"Zenit" izslēdz VEF no cīņas par Eirokausu

© f64

Basketbola klubs "VEF Rīga" (1-7) trešdien, 3. decembrī, savā laukumā piekāpās Sanktpēterburgas "Zenit" (4-4) ar rezultātu 66:74 un zaudēja izredzes iekļūt Eiropas kausa izcīņas nākamajā kārtā. Pēdējo mājas spēli grupu turnīrā rīdzinieki aizvadīs 10. decembrī, uzņemot Turcijas klubu "Bešiktaš".

Starta piecnieki

VEF: Jakovičs, Robinsons, Timma, Pasečņiks, Zaķis

Zenit: Hodžs, Džonss, Gordejevs, Lazarevs, Lendrijs

Abām komandām patīk ātrs basketbols, tāpēc rezultāts pirmajā puslaikā auga diezgan ņipri. Sanktpēterburgas leģionāru individuālā meistarība spēlē viens pret vienu izrādījās augstāka, tāpēc, neskaitot starta minūtes, notikumi viesiem attīstījās labvēlīgāk. Par vēl vienu negatīvu apstākli kļuva “Zenit” centru pārsvars. Pieredzējušais kanādietis Lendrijs ar partneriem jau pirmajā puslaikā izcīnīja 12 (!) atlēkušās bumbas uzbrukumā. Arī savā pusē “Zenit” spēlētāji bumbas aplasīja čaklāk, līdz pārtraukumam nodrošinot solīdu pārākumu cīņā par atlēkušajām bumbām (15-28).

VEF pēc starta rāviena, kurā izcēlās Robinsons un Pasečņiks (5:0, 7:2), pirmo ceturtdaļu uzvarēja, pateicoties vairākiem precīziem tālmetieniem – 21:19. Turpinājumā saasinājās atlēkušo bumbu problēma un Sanktpēterburgas komanda devās atrāvienā. Otro ceturtdaļu viesi uzvarēja ar 11 punktu pārsvaru, atpūtā devās ar plus deviņi (36:45), bet savstarpējo spēļu summā panāca labvēlīgu attiecību Džordana skaitļa vērtībā – 23.

Timmas tālmetiens otrā puslaika sākumā ļāva VEF veikt otro 5:0 izrāvienu, savukārt Jakoviča labi tēmētais trīspunktnieks izgriezās no stīpas. Tuvāk par četriem punktiem uzreiz tikt neizdevās, jo iejaucās viesu garie spēlētāji. Tradicionāli efektīvs bija Lendrijs, savukārt Koščejevs aplaupīja Zaķi un aizskrēja ātrajā uzbrukumā – 43:49. Nākamajās minūtēs VEF daudz agresīvāk cīnījās par bumbām, tika pie atkārtotiem uzbrukumiem un atjaunoja pakaļdzīšanos, īsi pirms pusstundas beigām pietuvojoties divu punktu attālumā – 56:58.

Izšķirošā ceturtdaļa sākās ar sešiem “Zenit” punktiem pēc kārtas un rezultāts gandrīz atgriezās puslaika izejas pozīcijās – 56:64. Par labvēlīgu iznākumu divcīņas summā varēja aizmirst, taču vienā spēlē uzvarēt joprojām bija iespējams. Fals guva četrus punktus pēc kārtas, bet viņa partneriem uzbrukumā trūka asuma. Zaudējums nozīmēja izstāšanos no tālākas cīņas, tiesa, divas spēles grupu turnīrā vēl jāaizvada.

Eurocup, D grupa, 3. decembris

VEF Rīga – Zenit 66:74 (21:19, 15:26, 20:13, 10:16)

VEF: Timma 19 (2p 6/9, 3p 2/6, 1p 1/2; 7ab, 4rp), Fals 14, Jakovičs 11 (6rp), Robinsons 10, Mejeis 5 (5ab), Zaķis 5, Pasečņiks 2, Strēlnieks, A. Bērziņš, Šķēle.

Zenit: Hodžs 23 (5ab, 7rp), Lendrijs 14 (12ab), Džonss 13, Borovņaks 9 (8ab), Koščejevs 8, Stīvenss 4, Lazarevs, Komolovs, Vihrovs; Kuzjakins.

Tiesneši: Edijs Viators (Francija), Oskars Perea (Spānija), Jasmīna Juras (Serbija).