Timmam "vējdzirnavu" danks, VEF sparīgā cīņā zaudē CSKA

© Mikus Kļaviņš, "VEF Rīga"

Basketbola klubs "VEF Rīga" (3-4) pirmdien, 17. novembrī, VTB Vienotās līgas mājas spēlē zaudēja četrkārtējiem čempioniem Maskavas CSKA (6-1) ar rezultātu 72:87. Nākamo spēli turnīrā rīdzinieki aizvadīs 23. novembrī, viesos sacenšoties pret Eirolīgas klubu "Unics".

Neatkarības dienas priekšvakarā Rīgas arēnā pulcējās trīs reizes vairāk skatītāju nekā iepriekšējās VTB līgas spēlēs, atbalsts tribīnēs bija skaļāks. Pēc komandu izsaukšanas VTB līgas ģenerāldirektors Andrejs Širokovs un Eiropas čempione Ilona Korstina pasniedza oktobra labākā jaunā spēlētāja balvu VEF uzbrucējam Jānim Timmam. Mēneša labākā spēlētāja balvu saņēma CSKA saspēles vadītājs Milošs Teodosičs.

Starta piecnieki

VEF: Kobss, Robinsons, Timma, Bērziņš, Fals

CSKA: Džeksons, Fridzons, Vīmss, Voroncevičs, Kauns

Kalifornijas “lācis” Džastins Kobss pirmajā ceturtdaļā laukumā vairāk neizskatījās tik pazudis kā novembra pirmajā pusē, taču bumba daudz atradās Džeralda Robinsona rokās. Aizsargs vienīgo reizi izvirzīja VEF vadībā, daudz meta pats un dalīja piespēles. Vienā no epizodēm Robinsons ar tālu piespēli apgādāja Mareku Mejeri, kurš ātrajā uzbrukumā paspēja tikt garām Sonijam Vīmsam. Pirms tam amerikāņu uzbrucējs kopā ar partneri Andreju Voronceviču paspēja krietni paplosīt VEF aizsardzību – 2:11. Rīdzinieku kapteinis Artūrs Bērziņš, izmēģinājis laimi perimetrā, iekaroja CSKA grozu ar pustālo metienu, bet Robinsona jau pieminētās aktivitātes palīdzēja pietuvoties piecu punktu attālumā – 10:15. Strēlnieks atņēma bumbu Eiropas čempionam De Kolo, tomēr pēdējos četrus punktus ceturtdaļā guva viesi – 10:19.

Nākamās ceturtdaļas sākumā De Kolo revanšējās, pēc piecu punktu sērijas noslēdzot CSKA 0:15 izrāvienu – 10:30. Ļoti efektīvs uzbrukumu noslēgumos bija arī divkārtējais Eirolīgas čempions Kails Hainss. “Zirgu” plosīšanos pārtrauca Jānis Timma. Garāmgājienam sekoja pārķerta bumba, ātrais uzbrukums un “vējdzirnavu” danks, bet nākamajā uzbrukumā Krāslavas basketbolists nogādāja tālu piespēli Artūram Strēlniekam – 20:35. Itudis reaģēja, pieprasot minūtes pārtraukumu, bet Vīmss uz Jāņa aktivitātēm atbildēja ar metienu sēriju, gūstot piecus punktus pēc kārtas. Puslaikā mīnus deviņpadsmit – 23:42.

Otro puslaiku vefieši sāka ar 9:2 izrāvienu. Tālmetienu iemeta Kobss, savukārt nākamajās epizodēs sita Bambas Fala stunda. Centrs divreiz pārvērta punktos partneru piespēles, starplaikā nobloķējot pretinieku. Uzbrukumā iespēlējās arī pārējie rīdzinieki, pēc Bērziņa pustālā metiena pietuvojoties desmit punktu attālumā – 36:46. Zirgā bija Robinsons, saglabājot intrigu ar diviem tālmetieniem, bet vienā no epizodēm iespēju izmantoja Anžejs Pasečņiks – 44:54. VEF uz brīdi pietuvojās pat septiņu punktu attālumā, tomēr pēdējo grozu pusstundā guva CSKA spēka uzbrucējs Voroncevičs – 50:60.

Izšķirošajās desmit minūtēs Robinsons nedaudz pakutināja viesu nervus, taču CSKA lēnām un nenovēršami atsāka audzēt pārsvaru. Trīsdesmit ceturtās minūtes sākumā tas sasniedza septiņpadsmit punktus – 56:73. Nepilnu minūti vēlāk Mareks Mejeris nenoraustījās un guva divus punktus ar sodu, bet Timma izsistā bumba De Kolo beidzās ar Artūra Strēlnieka guvumu no groza apakšas – 63:73. Pakaļdzīšanos pārtrauca Vīmsa garāmgājiens. Amerikānis gandrīz sastinga lidojumā, pirms ietrieca bumbu grozā. Vefieši nepārtrauca pretoties, piemēram, Voronceviča tālmetienam sekoja līdzvērtīga Timmas atbilde – 68:78. Voroncevičs gan tūlīt tika nogāzts perimetrā un iemeta pirmos divus no trijiem brīvmetieniem. Fals reabilitējās, gūstot divus punktus pretējā pusē – 70:80. Voroncevičs savu nākamo iespēju perimetrā garām nelaida. VEF spēja uzvarēt puslaiku, taču cīņā nācās zaudēt.

VTB līga, 15. novembris, Rīga

VEF Rīga – CSKA 72:87 (10:19, 13:23, 27:18, 22:27)

VEF: Robinsons 18 (7rp), Timma 14 (5ab, 7rp), Fals 12 (4ab), Kobss 9, Mejeris 9, Bērziņš 4, Strēlnieks 4, Pasečņiks 2, Zaķis, Kurucs; Jakovičs.

CSKA: Voroncevičs 20, Vīmss 16 (6rp), Teodosičs 10 (4rp), Hainss 10 (5ab), Kauns 6, Nikolss 4, Korobkovs 3, Fridzons 2 (6ab, 6rp), Džeksons 2.

Tiesneši: Boriss Rižiks (Ukraina), Jurģis Laurinavičius (Lietuva), Petri Mantila (Somija). Komisārs Agnis Pērkons.