Basketbols

9.sep 2014
Lietuvas vīriešu basketbola valstsvienība otrdien, 9. septembrī, Barselonā uzvarēja Turciju ar rezultātu 73:61 un otro reizi pēc kārtas iekļuva Pasaules kausa izcīņas pusfinālā. Tajā lietuvieši sacentīsies pret ASV un Slovēnijas spēles uzvarētājiem.
9.sep 2014
Latvijas Basketbola Savienības (LBS) ģenerālsekretārs Edgars Šneps intervijā "Latvijas Televīzijai" pēc tam, kad Latvija ieguva tiesības rīkot Eiropas vīriešu čempionāta finālturnīra grupas turnīru Rīgā, atzina, ka novērtētas mūsu organizatoriskās spējas, rīkojot jauniešu čempionātus iepriekšējos gados: "Cilvēki, kas pēdējos septiņus astoņus gadus ir strādājuši šajā komandā, ir pierādījuši, ka Latvija var!"
8.sep 2014
Teicami aizvadot otro puslaiku, vietu Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā šodien nodrošināja Serbijas valstsvienība, kas Madridē ar rezultātu 90:72 apspēlēja Grieķijas vīriešu basketbola izlasi, kurai šis bija pirmais zaudējums turnīrā. Par mača rezultatīvāko spēlētāju kļuva Dāvja Bertāna bijušais komandas biedrs Bogdans Bogdanovičs, kurš guva 21 punktu. Ceturtdaļfinālā Serbija spēlēs ar Brazīliju, kura pārliecinoši pieveica Argentīnu (85:65).
7.sep 2014
Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālu šodien sasniedza Lietuvas vīriešu basketbola izlase, kas pamanījās izsēt 15 punktu handikapu mačā ar Jaunzēlandes valstsvienību, tomēr beigās prata uzvarēt ar rezultātu 76:71. Ar ''double-double'' lietuviešu rindās izcēlās centrs Jons Valančūns.
5.sep 2014
Pasaules kausa izcīņā šodien notika izšķirošās spēles. C grupā par komandu, kura ir divām uzvarām tomēr nespēja iekļūt nākamajā kārtā, kļuva Ukraina, tikmēr D grupā Lietuva cīņā par līderes godu uzvarēja Slovēniju.
4.sep 2014
Spānijā notiekošajā Pasaules kausa izcīņā vakar Argentīna ielaida tikai 46 punktus ļoti pārliecinošā uzvarā pār Senegālu (81:46), tikmēr Brazīlija ar 81:73 uzvarēja Serbijas izlasi. Vēlāk vakarā Grieķija ar 76:65 pārspēja Horvātiju, izcīnot ceturto panākumu četrās spēlēs. 4-0 bilance arī turnīra saimniekiem spāņi, kuri ar 88:64 uzveica principiālo pretinieci Franciju.
3.sep 2014
Jaunzēlandes basketbolisti Pasaules čempionātā demonstrē tradicionālo maoru uzvaras deju - Haku. Diemžēl spēlē pret titulēto ASV komandu šīs "slēptais ierocis" nepalīdzēja.
3.sep 2014
Šodien otro uzvaru Pasaules kausa izcīņas grupu turnīrā izcīnīja Austrālijas vīriešu basketbola izlase, kas latviešu izcelsmes trenera Andreja Lēmaņa vadībā ar rezultātu 82:75 pieveica Lietuvas valstsvienību, sagādājot tai pirmo zaudējumu turnīrā. Tikmēr grupas agrajā mačā Meksika ar 79:55 pieveica Angolu.
2.sep 2014
Pasaules kausa izcīņā basketbolā pirmdien A apakšgrupas trešās spēļu kārtas pirmajos mačos Granadā Serbijas izlase ar 83:70 pārspēja Irānu, bet Francija ar 94:55 sagrāva Ēģipti. Tikmēr vakara smagsvaru duelī turnīra saimniece Spānijas valstsvienība, pateicoties lieliskam Po Gazola sniegumam, ar 82:63 sasita brazīļus.
