Zināms Latvijas 3x3 basketbola izlases sastāvs Parīzes olimpiskajās spēlēs

© f64.lv, Romāns Kokšarovs

Latvijas Basketbola savienības (LBS) valde apstiprinājusi Latvijas 3x3 basketbola izlases sastāvu startam Parīzes olimpiskajās spēlēs un savu čempionu titulu mēģinās aizstāvēs Nauris Miezis un Kārlis Lasmanis, bet klāt nākuši Francis Lācis un Zigmārs Raimo, ziņo LBS.

Rezervistu statusā apstiprināti olimpiskie čempioni Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars, kuri piedalīsies treniņprocesā, bet kādu pamatsastāva dalībnieku varēs nomainīt tikai savainojuma gadījumā.

"Olimpisko čempionu meistarība nerūs, tomēr dzīve un basketbols iet uz priekšu, tāpēc bija svarīgi izlases darbā laikus iesaistīt jaunus spēkus. Jau pērn Pasaules un Eiropas kausa izcīņā, kā arī Eiropas spēlēs sekmīgi startējām dažādos sastāvos," norāda Latvijas 3x3 basketbola izlases galvenais treneris Raimonds Feldmanis.

"Komandas līderu individuālās meistarības un pieredzes, kā arī jauno spēlētāju enerģijas apvienojums ir nopietns arguments cīņā ar citām pasaules elites komandā. Uz Parīzi dodamies ar domu par visaugstākajiem mērķiem."

Savukārt Tokijas olimpisko spēļu čempions Miezis norādīja, ka viņam ir liels gods otro reizi pārstāvēt savu valsti Olimpiādē. "Esam smagi strādājuši, lai nopelnītu tiesības piedalīties Parīzes spēlēs un šo iespēju centīsimies izmantot ar maksimālu jaudu," LBS citē Miezi. "Kopā ar komandas biedriem darīsim visu iespējamo, lai Latvijas karogs lepni plīvotu arī 3x3 basketbola turnīra noslēguma ceremonijā."

3x3 vīriešu basketbola olimpiskajā turnīrā par godalgām cīnīsies astoņu valstu vīriešu komandas - Latvija, Lietuva, Nīderlande, Francija, Ķīna, Polija, ASV, Serbija. Visas pretinieces aizvadīs vismaz vienu savstarpējo cīņu.

Olimpiskā turnīra spēles 3x3 basketbolā risināsies no 30.jūlija līdz 5.augustam Parīzes centrā - Konkordijas laukumā - ielu sporta veidiem ierīkotajā sacensību arēnā.

Pirmā pretiniece Latvijai būs Lietuvas komanda 30.jūlijā plkst.19.35 pēc Latvijas laika, kam sekos mačs ar Nīderlandi 31.jūlijā (plkst.19.35), Ķīnu - 1.augustā (plkst.11. 35), ASV, Franciju, Serbiju 2.augustā (attiecīgi plkst.00.05, 15.05 un 20.05), Poliju - 4.august (plkst.19).

Izslēgšanas mači sāksies 4.augusta vakarā plkst.22.30, savukārt 5.augustā norisināsies cīņas par medaļām.