Grieķija

7.jan 2020
Sniegputenis Grieķijā un Egejas jūras reģiona salās pirmdien radījušas sauszemes un jūras satiksmes haosu, vēstīja Grieķijas valsts raidsabiedrība ERT.
24.dec 2019
Eiropas Komisija aicinājusi Vāciju un citas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis uzņemt bērnus, kas šobrīd mitinās pārpildītajās nelegālo imigrantu aizturēšanas nometnēs Grieķijā.
11.dec 2019
Hijas, Lesbas un Samas salās trešdien slēgtas pašvaldību iestādes, to darbiniekiem un amatpersonām protestējot pret Grieķijas valdības ieceri paplašināt nelegālo imigrantu izmitināšanas nometnes. Vietējās pašvaldības pieprasīja, lai salās migrantu nometnes netiek paplašinātas, tiek efektīvi sargāta jūras robeža un nekavējoties un masveidā tiek sākta nelegālo imigrantu izvešana no salām, ziņo aģentūra ANA. Grieķijas premjerministra Kiriaka Micotaka valdība pagājušajā mēnesī paziņoja, ka plāno slēgt trīs lielākās migrantu nometnes Hijas, Lesbas un Samas salās un izveidot to vietā jaunus slēgtus centrus. Lesbas mērs ir draudējis atkāpties no amata šī jautājuma dēļ. Salā nometnē, kas paredzēta 2800 cilvēkiem, pašreiz atrodas aptuveni 17 000 nelegālo imigrantu. Arī nometne Hijā ir pārpildīta. Tajā mitinās gandrīz 6000 cilvēku, lai gan nometne paredzēta tikai 1000 migrantiem. Daudzi no nelegālajiem imigrantiem apmetušies olīvkoku dārzos pie nometnes. Saskaņā ar Grieķijas valdības datiem Hijas, Lesbas, Samas, Leras un Kosas salās atrodas vairāk nekā 40 000 nelegālo imigrantu, bet nometnē Grieķijas kontinentālajā daļā mitinās vēl vismaz 20 000. Arī šīs nometnes ir gandrīz pārpildītas, un katru dienu Grieķijā nelegāli ierodas jauni patvēruma meklētāji.
30.nov 2019
Sestdien Grieķijas kontinentālajā daļā nogādāti vairāk nekā 350 imigranti, lai mazinātu spiedienu uz pārpildītajām bēgļu nometnēm Lesbas un Hijas salās, vēsta Grieķijas Radio.
26.nov 2019
Francijas un Itālijas Rivjēru, kā arī daļu Grieķijas ir piemeklējušas stipras lietusgāzes, kas izraisīja plūdus un vismaz deviņu cilvēku bojāeju.
18.nov 2019
Nedēļas nogalē Grieķijas salās laivās ieradušies aptuveni 730 nelegālie imigranti, bet vēl 658 jūrā pārtvēruši robežsargi un Eiropas Savienības (ES) robežapsardzības aģentūra "Frontex".
24.okt 2019
Grieķijas ziemeļos vietējie iedzīvotāji ceturtdien apmētājuši ar akmeņiem autobusus, kuros tika pārvesti 380 imigranti.
7.okt 2019
Grieķija pirmdien pārvedusi simtiem patvēruma meklētāju no salām Egejas jūrā uz valsts kontinentālo daļu.
30.aug 2019
Simtiem nelegālo imigrantu piepūšamajās gumijas laivās ceturtdienas pēcpusdienā ieradušies Grieķijai piederošajā Lesbas salā, Egejas jūrā, piektdien paziņojušas Grieķijas varasiestādes un aktīvisti.
27.aug 2019
Grieķijas ziemeļos pirmdien seši migranti gāja bojā autoavārijā, kuru izraisīja cilvēku kontrabandisti, mēģinot izvairīties no policijas, pavēstīja ziņu avots policijā.
25.aug 2019
Nedēļas nogalē Grieķijā izcēlušies desmitiem mežu ugunsgrēku, izraisot biezu dūmu mākoni pār tūristu iecienītiem reģioniem .
20.aug 2019
Grieķijai piederošā Poras sala otrdien palikusi bez elektrības, pēc tam kad privāts helikopters avarējot sarāvis elektrības kabeļus un iegāzies jūrā, vēsta ziņu aģentūra ANA.
13.aug 2019
Grieķijas Evijas salā izcēlušies trīs ugunsgrēki, kuru dēļ evakuēti divi ciemati un cietis dabas rezervāts. Cīņā ar liesmām iesaistīti vairāk nekā 220 ugunsdzēsēji, tiek izmantotas sešas specializētās ugunsdzēsēju mašīnas un septiņi helikopteri. Lielākais ugunsgrēks plosās dabas rezervātā mežainā apvidū, kuram grūti piekļūt. Dūmi no ugunsgrēka jūtami arī Grieķijas galvaspilsētā Atēnās. Civilās aizsardzības pārvalde brīdinājusi cilvēkus ugunsgrēku skartajos apvidos palikt iekštelpās, sevišķi gados vecus cilvēkus, mazus bērnus un cilvēkus ar elpceļu problēmām un sirds slimībām. Ugunsgrēks izcēlies arī Tasas salā, kur ar liesmām cīnās desmitiem ugunsdzēsēju, divas lidmašīnas un helikopters, un vēl viens ugunsgrēks plosās netālu no Tēbām. Karstajos sausajos vasaras mēnešos ugunsgrēki Grieķijā izceļas bieži. Varasiestādes regulāri brīdina iedzīvotājus neiesaistīties aktivitātēs, kas var novest pie ugunsgrēku izcelšanās, piemēram, nekurināt ugunskurus piknikos pie dabas. Augstā ugunsgrēku riska dēļ parki un mežu apvidi vasaras mēnešos bieži tiek slēgti.
