Aizvadītajā diennaktī straujākā ūdens līmeņa pazemināšanās par 63 centimetriem novērota Lielupē pie Mežotnes, bet Aiviekstes, Daugavas, Gaujas un Ventas lejtecēs ūdens līmenis pazeminājies par 18 līdz 26 centimetriem diennaktī, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.
Pagājušajā diennaktī ūdens līmenis Latvijas upēs pārsvarā lēni pazeminājās, bet Daugavā pakāpeniski paaugstinājās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.
Lai arī ledus biezums Rīgas jūras līcī krasta tuvumā vietām pārsniedz 30 centimetru, pēkšņi mainoties vēja virzienam vai arī citu apstākļu ietekmē situācija uz ledus var neprognozējami un strauji mainīties, brīdina Jūrmalas Ātrās palīdzības glābšanas dienests.
Valsts robežsardzes rīcībā ir kuģis uz gaisa spilvena, kā arī kuģis, kas spēj lauzt pusmetru biezu ledu, norāda Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes pārstāvis pulkvežleitnants Mareks Petrušins.
Dažviet pat pusmetru biezs ledus ir izveidojies Rīgas jūras līcī, pamatīgi apgrūtinot kuģu ienākšanu un iziešanu no ostas. Sinoptiķi prognozē ledus biezuma veidošanos visu nedēļu, taču nākamnedēļ, iestājoties siltākam laikam, tas samazināsies.
Ledus klāto akvatoriju platība Baltijas jūrā šogad viena no plašākajā pēdējos 15 gados, liecina Zviedrijas Meteoroloģijas un hidroloģijas institūta mērījumi un arhīva dati.
Aukstā laika ietekmē viss Rīgas jūras līcis ir piepildījies ar dreifējošu ledu, liecina Zviedrijas Meteoroloģijas un hidroloģijas institūta apkopotie dati.
Latvijas piekrastē un Rīgas līcī ledus klātu akvatoriju ir mazāk, nekā pērn šajā laikā, bet citviet Baltijas jūrā - vairāk, liecina Zviedrijas Meteoroloģijas un hidroloģijas institūta informācija.
Prāmju satiksmei Baltijas jūrā starp Helsinkiem un Tallinu nopietnus drošības draudus rada nelegāla nolietotu automašīnu akumulatoru pārvadāšana, brīdina Somijas muitas dienests.
Kruīzu kuģu operatori pretojas obligātai notekūdeņu nodošanas sistēmai Baltijas jūras ostās, ko paredz Starptautiskās Jūras organizācijas (IMO) pieņemtais pilnīgais aizliegums kanalizācijas ūdeņu izgāšanai Baltijas jūrā no 2013.gada, vēsta laikraksts "Helsingin Sanomat".
Vides aizstāvji vērš uzmanību uz faktu, ka vairāk nekā puse Baltijas jūrā kursējošo kruīzu kuģu kanalizācijas ūdeņus izgāž tieši jūrā, lai arī tiem ir nodrošināta pieeja attiecīgam kanalizācijas ūdeņu savākšanas servisam krastā.
Interneta meklēšanas un citu pakalpojumu sniedzēja "Google" jauno datu centru, kuru ierīkos vecā papīra fabrikā Somijas pilsētā Haminā, pilnībā dzesēs ar Baltijas jūras ūdeni no Somu līča, liecina zviedru informācijas tehnoloģiju (IT) portālā "ComputerSweden" publicētā informācija.
Vairāk nekā puse Baltijas jūrā kuģojošo kruīza kuģu savus kanalizācijas ūdeņus izgāž tieši jūrā, neskatoties uz pieeju pienācīgam kanalizācijas ūdeņu savākšanas servisam, trešdien paziņoja Pasaules dabas fonds (WWF).
Vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) atbalsta Helsinku komisijas iniciatīvu aizliegt Baltijas jūrā novadīt neattīrītus notekūdeņus no pasažieru kuģiem, aģentūru LETA informēja Vides ministrijas Sabiedrības informēšanas nodaļas pārstāve Kristīne Barševska.
Pasaules Dabas fonds pirmo reizi apkopojis visu ar Baltijas jūru saistīto nozaru attīstības tendences turpmākajiem 20 gadiem, secinot, ka konkurence par Baltijas jūras platību un resursiem arvien pieaug, un prognozējot, ka līdz 2030.gadam gandrīz visu nozaru izaugsme pārsniegs vairākus simtus procentu.
Pasaules Dabas fonds (WWF) publiskojis no satelīta uzņemtas fotogrāfijas, kurās redzams, ka ar zilaļģēm klāta teritorija stiepjas no Baltijas jūras dienvidu daļas līdz Somijai.
Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs, Eiropas Savienības (ES) enerģētikas komisārs Ginters Etingers un citi politiskie un biznesa līderi šodien piedalījās svinīgajā ceremonijā Portovajā, kur atklāja "Nord Stream" cauruļvada būvniecības uzsākšanu, informē "Nord Stream" padomnieks Baltijas valstīs Romāns Baumanis.
Somijas un Igaunijas vides aizstāvju organizācijas apstrīdējušas Vāsas administratīvajā tiesā Somijas varas iestāžu izsniegto atļauju kompānijai "Nord Stream" būvēt gāzesvadu Somijas teritoriālajos ūdeņos.