Ik gadu 29. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules insulta diena, lai veicinātu informētību par insulta riskiem un to novēršanas iespējām. Par to, kas ir galvenie insulta riska faktori, ko varam darīt to mazināšanai, par līdzestības lielo lomu un ātras rīcības algoritmu insulta aizdomu gadījumā, kas būtu jāzina ikvienam, stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
Ādas novecošana ir neizbēgams process. Katram tas ir individuāls un atkarīgs no vairākiem faktoriem: iedzimtības, dzīvesveida, kaitīgiem ieradumiem, vides un daudziem citiem. Ar gadiem kolagēna daudzums organismā arvien samazinās, savukārt sievietēm, sasniedzot 40 gadu slieksni, organisms aizvien mazāk ražo estrogēnu, kas saukts arī par “skaistuma hormonu”.
Rudens sezona bieži vien iezīmē arī bērnu biežāku saslimšanu. Kā vecāki var samazināt vīrusu izplatību un veicināt bērnu imunitāti? Padomos dalās BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
Rudens nozīmē ne vien krāsainas lapas un dzestrus rītus, bet arī izmaiņas mūsu ikdienas ritmā. Vēlāk uzlecošā saule, tumšāki vakari un zemākas temperatūras var ietekmēt mūsu enerģijas līmeni un emocionālo labsajūtu.
Rudens iestāšanās nozīmē izmaiņas ne vien dabā, bet arī mūsu pašsajūtā. Vēsāks laiks, lielāka garīgā slodze, stress un vitamīnu trūkums bieži izraisa sezonas saaukstēšanās un vīrusu uzliesmojumus. Kā rudenī stiprināt savu imunitāti un nesaslimt? Par to stāsta BENU Aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.
Ik gadu 29. septembrī tiek atzīmēta Pasaules sirds diena, pievēršot īpašu uzmanību sirds slimību profilakses lielajai nozīmei. Viens no būtiskākajiem sirds veselības faktoriem ir savlaicīga vēršanās pie speciālista, pārbaužu veikšana un pacienta līdzestība.
Nāk rudens ar vēsāku laiku, lietu un tumšākiem vakariem. Gribot negribot daudzi no mums šajā laikā sajūt enerģijas krišanos un biežāk izjūt skumjas. Vai tā ir normāla parādība, kā tikt galā ar rudenīgajām skumjām un kā rūpēties par savu emocionālo pašsajūtu, konsultē BENU Aptiekas piesaistītais eksperts, psihoterapeits Andris Veselovskis un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
Farmaceits ir visplašāk pieejamais veselības aprūpes speciālists – visbiežāk tieši farmaceits ir pirmais, pie kā vēršamies ar jautājumiem par veselības problēmām. Ik gadu 25. septembrī tiek atzīmēta Starptautiskā farmaceitu diena. Ko farmaceiti novēl cits citam savos profesionālajos svētkos?
Dabā jau jūtamas rudenīgas vēsmas – rīti kļūst dzestrāki, bet vakari – tumšāki. Arvien vairāk apkārt jūtama rudenīga rosība un pārmaiņas. Kā šajā laikā saglabāt možumu, enerģijas līmeni un justies labi gan emocionāli, gan fiziski, noderīgos padomos dalās BENU Aptiekas farmaceite Liene Graudiņa.
Mācību gads rit pilnā sparā – pilns jaunu zināšanu un jaunu izaicinājumu. Kā parūpēties par to, lai mācību process bērnam būtu pēc iespējas veselīgāks un veiksmīgāks? Stāsta BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, Veselības centrs 4 fizioterapeite Lolita Šņickovska un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
Pēdējā laikā atkal pieaudzis Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits. Kā stiprināt organisma aizsargspējas un kā palīdzēt organismam atgūt spēkus pēc Covid-19 izslimošanas? Konsultē BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, ģimenes ārste Zane Zitmane un BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
Vai vasara bija karsta, saulaina un izaicinājumiem pilna jūsu ādai? Ir īstais laiks atjaunot un palutināt savu ādu ar kopjošajām sejas maskām no BENU Aptiekas klāsta! Mūsu ekspertu padomi palīdzēs atjaunot ādas mirdzumu, mitruma līmeni un justies labi pēc aizvadītajiem vasaras mēnešiem.
Baldriāns ir viens no pazīstamākajiem un jau izsenis lietotajiem nomierinošajiem ārstniecības augiem un līdzekļiem, kas savu aktualitāti nav zaudējis arī mūsdienās.
Skolas sākums gan vecākiem, gan bērniem ir rosīgs laiks – pilns dažādu darbu, ko paspēt padarīt. Mainās dienas režīms, slodze, kā arī palielinās laiks, ko pavadām telpās.
Latvijā kliņģerītes ir viens no atpazīstamākajiem un populārākajiem ārstniecības augiem, jo zināmas no senatnes ar to plašo pielietojumu dažādu veselības sūdzību mazināšanai. Par to, kādas ārstnieciskās īpašības piemīt kliņģerītēm un kā tās izmantot, stāsta BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
Vasara ir rosīgākais gadalaiks, kad mēdzam būt aktīvāki un vairāk laika pavadīt ārā, tādēļ ir neizbēgami saskarties ar nelielām brūcītēm, nobrāzumiem, skrāpējumiem un tulznām.
Lai arī vēlme izskatīties un justies labi ir universāla un aktuāla visā pasaulē, dažādās valstīs un pasaules reģionos skaistumkopšanas tradīcijas un tendences mēdz ievērojami atšķirties.
Fiziskās aktivitātes un kustēšanās ir būtisks vispārējās veselības, labsajūtas un daudzu slimību profilakses pamats. Taču jāņem vērā, ka tām, īpaši aktīvāk sportojot, nepieciešami dažādi resursi, ar ko mums savs organisms ir jānodrošina.
Ādas mitrināšana ir būtiska ādas veselībai un izskatam. Pareiza mitrināšana palīdz
uzturēt ādas mitruma līmeni, uzlabo ādas kvalitāti un nodrošina aizsardzību pret
apkārtējās vides ietekmi. Kā pareizi mitrināt ādu, kādus kosmētikas līdzekļus
izvēlēties un kā noteikt savu ādas tipu, skaidro BENU Aptiekas piesaistītā eksperte,
dermatoloģe Elīza Sālījuma un BENU Aptiekas farmaceite Liene Graudiņa.