Straujiem soļiem tuvojas Lieldienas un šo svētku iemīļotākā aktivitāte – olu krāsošana. Lai ikviens svētkus varētu aizvadīt priecīgi, vienlaikus rūpējoties par dzīvnieku labturību, “Maxima Latvija” kopā ar šefpavāru Lauri Aleksejevu aicina Lieldienās olu krāsošanā izmantot ārpus sprostiem dētas vistu olas, kuras “Maxima” veikalos pieejamas gaiši bēšā tonī, brūnā krāsā, kā arī uz Lieldienu laiku – ierobežotā daudzumā arī baltā krāsā.
Olas jau izsenis simbolizē auglību un jaunas dzīvības rašanos. Kā katrās mājās ir savas ēdienu receptes, tā arī ir olu krāsošanas un Lieldienu svinēšanas tradīcijas.
Pamazām jau tiek ieņemts zemais starts olu krāsošanas maratonam. Čaklākie un apzinīgākie visu gadu ir cītīgi vākuši sīpolu mizas, tādi kā es, kuri visu dara pēdējā brīdī, jau pavisam drīz medīs tantiņas ar sīpolu mizu maisiņiem vietējā tirgū (un maksās par tiem neadekvāti dārgu cenu).
Olu krāsošana un krāsaino olu kaujas ir viena no daudzu ģimeņu svarīgākajām Lieldienu tradīcijām, kurai vērts gatavoties laikus, izplānojot gan nepieciešamo olu daudzumu, gan materiālus to krāsošanai. Tradicionāli viens no izplatītākajiem dabīgajiem olu krāsošanas līdzekļiem ir sīpolu mizu novārījums, kas palīdz tikt pie dažādu toņu sarkanīgi brūnām olām. Taču ledusskapī un dārzeņu plauktā varam atrast vēl ne mazums pārtikas produktu, kuru mizas, serdes, liekās lapas un citas paliekas ļauj tikt pie pārsteidzoši krāsainām olām videi draudzīgā veidā.
Ne viens vien no mums labprātāk Lieldienās izvēlas olas krāsot ar dabīgiem līdzekļiem. Iespējams, tradicionālās olu krāsošanas metodes zināmas it vienam, bet ko darīt, ja vēlamies ar dabīgiem līdzekļiem Lieldienu olas nokrāsot, piemēram, zilā krāsā.
Olu krāsošana ir iecienīta un sena Lieldienu tradīcija, tādēļ ar katru nākamo reizi kļūst arvien grūtāk pārsteigt savus ciemiņus savu kādu oriģinālu olu apdares veidu. Tomēr joprojām interneta dzīlēs var atrast dažas interesantas, neredzētas metodes olu krāsošanai.