12.aug 2019
Modes eksperte un žurnāliste Maija Silova augustā devusies atpūsties uz saulaino Grieķiju.
19.jūl 2019
Grieķijas galvaspilsētu Atēnas piektdien satricinājusi spēcīga zemestrīce, un tās rezultātā pazuduši telefona sakari, tiesa gan, nav ziņu par postījumiem vai ievainotajiem. 5,1 magnitūdu stiprās zemestrīces epicentrs atradies 23 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Atēnām, un tai sekojuši vairāki pēcgrūdieni. Ugunsdzēsības dienests līdz šim izglābis vairākus desmitus cilvēku, kas galvaspilsētā bija iestrēguši liftos, vēsta raidsabiedrība ERT. Zemestrīce notikusi ap plkst.14. Satraukti par pazemes grūdieniem, iedzīvotāji pametuši dzīvojamās un biroju ēkas. Kā vēsta vietējie mediji, pazudusi elektrība, tomēr interneta sakari joprojām darbojas. Grieķija atrodas seismiski aktīvā reģionā, un zemestrīces tur notiek regulāri, tomēr tajās reti kad ir cilvēku upuri. 2017.gda jūlijā 6,7 magnitūdu stiprā zemestrīcē Egejas jūras Kosas salā dzīvību zaudēja divi cilvēki un tika nodarīti būtiski postījumi. 1999.gadā Atēnās un galvaspilsētas reģionā 5,9 magnitūdu stiprā zemestrīcē dzīvību zaudēja 143 cilvēki.
27.mai 2019
Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs svētdienas vakarā paziņoja, ka viņš nākammēnes aicinās izsludināt parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas pēc viņa partijas sakāves svētdien notikušajās Eiropas parlamenta (EP) un pašvaldību vēlēšanās.
24.jan 2019
Grieķijas parlaments uz piektdienu pārcēlis balsojumu par Atēnu un Skopjes vienošanos, kas paredz Maķedoniju pārdēvēt par Ziemeļmaķedoniju.
20.jan 2019
Atēnu centrā svētdien izcēlušās sadursmes starp policiju un protestētājiem, kas iestājas pret vienošanos ar Maķedoniju par tās nosaukuma maiņu. Policijas aplēses liecina, ka uz protestiem sapulcējušies aptuveni 60 000 cilvēku, bet protestu organizētāji ziņoja, ka ieradušies 100 000. Par kārtību protestu laikā gādā gandrīz 2000 policistu, novērošanai tiek izmantoti bezpilota lidaparāti un helikopteri. Drošības apsvērumu dēļ Atēnu centrā vairākos rajonos šodien apturēta satiksme un slēgtas vairākas metro stacijas. Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs jūnijā parakstīja ar Maķedonijas valdības vadītāju Zoranu Zaevu vienošanos, kas paredz pārdēvēt Maķedonijas Republiku par Ziemeļmaķedonijas Republiku, lai tādējādi pieliktu punktu jau desmitgadēm ilgušajam abu valstu konfliktam un pavērtu Maķedonijai ceļu uz Eiropas Savienību un NATO. Maķedonijas parlaments jau veicis attiecīgus grozījumus konstitūcijā, un tagad par šo vienošanos jābalso Grieķijas parlamentam, kur tās ratificēšanai nepieciešams vienkāršs balsu vairākums. Taču domstarpības Grieķijas politiķu vidū par vienošanos ar Maķedoniju pirms nedēļas noveda pie valdošās koalīcijas izjukšanas, bet Cipram izdevās izturēt parlamenta uzticības balsojumu viņa valdībai. Grieķijā daudzi cilvēki iebilst pret šo vienošanos ar Maķedoniju, tostarp vairākas politiskās partijas. "Ir tikai viena Maķedonija, Grieķijas Maķedonija," vēstīja viens no protestētāju plakātiem. "Šī valdība ir nodevēju valdība," sacīja viena no protestētājām.
11.jan 2019
Vācijas kanclere Angela Merkele ceturtdien Atēnās tikusies ar Grieķijas premjerministru Aleksi Cipru, kurš norādīja, ka "stereotips par slinko grieķi un stingro vācieti" ir pagātnē un Grieķijā sākusies jauna ēra.
6.jan 2019
Grieķijas valdība nosūtījusi lidmašīnu uz Rumāniju, lai nogādātu galamērķī vairākus desmitus Īrijas zemo cenu aviokompānijas "Ryanair" pasažieru, kuriem "Ryanair" piedāvāja 770 kilometru garo ceļu veikt autobusā.