dzirde

14.sep 2017
Kad ru­na ir par cil­vē­kiem ar dzir­des trau­cē­ju­miem, mēs pa­ras­ti ie­do­mā­ja­mies cie­nī­ja­ma ve­cu­ma sirm­gal­vjus, un, pro­tams, tas vis­vai­rāk at­bilst lie­tu da­bis­ka­jai kār­tī­bai. LOR sli­mī­bu spe­ci­ālis­ti gan zi­na teikt, ka dzir­des pro­blē­mas mēdz at­ga­dī­ties jeb­ku­rā ve­cu­mā. Tās var būt ģe­nē­tis­ki pār­man­to­tas vai dzī­ves lai­kā ie­gū­tas, pār­ejo­šas vai ne­at­grie­ze­nis­kas. Dzir­des trau­cē­ju­mu iz­vēr­tē­ša­na jā­at­stāj spe­ci­ālis­tu zi­ņā, bet tas, ko var da­rīt katrs pats, ir lai­kus pa­ma­nīt šos trau­cē­ju­mus sev, bēr­niem, ve­cā­kiem vai ci­tiem tu­vi­nie­kiem un mek­lēt ār­sta pa­lī­dzī­bu.
22.dec 2016
Ja bērns piedzimis vājdzirdīgs un īsti nezina, kā ir dzirdēt labi, viņš saskaras ar nopietnām grūtībām, apgūstot runāto valodu. Tas ir pavisam citādi nekā gadījumā, kad dzirde pavājinās pieaugušam cilvēkam, kuram runāt nav jāmācās. Bērnam, kurš piedzimis ar paliekošu vājdzirdību, draud vesels problēmu komplekss: dzirde – valoda – komunikācija – psihiskas un emocionālas problēmas. Lai tā nenotiktu, izšķirīga loma ir dzirdes palīgierīcēm.
3.nov 2016
Nopērc taču vienreiz dzirdes aparātu – mēs sakām tuviniekam, ar kuru kļuvis grūti sarunāties.
3.jan 2016
Četriem vai pieciem cilvēkiem no simta novērojamas dzirdes izmaiņas – tā liecina pasaules statistika. Kad aktuāla kļūst dzirdes palīglīdzekļu izvēle, jāņem vērā tik dažādi faktori, ka cilvēkam, kurš ar šo jautājumu saskaras pirmoreiz, tie pat īsti neienāk prātā. Arī pastāvīgiem dzirdes palīglīdzekļu lietotājiem ne vienmēr pietiek informācijas par tehnoloģiju augošajām iespējām. Tāpēc ir ļoti būtiski sastapt kompetentus dzirdes speciālistus, lai kopīgi atrastu optimālu risinājumu.
24.okt 2014
Sa­run­va­lo­dai ne­pie­cie­ša­mās ska­ņas ie­zī­mē gra­fi­kā, bet lī­ni­jai, kas ap­vil­kta ap tām, ir ba­nā­na for­ma. Tā­dēļ ru­nas un dzir­des spe­ci­ālis­ti to ie­dē­vē­ju­ši par ru­nas ba­nā­nu. Gra­fi­kā uz ho­ri­zon­tā­lās ass at­tē­lots ska­ņu augs­tums, kas iz­teikts her­cos (Hz), sa­vu­kārt uz ot­ras ass – ska­ņas in­ten­si­tā­te, vien­kār­šāk sa­kot – ska­ļums, kas iz­teikts de­ci­be­los (dB). «Iz­man­to­jot ru­nas ba­nā­nu un klien­ta dzir­des līk­nes, dzir­des spe­ci­ālists var iz­vēr­tēt dzir­des iz­mai­ņu ie­tek­mi uz ru­nas uz­tve­ri ik­die­nā un sniegt ie­tei­ku­mus,» stās­ta ārst­nie­cī­bas ie­stā­des Dzir­des sis­tē­mas kon­sul­tan­te audio­lo­go­pē­de An­na Si­lan­tje­va.