dns

1.aug
Kāpēc pirms aptuveni 40 000 gadiem izmira neandertālieši? Ar jaunu paņēmienu palīdzību beidzot zinātniekiem ir radies skaidrāks priekšstats. Ar stāstu dalās “CNN”.
2.feb
Sievietēm ir daudz lielāka iespēja nekā vīriešiem saslimt ar autoimūnām slimībām, kad neregulēta imūnsistēma uzbrūk viņu pašu ķermenim, un jauni pētījumi var beidzot izskaidrot, kāpēc tā notiek.
27.dec 2023
Tiesa beidzot pasludinājusi spriedumu skaļajā lietā par divu Igaunijas skolnieču slepkavību, kas pastrādāta pirms 34 gadiem, ziņo Krievijas mediji, raksta postimees.ee.
7.dec 2023
Sāpīgās injekcijas, ko veic ar šļirci, tuvāko gadu laikā var kļūt par pagātni - Oksfordas universitātes zinātnieku izstrādātā novatoriskā metode ļaus veikt vakcināciju, neizmantojot šļirces un adatas, raksta bbc.com.
27.mai 2023
ASV dzīvojošā Džonsonu ģimene nolēma veikt DNS pārbaudi, lai uzzinātu kaut ko vairāk par saviem senčiem. Tomēr par pārsteigumu ģimenei atklājās kaut kas pavisam šokējošs nevis par pagātni, bet gan tagadni, ziņo "Daily Star".
12.mai 2023
Lielbritānijā piedzimis mazulis ar DNS no trim cilvēkiem, vēsta tv3.lt.
18.dec 2022
"Twitter" ievietots ieraksts, kas izsauc neizpratni - izrādās, ka vecvecāki divām meitenēm ir bijuši kaimiņi.
28.mai 2019
Beļģijas bijušais karalis Alberts II piekritis, lai viņam veic paternitātes testu, kā to, izskatot strīdu ar mākslinieci Delfīnu Boēlu, pieprasījusi tiesa, otrdien vēsta Beļģijas mediji.
22.mai 2019
Lai pieliktu punktu ieilgušajai tiesvedībai par paternitātes noskaidrošanu, Briseles apelāciju tiesa pieprasījusi bijušajam Beļģijas karalim Albertam II iesniegt ekspertiem savus DNS paraugus, nolemjot, ka katra kavēšanās diena viņam izmaksās 5000 eiro.
17.apr 2019
Pāriem, kuri tiek pie bērna ārpusķermeņa apaugļošanas ceļā, jau šobrīd iespējams uzzināt topoša mazuļa acu krāsu ar 82–94% lielu ticamību, norāda The Doctors. Lielākajai daļai cilvēku ir brūnas acis, bet, analizējot DNS, var atrast nelielas īpatnības, kas dod zilas un zaļas acis, līdz ar to pastāv iespēja topošajiem vecākiem piedāvāt embrijus ar šīm iezīmēm.
21.feb 2019
Ja cilvēks naktī guļ mazāk par septiņām stundām, tas, iespējams, var novest pie neatgriezeniska DNS bojājuma un palielināt vēža risku, vēsta Daily Mail.
12.mai 2016
Kārtība, kādā izņem aizdomās turēto bioloģisko materiālu un DNS nacionālajā datubāzē glabā ziņas par aizdomās turētajiem, tikai daļēji atbilst Satversmei, šodien atzina Satversmes tiesa (ST).
5.dec 2014
Pirms diviem gadiem Lesterā atrastie pīšļi patiešām ir 1485. gadā kaujas laukā kritušā Anglijas karaļa Ričarda III mirstīgās atliekas, secinājusi zinātnieku komanda, kas pētījusi pīšļus un veikusi DNS analīzes. Tās ļāvušas arī vairāk uzzināt par karaļa ārējo izskatu, bet paralēli veiktos pētījumos noskaidrots, kādus ievainojumus viņš guvis kaujā un kuri no tiem izrādījušies nāvējoši.
25.okt 2013
DNS testos gūts apstiprinājums, ka Grieķijā pie čigāniem atrastās gaišmatainās meitenes Marijas bioloģiskie vecāki ir Bulgārijā dzīvojoši čigāni, kurus šonedēļ nopratināja policija, piektdien pavēstīja Bulgārijas Iekšlietu ministrija.
14.jun 2013
Cilvēku dabiskais ģenētiskais kods nav patentējams, taču atļauts patentēt mākslīgi radītu DNS, ceturtdien nolēma ASV Augstākā tiesa.
10.jun 2012
Jeruzalemes pašvaldība plāno izveidot vispārēju "svētās pilsētas" suņu DNS datubāzi, kas tiks izmantota, lai atklātu suņu neapzinīgos saimniekus, kas nesavāc savu mīluļu izkārnījumus.
2.feb 2011
Lielbritānijas lielākā aptieku un kosmētikas veikalu ķēde Boots no 1. februāra sākusi tirgot DNS paternitātes testus.
21.mai 2010
Pirms mēneša Horvātijā māte un tēvs morgā identificēja viņu meitas mirstīgās atliekas. Ģimene sēroja par zaudējumu, notika bēres. Bet nu atklājies, ka 39 gadus vecā mieta Tea Buriča ir dzīva. Šonedēļ policija viņu atrada, ierodoties kādā dzīvoklī, lai izmeklētu ziņojumu par vardarbību ģimenē.
20.mai 2010
Amerikāņu zinātnieki ir radījuši pirmo sintētisku dzīvo šūnu. Viņiem ir izdevies izveidot baktērijas „ģenētisko programmu” un transplantē to dzīvā šūnā.