1.sep 2014
Ar sešām spēlēm Spānijā šodien turpināsies Pasaules kausa izcīņa basketbolā. Pie trešajām uzvarām trijās spēlēs centīsies tikt Brazīlijas, Spānijas, Grieķijas un Horvātijas basketbolisti.
1.sep 2014
Otro uzvaru Pasaules kausa izcīņā šodien izcīnīja ASV vīriešu basketbola izlase, kas Spānijas pilsētā Bilbao 2010. gada PČ fināla atkārtojumā ar rezultātu 98:77 apspēlēja Turcijas valstsvienību, kas nopietnu pretestību spēja izrādīt pirmajās trīs ceturtdaļās. Uzvarētājiem produktīvākais un enerģiskākais vīrs laukumā bija Kenets Farīds, kurš 22 punktiem pievienoja astoņas atlēkušās bumbas un trīs pārķertas piespēles.
31.aug 2014
Pasaules kausa izcīņas B apakšgrupas otrās spēļu dienas mačā Seviljā Horvātijas izlases basketbolisti ar 90:85 pieveica Argentīnas valstsvienību. A grupas grandu cīņā Eiropas čempione Francija ar rezultātu 74:73, pateicoties Žofrija Loverņjē soda metienam 1,1 sekundi pirms beigām, uzveica Serbiju.
31.aug 2014
Pasaules kausa izcīņā basketbolā šodien tiks aizvadīti 12 apakšgrupu turnīra otrās spēļu kārtas mači, no kuriem jāizceļ Serbijas un Francijas, kā arī Argentīnas un Horvātijas dueļi.
30.aug 2014
Latvijas U16 vīriešu basketbola izlase sestdien, 30. augustā, Eiropas čempionāta finālā Olimpiskajā sporta centrā zaudēja Francijai ar rezultātu 53:78 un pirmo reizi vēsturē izcīnīja sudraba godalgas. Francijas kadeti palika nepārspēti visās deviņās spēlēs, otro Eiropas zeltu izcīnot pēc desmit gadu pārtraukuma.
28.aug 2014
Latvijas U16 vīriešu basketbola izlase ceturtdien, 28. augustā, plkst. 20:15 Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā sacentīsies pret Vāciju. Spēle notiks Olimpiskajā sporta centrā Rīgā, tiešraide LTV7. Uzvarētāji pusfinālā spēlēs pret Serbijas un Spānijas dueļa veiksminiekiem.
27.aug 2014
Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība (5-0) trešdien, 27. augustā, plkst. 19:00 izbraukumā Sibiu spēlēs pret Rumānijas izlasi (4-1). Tiešraide LTV7. Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies grupu uzvarētājas un sešas no septiņām otro vietu ieguvējām.
26.aug 2014
Latvijas U16 vīriešu basketbola izlase otrdien, 26. augustā, plkst. 20:15 Ogres vidusskolā spēlēs pret 2007. gada Eiropas čempioni Serbiju. Cīņu par medaļām turpinās E grupas četras spēcīgākās komandas. Latvija ceturtdaļfinālā 28. augustā plkst. 20:15 Olimpiskajā sporta centrā Rīgā cīnīsies pret F grupas pirmo vai otro spēcīgāko komandu.
25.aug 2014
Latvijas basketbola klubs "VEF Rīga" šorīt savā mājaslapā apstiprināja, ka komandas sastāvu pastiprinās amerikāņu aizsargs Džeralds Robinsons. Rīdzinieku jaunieguvums Latvijā ieradīsies tuvāko dienu laikā.
25.aug 2014
Latvijas nacionālā basketbola izlase perfekti turpina 2015. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu. Vakardienas uzvara ir garantējusi iekļūšanu finālturnīrā, bet par pirmo vietu vēl būs jāpacīnās pēdējā kārtā, kad mūsējo pretinieks izbraukumā būs Rumānijas izlase.
24.aug 2014
Svētdien, 24. augustā, turpinās 2015. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēles basketbolā. Vācijas valstsvienība (3-2) atkārtoti pārspēja Austriju (3-2) un saglabāja izredzes iekļūt finālturnīrā.