2020.gada pirmajā dienā Latvijā spīd saule, palielināsies mākoņu daudzums un vakarā dažviet - galvenokārt austrumu novados - mazliet līs, prognozē sinoptiķi.
Tuvākajās divās nedēļās sinoptiskā situācija Eiropā būtiski nemainīsies, Latvijā kopumā gaidāms nedaudz vēsāks laiks nekā decembrī, prognozē sinoptiķi.
Naktī Latvijā rietumu, dienvidrietumu vējš brāzmās pieņēmies spēkā līdz 13-18 metriem sekundē, piekrastē vietām līdz 23 metriem sekundē, un stiprs vējš saglabāsies arī dienā.
ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) 9.decembrī, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas Aivaram Lembergam un četrām ar viņu saistītām juridiskām personām - Ventspils brīvostas pārvaldei, Ventspils attīstības aģentūrai, Biznesa attīstības asociācijai un Latvijas Tranzīta biznesa asociācijai. Iespējams, šī iemesla dēļ pēdējo dienu laikā interneta vidē populārs kļuvis attēls, kurā ironizē, kā problēmas tiek risinātas dažādās valstīs.
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) ir optimistiski noskaņots par NATO aizsardzības plānu Baltijai un Polijai apstiprināšanu, uzsverot, ka ar savām iebildēm Turcija iestājās arī par savu drošību un interesēm NATO, Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas kopsēdē sacīja ārlietu ministrs.
Jau deviņpadsmito gadu tīmekļvietne Google Trends apkopo informāciju par pasaulē kopumā un katrā valstī atsevišķi visbiežāk Google meklētājā rakstīto vārdu. Latvijā pirmajā trijniekā ir divi ar loterijām saistīti meklējumi – Čeku loterija un Skrāpē un laimē.
Ziemassvētkos Latvijā turpināsies vēlam rudenim raksturīgi laikapstākļi, šobrīd prognozē gan "Global Forecast System", gan Eiropas Vidēja termiņa laika prognožu centra skaitliskais modelis.
Šodien daudzviet būs mākoņains laiks, daudzviet līs lietus. Latvijas austrumos arī sniegs un slideni ceļi, vēsta Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.
Vaboles vidusskola Daugavpils novadā šogad svin savu simto dzimšanas dienu. Skolas kolektīvam izdevies sarūpēt dāvanu jubilejā: Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitingā lauku vidusskolu grupā balva – Lielā pūce – par augstiem sasniegumiem centralizētajos eksāmenos. Arī iepriekšējos gados skola turējusies saraksta augšgalā. Priecīgo noskaņojumu gan aizēno bažas par vidusskolas nākotni – vai mazais skolēnu skaits 10. līdz 12. klasēs ļaus saglabāt esošo statusu?
Barga ziema nav gaidāma, bet ilga gan, prognozē fenologs Vilis Bukšs. Tā būs līdzīga jau aizvadītajai ziemai, un ap Ziemassvētkiem varētu uzsnigt sniegs, kas noturētos līdz jaunajam, 2020. gadam.
ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails nezina, vai ar Latvijas paveikto naudas atmazgāšanas apkarošanā pietiks neiekļaušanai tā sauktajā "pelēkajā sarakstā", to viņš atzina portālam "Delfi.lv".
Ministru kabinets ir nolēmis piedalīties pasaules valstu izstādē Expo 2020, taču paviljonu drīzāk nebūvēt, nekā būvēt. Izstādes rīkotāji, atsaucoties uz šo vēsti, ievietojuši savā portālā Latvijas paviljona maketu un plašu aprakstu, tādējādi nepārprotami izdarot spiedienu uz neizlēmīgo klientu.
Vairākums Latvijas krievvalodīgo kopumā ir lepni, ka dzīvo Latvijā, liecina pētījumu kompānijas SIA "Latvijas fakti" veiktās aptaujas dati, kas ietverti Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētnieces Ievas Bērziņas pētījumā.
Oktobris kļuvis par jau trešo mēnesi šogad un tieši gada otrajā pusē, kas ar 1576 jaundzimušajiem pārspēj jaundzimušo skaitu tajā pašā mēnesī pirms gada.
AS Dzintars ar maksātspējas problēmām cīnās jau vairākus gadus. Pagājušā gada vidū tas ar vairāk nekā piecus miljonus eiro lielu parādu valstij ierindojās Valsts ieņēmumu dienesta parādnieku saraksta 16. vietā, šobrīd ar vairāk nekā septiņu miljonu eiro parādu tas atrodas jau 10. vietā starp lielākajiem nodokļu parādniekiem. Pat valsts gatavība atlaist kosmētikas ražotāja Dzintars 28 gadus vecu parādu to neglāba no maksātnespējas pasludināšanas.