību uz piemēriem pagātnē, kad valstis morālu apsvērumu dēļ ir boikotējušas olimpiskās spēles.
8.dec 2023
Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) piektdien atļāva Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties kā neitrāliem atlētiem.