Nomofobija var negatīvi ietekmēt dzīves aspektus. Nomofobija, iespējams, ietekmē dzīvi, jums pat to neapzinoties. Psiholoģisko stāvokli daži ir aprakstījuši kā "traucējumu" un īstu "atkarību". Tiklīdz izrunā vārdu “atkarība”, to saista ar azartspēlēm, narkotikām, alkoholu un smēķēšanu.
Vai nevarat pretoties vēlmei atkal un atkal apskatīt sociālo mediju plūsmas, ritināt ziņas un iestrēgt videoklipos? Kā atbrīvoties no šā neveselīgā ieraduma?
Pērn mobilā interneta lietotājs patērējis vidēji 42 gigabaitus (GB) mēnesī, kas ir par 18% vairāk nekā 2021.gadā, bet zvanu minūšu ilgums un nosūtīto īsziņu skaits samazinājies, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) apkopotie dati par elektronisko sakaru komersantu rādītājiem 2022.gadā.
Mobilo sakaru operatoru nodrošināto agrīnās brīdināšanas paziņojumu nosūtīšanu iedzīvotājiem paredzēts daļēji segt no Eiropas Savienības (ES) līdzekļiem.
Daudzi cilvēki lādē savus viedtālruņus nepareizi un pat par to nezina. Piemēram, nekādā gadījumā nedrīkst uzlādēt mobilo ierīci līdz maksimumam – 100%, kā arī nav vērts atstāt kontaktam pieslēgto rīku uz visu nakti.
Populāras saziņas vietnes WhatsApp veidotāji paziņojuši, ka vairs neatbalstīs dažas ierīces, kuras uzņēmums uzskata par novecojušām. Šī informācija ir ietverta atjauninātajās lietotāju operētājsistēmas prasībās, ziņo RIA Novosti.
Mobilās lietotnes WhatsApp izstrādātāji ir paziņojuši par jaunu funkciju. Saskaņā ar tīmekļa vietnes WABetaInfo informāciju, ar tās palīdzību lietotāji varēs reaģēt uz sarunu biedru ziņojumiem.
Saziņas vietnes WhatsApp izstrādātāji paziņojuši par jaunas funkcijas izveido, pateicoties kurai lietotāji varēs pārsūtīt čatus no iOS uz Android ierīcēm. Par to ziņo WABetaInfo.
Cilvēki zina, ka, piemēram, smēķēt vai lietot alkoholu ir kaitīgi veselībai, taču ir kāds ikdienas paradums, par kura kaitīgumu cilvēks pat neaizdomājas. Runa ir par mobilā telefona lietošanu.
Valdība šodien atbalstīja grozījumus likumā, kas paredz mobilo sakaru operatoriem uzlikt pienākumu katastrofu gadījumā saviem abonentiem nosūtīt glābēju sagatavotu informāciju par rīcību šādās situācijās.
Satiksmes drošības eksperti Latvijā un citviet pasaulē uzsver, ka ar mobilā telefona lietošanu pie stūres ir saistīti līdz pat 30% no visiem ceļu satiksmes negadījumiem. Savukārt to novēršanā var iesaistīties gan autovadītāji, gan līdzbraucēji. Tomēr, kā liecina mobilo sakaru operatora BITE un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktās aptaujas dati, teju katrs trešais blakussēdētājs nepievērš uzmanību tam, ja šoferis auto vadīšanas laikā izmanto mobilo telefonu.
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija aprēķinājusi: 2018. gadā katrs lietotājs vidēji mēnesī telefona sarunām veltījis 264 minūtes, nosūtījis 71 īsziņu un patērējis 12 GB interneta.
Izvēloties mobilo telefonu, lietotāji visbiežāk primāri vērtē tā veiktspēju, taču arī ierīces krāsai ir nozīme. 2018.gadā Latvijā visvairāk pieprasīti bija viedtālruņi melnā, zelta un zilā krāsā, liecina mobilo sakaru operatora BITE dati. Turpretim pasaulē jau vairākus gadus pieprasītākie ir mobilie telefoni melnā un baltā krāsā. Kādas ir aktuālās krāsu tendences mobilo telefonu tirgū, kas mūs sagaida nākotnē un ko simbolizē katra krāsa, skaidro tehnoloģiju eksperti un krāsu terapeite Elita Goldmane.
Bērni ir atgriezušies skolās, un auļiem tuvojas gada tumšākie mēneši, kad vecākiem īpaši satraucoša kļūst bērna drošība ārpus mājas. Šīs piecas mobilās lietotnes, kas palīdzēs justies drošāk, kamēr atvases devušās patstāvīgās gaitās.
18.augustā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Teikas iecirknī tika saņemta informācija par iepriekšējā dienā izdarītu laupīšanu. Par nozieguma veikšanu ziņoja cietušās meitenes māte.
Pēc trim nedēļām – 15. jūnijā – visā Eiropas Savienībā stājas spēkā jaunā Viesabonēšanas regula, kuras nosacījumu dēļ mobilo sakaru operatori Latvijā mainījuši tarifu plānus. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Konkurences padome un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija saņēmuši daudz sūdzību par mobilo sakaru pakalpojumu jaunajiem tarifiem no iedzīvotājiem, kuri nebrauc uz ārzemēm un nelieto datu pārraidi telefonos.
Aprīļa vidū Rīgas Zemgales iecirknis saņēma izsaukumu uz kādu kafejnīcu Rīgā, Mārupes ielā, kur notikusi laupīšana - nezināms vīrietis, pielietojot fizisko spēku, nolaupījis cietušajam mobilo telefonu.
Daļa senioru joprojām izturas visai atturīgi pret mobilo telefonu lietošanu, priekšroku dodot ierastajiem mājas telefoniem, lai gan tieši mobilā telefona lietošana pensionāra ikdienu var padarīt daudz drošāku – nepieciešamības gadījumā telefons ļauj sazināties ar tuviniekiem vai vērsties pēc palīdzības pie mediķiem, atrodoties ārpus mājas.