Aizsardzības ministrija (AM) vēlas uzlabot ārstu zināšanas par militāru ievainojumu ārstēšanu, intervijā Latvijas Radio pastāstīja AM valsts sekretārs Jānis Garisons.
No šodienas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) sāk īstenot pilotprojektu, kurā dienas laikā lielajās pilsētās uz izsaukumiem dosies brigādes ar diviem mediķiem, kuri paši arī vada transportlīdzekli, informēja dienesta pārstāve Ilze Bukša.
Tuvāko pāris gadu laikā Veselības ministrija ar jauna veida burkānu plānojusi reģioniem piesaistīt vairāk nekā 1400 mediķu. Burkāns ir atbalsts naudā ārstam, māsa un vecmātei par darbu ārpus Rīgas, ieskaitot piemaksas par ģimenes locekļiem. Šo projektu līdzfinansē Eiropas Savienība, un kopumā tā budžets ir desmit miljoni eiro līdz 2023. gadam.
Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai (RAKUS) pagarinātā normālā darba laika atcelšana varētu izmaksāt aptuveni papildu 300 000 eiro mēnesī jeb 3,6 miljonus eiro gadā, informēja slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.
Pagaidām nav skaidrs, kāds būs plāns, lai pasargātu veselības aprūpes darbiniekus uzbrukumu gadījumos, tomēr pēdējā laika notikumi aktualizējuši risinājumu nepieciešamību, sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
Veselības ministrija (VM) vēlas no slimnīcām saņemt informāciju, cik mediķu pašlaik strādā virsstundas un vai slimnīcām ir iespējas nodrošināt veselības aprūpes pakalpojumus pēc atteikšanās no pagarinātā normālā darba laika. Lai izpildītu Satversmes tiesas spriedumu, no nākamā gada 1. janvāra slimnīcām būs nepieciešams papildu finansējums, jo pilnībā būs jāapmaksā virsstundu darbs mediķiem. VM pašlaik min aptuvenus skaitļus, cik eiro būs nepieciešams, taču tie noteikti ir vairāki miljoni.
Sākotnējie Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas aprēķini liecina, ka gada laikā virsstundu apmaksai saistībā ar Satversmes tiesas (ST) lēmumu par pagarinātā normālā darba laika atalgojuma neatbilstību Satversmei slimnīcai papildu būtu nepieciešams aptuveni viens miljons, sacīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.
Veselības ministrija (VM) uzdevusi slimnīcām sniegt informāciju par to, cik daudz mediķu tajās strādā virsstundas un, kādas ir iespējas ar esošajiem cilvēkresursiem nodrošināt pakalpojumus normālā darba laika ietvaros, pēc tikšanās ar slimnīcu pārstāvjiem teica veselības ministre Anda Čakša (ZZS).
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) no 1.jūlija plāno īstenot pilotprojektu - dienas laikā lielajās pilsētās uz izsaukumiem dotos brigādes ar diviem mediķiem, kuri paši arī vadītu speciālo transportlīdzekļi, šodien Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē pastāstīja dienesta vadītāja Liene Cipule.
Ārstniecības likuma pārejas noteikumu normas, kas nosaka ārstniecības personu samaksu par "pagarināto normālo" darba laiku, ir neatbilstoša Satversmei, spriedumā atzinusi Satversmes tiesa (ST).
Satversmes tiesa šodien turpina skatīt lietu par Ārstniecības likumā iekļautās normas par pagarināto darba laiku medicīnas darbiniekiem atbilstību Satversmei. Lieta tika ierosināta pēc tiesībsarga iesnieguma, kurā viņš apšauba šīs likuma normas atbilstību Satversmē noteiktajam vienlīdzības principam un garantētajām tiesībām uz taisnīgu atlīdzību mediķiem.
Veselības aprūpes darbinieki izjūt izdegšanas pazīmes, līdz ar to nav sasniegs pagarinātā normālā darba laika ieviešanas mērķis - veicināt pieejamību, izriet no tiesībsarga Jura Jansona Satversmes tiesas (ST) sēdē paustā.
Satversmes tiesa šodien plkst.10 ar lietas dalībnieku piedalīšanos sāks skatīt lietu, kas ierosināta pēc tiesībsarga Jura Jansona pieteikuma par Ārstniecības likumā iekļautu neatbilstību Satversmē noteiktajam vienlīdzības principam un garantētajām tiesībām uz taisnīgu atlīdzību mediķiem, pavēstīja ST pārstāve Ketija Strazda.
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) vērsusies pie veselības ministres Andas Čakšas (ZZS) ar aicinājumu jau tuvākajā laikā izveidot darba grupu, kas spriestu par darba samaksas paaugstināšanu, informēja arodbiedrībā.
Krimināllietas par naudas pieprasīšanu un pieņemšanu no pacientiem, lai apietu rindas uz valsts apmaksātajiem radioloģijas izmeklējumiem Rīgas Austrumu slimnīcā, izskatīšanai paredz ilgu tiesas procesu. Lietā ir septiņi apsūdzētie, visi Rīgas Austrumu slimnīcas darbinieki, un izmeklētāju konstatētās nelikumības saistītas ar laiku no 2013. līdz 2015. gadam.
Piešķirtais papildu finansējums atalgojuma palielināšanai neatrisina visas problēmas, šodien Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē apliecināja dažādu mediķu organizāciju un slimnīcu vadītāji.