Saeima varētu atbalstīt atteikšanos no minimālām sociālām iemaksām tā vietā mikoruzņēmuma nodokļa likmi paaugstinot līdz 15%; vairākums opozīcijas pagaidām neatklāj nostāju par nodokļa apjoma izmaiņām.
Pieteikumus par jebkādām izmaiņām saistībā ar mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu Valsts ieņēmumu dienests (VID) pieņems arī pēc šā gada 15.decembra.
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien vērtēja otrreizējai caurklūkošanai nodotos grozījumus un atbalstīja ierosinājumu izslēgt normu, ka mikrouzņēmumu nodokļa režīms darbosies līdz 2019.gadam.
Saeimas opozīcijas partijas varētu atbalstīt atteikšanos no minimālo sociālo iemaksu noteikšanas, un partija "No sirds Latvijai" (NSL) sliecas atbalstīt arī saistītos grozījumus par mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likmes paaugstināšanu līdz 15%.
Arī pēc šorīt notikušās "Vienotības" Saeimas frakcijas un valdes kopsēdes partija nav mainījusi noraidošo pozīciju pret ieceri pagaidām atteikties no minimālajām sociālajām iemaksām un līdz 15% palielināt mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likmi no 1.janvāra.
Neatkāpties no saviem principiem kompromisu dēļ – tā pēdējā kongresā apņēmās Vienotības biedri. Tieši šādi organizācija nolēmusi rīkoties pāris nedēļas pirms jaunā gada, kad jāstājas spēkā jaunajam budžetam un to pavadošo likumu paketei, bet skaidrības par mikrouzņēmumu likteni nākamajā gadā joprojām nav. Izšķirošā loma šajā koalīcijas ķīviņā var būt opozīcijai.
Vairāku Saeimas komisiju deputāti šodien diskutēs par ieceri pagaidām atteikties no minimālajām sociālajām iemaksām un līdz 15% palielināt mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likmi no 1.janvāra.
Novirzot mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) palielinājumu valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām (VSAOI), MUN darbinieku samaksātās sociālās iemaksas, salīdzinot ar esošo situāciju, 2017.gadā vidēji palielināsies par 62%, bet 2018.gadā - par 84%, aģentūrai LETA skaidroja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvis Aleksis Jarockis.
Starp valdošās koalīcijas partijām joprojām nav vienprātības par priekšlikumu atteikties no minimālām sociālām iemaksām un palielināt mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likmi.
Mikrouzņēmumu nodokļa likmes paaugstināšana no 9% līdz 15% ir fiskāli neitrāla, tāpēc nākamā gada budžets nav jāpārskata, aģentūrai LETA apliecināja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvis Aleksis Jarockis.
Mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likumā līdz jaunajam gadam iestrādās piektdien 2.decembrī ar uzņēmējiem saskaņotās izmaiņas, šodien pēc koalīcijas sēdes žurnālistiem pavēstīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS)
Pagaidām nav iespējams noteikt precīzu fiskālo ietekmi, mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) režīmam pārejot uz jaunu režīmu, aģentūrai LETA sacīja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvis Aleksis Jarockis.
Piketēšana pie Saeimas kārtējo reizi nav devusi rezultātu – līdz vēlai naktij skatot budžetu, koalīcija draudzīgi lēmusi no 2019. gada likvidēt mikrouzņēmumu nodokli (MUN) un likt ne tikai mikrouzņēmumos, bet arī citviet daļlaika nodarbinātajiem maksāt lielāku sociālo nodokli. Nākamgad tas būs 75% no pilna sociālā nodokļa no minimālās algas jeb 97,16 eiro, pēc gada – jau 100% par katru nodarbināto.
Šorīt pie Saeimas plānotais pikets pret mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likvidēšanu diez vai ietekmēs Saeimas lēmumu, aģentūrai LETA pauda finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).
Šodien plkst.9 pie Saeimas notiks pikets ar mērķi atturēt deputātus no lēmuma likvidēt mikrouzņēmuma nodokli (MUN), aģentūru LETA informēja piketa rīkotāju pārstāve Kristīna Putinceva.
Cīnoties pret iespējamu nodokļu optimizāciju, valdība nolēmusi būtiski izrevidēt mikrouzņēmumu nodokļa maksātāju rindas, liedzot šo režīmu izmantot 37 nozarēs strādājošajiem. Diemžēl līdz ar nezālēm tiks izravēti arī daļa kultūraugu – mazie, individuālie un ģimenes uzņēmumi.