Polija sāk īstenot plānu par atteikšanos no Krievijas naftas, gāzes un oglēm un ir apņēmības pilna to realizēt līdz gada beigām, trešdien paziņoja Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis.
Austrijas enerģētikas kompānija OMV trešdien pavēstīja, ka par Krievijas gāzes piegādēm joprojām maksās eiro, neskatoties uz Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojumu, ka Maskava par gāzes piegādēm "nedraudzīgām valstīm", tai skaitā visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, maksājumus pieņems tikai rubļos.
Krievijas prezidenta Vladimira Putina trešdienas paziņojums, ka Krievija par gāzes piegādēm "nedraudzīgām valstīm", tai skaitā visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, maksājumus pieņems tikai rubļos, ir līguma noteikumu pārkāpums, pavēstīja Vācija.
Eiropas Komisija (EK) turpina attīstīt plānus obligāto gāzes krājumu veidošanai, lai izbeigtu Eiropas Savienības (ES) atkarību no Krievijas fosilā kurināmā, liecina Vācijas ziņu aģentūras DPA rīcībā nonācis ierosinājuma projekts.
“Rīgas siltuma” valdes loceklis Raivis Elliņš TV3 rīta pārraidē “900 sekundes” teica: “Vasarā skatīsimies, kā sagādāt gāzi. Iepirkumi tiks veidoti tā, lai gāze, ko uzņēmums patērē, nebūtu no Krievijas nekad. Iepirkumos pieļausim, ka gāzi piegādā tikai Amerika, Katara, Norvēģija.”
Eiropa ir apņēmības pilna nepieļaut pastarpinātu Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīma kara tālāku finansēšanu un virzīties uz pilnīgu atteikšanos no Krievijas gāzes un naftas, norāda Latvijas premjers Krišjānis Kariņš (JV), kurš šonedēļ piedalījās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu un valdību vadītāju sanāksmē Parīzē.
Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA) ceturtdien, 10.martā, parakstīja līgumu ar Lietuvas valdību par solidaritātes pasākumiem gāzes piegādes drošības aizsardzībai, informē Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvji.
Izvērtējot Ekonomikas ministrijas (EM) kā par gāzes apgādes drošību atbildīgās iestādes sniegto informāciju par aktuālo situāciju, valdība trešdien, 9.martā, izsludinājusi agrīno brīdinājumu dabasgāzes apgādes nozarē, liecina informācija Latvijas gāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS "Conexus Baltic Grid" mājaslapā.
Kamēr Krievija aktīvi karo Ukrainas teritorijā, Latvijai jāatsakās no Krievijas dabasgāzes iepirkumiem. Aicinājumu pieņemt šādu lēmumu Ministru kabinetam sūtīs Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija. Tās priekšsēdētājs Reinis Znotiņš cer, ka attiecīgs lēmums tiks pieņemts jau šā mēneša laikā.
Eiropas Komisija (ES) izstrādājusi plānu, kā šogad aizstāt vairāk nekā 70% no Krievijas gāzes importa ar citiem resursiem, tostarp palielinot sašķidrinātās gāzes (LNG) importu, zaļās enerģijas izmantošanu un laikus piepildot gāzes krātuves, vēsta aģentūra "Reuters".
Ģeopolitiskās situācijas dēļ gāzes cenas izmaiņas ilgtermiņā nav iespējams prognozēt, un šobrīd, ņemot vērā kopējo fonu, svarīgāks jautājums nekā cena ir energodrošība, atzīst AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste.
Atsakoties no Krievijas gāzes, Lietuva savas vajadzības varētu pilnībā nodrošināt, izmantojot Klaipēdas sašķidrinātās gāzes (LNG) termināli, bet Baltijas valstu līmenī būtu iespējams atrast kopīgus risinājumus, pirmdien preses konferencē norādījusi Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte.
Izvērtējot riskus, kas saistīti ar Krievijas iebrukumu Ukrainā, un atbilstoši šī gada 24.februāra valdības dotajam uzdevumam valsts drošības nolūkos papildināt gāzes rezerves, AS "Latvenergo" ir operatīvi veikusi iepirkumu aptuveni 2 teravatstundu (TWh) gāzes iegādei AS "Latvenergo" termoelektrostaciju ražošanas apgādes drošumam.
AS "Latvijas gāze" koncerna apgrozījums pērn bijis 583,342 miljoni eiro, kas ir trīs reizes vairāk nekā 2020.gadā, bet peļņa samazinājās 3,4 reizes - līdz 3,2 miljoniem eiro, liecina uzņēmuma publiskotais nerevidētais finanšu pārskats par 2021.gadu.
Pastāv citas iegādes iespējas, ja Krievija tai piemēroto sankciju dēļ nepārdos Eiropai gāzi, trešdien Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
Pēc Vācijas kanclera Olafa Šolca paziņojuma par gāzesvada "Nord Stream 2" sertifikācijas procesa apturēšanu Krievijas Federācijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Medvedevs brīdina, ka Eiropai par gāzi drīz būs jāmaksā 2000 eiro par 1000 kubikmetriem.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka gāzes piegādes netiks pārtrauktas, neskatoties uz aizvien saspīlētākām attiecībām ar rietumvalstīm Ukrainas dēļ.