Kognitīvās spējas

21.mar
Ja jums ir bijusi nojausma, ka visi uz Zemes šķiet ievērojami dumjāki nekā kādreiz, iespējams, jūs nekļūdāties. Daži gudri cilvēki no Mičiganas universitātes atklāja, ka cilvēku rase cīnās ar savām kognitīvajām spējām. Lai gan tas noteikti ir noskaņojums, ko var sajust gaisā, tas ir pamanāms arī izmērāmos, statistiskajos rādītājos, īpaši jauniešu vidū, vēsta “Vice News” un "futurism.com".
15.feb
Pētnieki no “Microsoft” un Kārnegija Melona universitātes nesen publicēja pētījumu par to, kā ģeneratīvā mākslīgā intelekta (AI) izmantošana darbā ietekmē kritiskās domāšanas prasmes, raksta "techcrunch.com".
27.dec 2024
Ikviens, kurš dabā ir sastapies ar skudrām, zina, ka skudras ir ļoti sabiedriskas radības – reti kuru var redzēt vienu. Arī cilvēki ir sabiedriski radījumi, pat ja daži no mums izbauda vientulību. Skudras un cilvēki ir arī vienīgie radījumi dabā, kas konsekventi sadarbojas, pārvietojot lielas kravas, kas ievērojami pārsniedz pašu izmērus, raksta zinātnisko pētījumu tiešsaistes žurnāls "phys.org".
22.nov 2024
Pagarināts laiks kosmosā nav gluži nekaitīgs cilvēka ķermenim. Radiācija, izmainīta gravitācija, miega zudums var nopietni ietekmēt astronautu spējas. Daži pat tiek hospitalizēti pēc atgriešanās uz Zemes. Nelielām kļūdām kosmosā var būt postošas ​​sekas, tāpēc ir svarīgi zināt, kā šīs spriedzes var ietekmēt astronauta kognitīvās funkcijas, vēsta “Popular Science”.