Patreiz uzliesmojusī zarnu nūjiņas infekcija nav tāda līmeņa problēma, kas apņems visu valsti - konkrēts ēdiens vai pārtikas produkts agri vai vēlu tiek vai nu izmests vai apēsts, līdz ar to šīs baktērijas sabiedrībā plaši izplatīties nevar, aģentūrai LETA teica Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas infektologs, profesors Uga Dumpis.
Nevienā no līdz šim izmeklētajiem paraugiem verotoksīnus producējošās E. coli baktērijas klātbūtne nav konstatēta, aģentūru LETA informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Vineta Grīnberga.
Pašreiz ir maz ticams, ka inficēšanās ar zarnu nūjiņu būtu notikusi ārpus izglītības iestādēm, jo netiek novēroti saslimšanas gadījumi tiem, kas nav apmeklējuši izglītības iestādes, aģentūrai LETA sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) ārstējas jau pieci bērni ar akūtu zarnu nūjiņas infekciju jeb E.coli, aģentūrai LETA apstiprināja slimnīcā.
Sākotnējie mikrobioloģisko izmeklējumu rezultāti var liecināt par dažiem E.coli infekcijas uzliesmojumiem ar dažiem produktiem, iespējams arī kombinētais uzliesmojums, kad viens produkts ir piesārņots ar dažādiem patogēniem, aģentūru LETA informēja Slimību un profilakses kontroles centrā (SPKC).
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) 12 ar E.coli bīstamo zarnu nūjiņu inficēto bērnu stāvoklis ir smags, no kuriem divu bērnu veselības stāvoklis vērtējams kā ļoti smags, aģentūru LETA informēja slimnīcā.
Ar Šiga toksīnu producējošu E. coli infekciju līdz šim saslimuši 36 cilvēki, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pastāstīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).
Līdzšinējā izmeklēšana neliecina par enterohemorāģiskās E. Coli jeb zarnu nūjiņas infekcijas uzliesmojuma cēloni ārpus skartajām izglītības iestādēm, un epidemiologi šobrīd analizē iestāžu ēdienkartes, lai noteiktu pārtikas produktus, kas varētu sasaistīt slimos bērnus, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sliecas domāt, ka vairāku cilvēku inficēšanos ar bīstamās zarnu nūjiņas izraisīto infekciju E.coli vecinājis kāds pārtikas produkts, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja SPKC Infekcijas slimību profilakses un pretepidēmijas pasākumu nodaļas vadītāja Sigita Geida.
Iepriekš ziņots, ka 12 cilvēkiem atklāta enterohemorāģiskā E.coli infekcija. Šobrīd reģistrēti 12 saslimšanas gadījumi - desmit bērniem un diviem pieaugušajiem Rīgā, Ādažu, Siguldas, Dienvidkurzemes un Salaspils novados.
Slimnīcās ievietoti vēl divi bērni, kuriem atklāta enterohemorāģiskā E.coli infekcija, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centā (SPKC).
SIA "Baltic Restaurants Latvia" pusdienu restorāna "Daily" virtuvē Liepājā, Ziemeļu ielā 19, ne pārtikas, ne nomazgājumu paraugos slimību izraisītāji nav konstatēti, informēja Pārtikas un veterinārais dienesta (PVD) Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.
Pagājušajā nedēļā Igaunijai piederošās Sāremā salas apdzīvotās vietas Kārmā sūkņu stacijā ņemtajos dzeramā ūdens paraugos ir konstatētas bīstamās E. Coli baktērijas, ziņo Delfi.ee.
Lielbritānijas Pārtikas standartu aģentūra (FSA) brīdinājusi iedzīvotājus neēst termiski neapstrādātas diedzētās sēklas, jo pastāv aizdomas, ka tās vainojamas pie zarnu nūjiņas jeb E.coli infekcijas izplatības Francijā.
Divi Brazīlijas Sanpaulu štata iedzīvotāji nogādāti slimnīcā, jo radušās aizdomas, ka abi inficējušies ar bīstamo E.coli baktēriju, kas jau prasījusi 40 eiropiešu dzīvības, atsaucoties uz Sanpaulu štata veselības aizsardzības sekretariātu, ziņo BBC.
Bīstamā E.coli baktērija, kas prasījusi vairāku desmitu cilvēku dzīvību, līdz šim bija atklāta Vācijas ziemeļos. Taču tagad kļuvis zināms, ka šī baktērija atrasta arī valsts vidienē - kādā nelielā upē pie Vācijas finanšu galvaspilsētas Frankfurtes. Tur uz laiku slēgta viena zemnieku saimniecība, informē LNT ziņas.
Pirmie Vācijas laboratoriju analīžu rezultāti, kuros pētīti sojas dīgsti, kas it kā varēja būt E.coli baktēriju infekcijas avots, parādījuši, ka uz dīgstiem nav šo baktēriju, ziņo Tagesshau.