Krievijas aviobāze Baltkrievijā, visticamāk, tiks izvietota, jo "izvēlēties nav kur un politiskā spēlēšanās nedos reālus rezultātus", šādu viedokli sarunā ar aģentūru LETA pauda politologs Kārlis Daukšts.
Krievijas Aizsardzības ministrija vakar ziņojusi par jauniem veiksmīgiem gaisa triecieniem, kas veikti pa teroristu grupējuma Islāma valsts pozīcijām Sīrijā, uzsverot, ka uzlidojumi, kas sākās pagājušonedēļ, tiks turpināti un intensificēti.
Krievija paziņojusi, ka tās radītie gaisa triecieni pa “Islāma valsts” mērķiem jau radījuši paniku un ap 600 kaujinieku dezertējuši un devušies uz Eiropu, ziņo aģentūra Reuters.
Krievijas gaisa triecienos Sīrijas Idlības provincē vismaz septiņu nogalināto civiliedzīvotāju vidū bijuši divi bērni, piektdien, atsaucoties uz aculieciniekiem, ziņoja novērotāju organizācija "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR).
Viens no Krievijas prezidenta Vladimira Putina sabiedrotajiem paziņojis, ka Krievijai Sīrijā jāieved arī sauszemes karaspēks, lai cīnītos pret "Islāma valsti".
Krievijas tiešs militārs atbalsts Sīrijas prezidenta Bašara al Asada spēkiem cīņā pret visu opozīciju neveicinās politisko noregulējumu Sīrijā, uzskata ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).
Britu raidsabiedrība BBC ziņo, ka pēc iespējas ātrāk tiks rīkotas Krievijas un ASV militārās sarunas, lai novērstu nejauša militārā konflikta iespējamību Sīrijā.
Krievija ar parlamenta atļauju valsts prezidentam Vladimiram Putinam izmantot armiju Sīrijā vēlas sevi pierādīt par daļu no situācijas risinājuma reģionā, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Austrumeiropas politikas pētījumu centra (APPC) pētnieks Māris Cepurītis.
Krievijas parlamenta lēmums atļaut izmantot karaspēku Sīrijā nekādu labumu attiecībā uz situācijas uzlabošanu nenesīs, uzskata Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V).
Krievija nosūtījusi vairākus kara kuģus uz Arktikas reģionu, kur tiek veidota jauna militārā jūras infrastruktūra un būvēta gaisa aizsardzības bāze, ziņo BBC.
Ārvalstu mediji ziņo, ka sākot no oktobra beigām Ukrainas aviokompānijām tiks slēgta Krievijas gaisa telpa. Tā esot atbildes reakcija uz Ukrainas aizliegumu Krievijas aviokompānijām atrasties valsts gaisa telpā.
Ukraina ar Krieviju ar Eiropas Savienības (ES) starpniecību piektdienas vakarā vienojušās par gāzes piegādēm ziemā, paziņoja Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents un enerģētikas savienības komisārs Marošs Šefčovičs.
Pēc Krimas aneksijas Baltijas valstis ir nobažījušās, ka Krievijas mediju propaganda varētu būt priekšvēstnesis daudz vardarbīgākai agresijai, atzinis laikraksts "The Washington Times".