Saeima šodien atbalstīja rosinājumu parlamenta Nacionālās drošības komisijai (NDK) nodot iedzīvotāju iniciatīvu par publiskās zaļās zonas izveidi bijušajā velotreka "Marss" teritorijā, kas noskatīta Valsts drošības dienesta (VDD) jaunās ēkas celšanai.
Tieslietu ministrija (TM) ir nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV), informējot par iespējamu alternatīvu risinājumu jaunai Valsts drošības dienesta (VDD) ēkai, proti, dienestu izvietot ēkā, kura jau šobrīd tiek būvēta ministrijas iestāžu vajadzībām, pavēstīja tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) preses sekretārs Andris Vitenburgs.
Nepanākot kompromisu sarunās ar vēsturiskās velotreka “Marss” apbūves ieceres virzītājiem – Finanšu ministriju un VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ), Saeimai ir iesniegta sabiedriskā iniciatīva “Palīdzi novērst ilggadīgu koku izciršanu un izveidot parku bijušā velotreka “Marss” vietā”.
Iniciatīvai atbalstu pauduši vairāk nekā 15 tūkstoši iedzīvotāju, aicinot saudzēt 40 senu liepu aleju un nepieļaut to izciršanu un teritorijas apbūvi Brīvības gatvē 207.
Vairāki tūkstoši cilvēku sestdien pulcējušies Polijas dienvidos esošajā Katovicē uz "Klimata maršu", lai mudinātu tur notiekošās ANO klimata konferences dalībniekus vienoties par ambicioziem pasākumiem globālās sasilšanas novēršanai.
Stiprā policijas apsardzībā aktīvisti no visas pasaules pulcējušies Katovices galvenajā laukumā.
Daži no aktīvistiem pārģērbušies par polārlāčiem, daži - par orangutāniem, vēloties uzsvērt, ka abām sugām draud iznīkšana klimata izmaiņu dēļ.
Demonstranti skandē: "Mostieties! Pienācis laiks glābt mūsu mājas!"
Uz viņu plakātiem lasāmi tādi saukļi kā "Aizsargājiet mūsu tiesības uz pārtiku, zemi, ūdeni!"
Akcijas norisi uzrauga liels skaits kārtības sargu, tostarp jātnieku policijas vienība.
Pirmdien uz Marsa paredzēts nolaisties ASV Nacionālās Aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) zondei "InSight", paziņojusi pārvaldes Reaktīvās kustības laboratorija.
“Ja bez skafandra iziesiet uz Marsa, jūs nosalsiet līdz nāvei un jums nebūs ko elpot. Un, ja šie apstākļi jūs nenobeigs, tad radiācija to mierīgi var izdarīt,” tā par problēmām, kas sagaida kolonistus uz Sarkanās planētas, saka amerikāņu rakstnieks, grāmatas “Kā mēs dzīvosim uz Marsa” autors Stīvens Petraneks.
Sarkanajai planētai Marsam piemīt ārkārtīgi liels potenciāls. Iespējams, reiz te tiks iegūti derīgie izrakteņi un tālā pasaule būs apdzīvojama. Marss ir līdzīgs Zemei planētas procesu ziņā, tādēļ zinātnieki, pētot vienu kosmosa ķermeni, izdara secinājumus arī par otru, meklējot atbildi uz jautājumu: kas vēl jāizdara, lai uz Marsa spertu kāju pirmais cilvēks?
Pirmo reizi uz Marsa atklāts milzīgs pazemes šķidra ūdens ezers, kas palielina iespējas, ka uz planētas varētu būt vairāk ūdens un varbūt pat dzīvība, trešdien paziņoja zinātnieki.
Vai esat kādreiz domājis, kā izskatās uz marsa? Ķīna investēs apmēram 61 miljonu dolāru, lai sarkano klinšu reģionā Kvinhajas provincē izveidotu marsa simulācijas bāzi.
ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien parakstīja likumu, kas par vienu no Nacionālās Aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) mērķiem nosaka cilvēka nosūtīšanu uz Marsu.
Pagājušās nedēļas nogalē trīs vīrieši un trīs sievietes beidzot varēja pamest tuksnesīgā vietā Havaju salās uzcelto nelielo, kupolveidīgo celtni, kurā bija pavadījuši gadu.
Eiropas un Krievijas zinātnieki šīs nedēļas sākumā ar aizturētu elpu gaidīja ziņas par misijas ExoMars uzsākšanu, jo nav noslēpums, ka Krievijas nesējraķetes beidzamajos gados mēdz niķoties, turklāt kosmosa lielvalstu Marsa izpētes misiju statistika ir diezgan bēdīga. Taču pagaidām viss rit gludi, un jau pēc septiņiem mēnešiem starpplanētu zonde varētu uzsākt manevrus Marsa orbītā un pēc tam sākt pildīt savu galveno uzdevumu – meklēt metāna pēdas planētas atmosfērā, kas varētu apstiprināt primitīvu dzīvības formu pastāvēšanu uz Sarkanās planētas. Nosēšanās moduļa uzdevums ir daudz pieticīgāks – pārbaudīt tehnoloģijas, kuras izmantos ExoMars otrajā fāzē, kad ap 2018. gadu uz planētu tiks nosūtīts visurgājējs.
Televīzijas «Rīga TV24» sociālajā eksperimentā «Misija Marss» izbalsotais Andris Kajaks ar eksperimenta segvārdu Kajaks nu jau dažas dienas dzīvo reālajā pasaulē un savās mājās. Viņam pēc trīs mēnešu prombūtnes nu ir iespēja satikt sev dārgos cilvēkus un ģimeni. 10 jautājumi par šovu puisim, kurš kosmosa kuģī tā arī nepalika līdz eksperimenta noslēgumam un izvēlējās doties mājās.
Zinātniekiem izdevies iegūt «līdz šim labākos pierādījumus» tam, ka uz Marsa atrodams ūdens šķidrā stāvoklī – tiesa, ļoti sāļš, turklāt tikai siltajā gadalaikā un ierobežotā daudzumā. Par to šīs nedēļas sākumā ASV Nacionālās Aeronautikas un kosmosa izpētes pārvaldes speciālisti paziņoja īpaši sasauktā preses konferencē, vienlaikus viņu pētījuma rezultāti publicēti žurnālā Nature Geoscience.