Atklājumi

31.mar
Veicot Rīgas Svētā Pētera baznīcas torņa pamatu arheoloģisko izpēti, atrastas jaunas interesantas vēstures liecības - velves ķieģeļa fragments, uz kura saglabājušās spilgtas dekoratīvā krāsojuma pēdas, kā arī zvana mēle un neliela zvana daļa.
30.mar
Sibīrijas mēris, infekcijas slimība, ko izraisa baktērija “Bacillus anthracis”, bieži vien ir ārstējama tās sākumposmā. Bet, kad slimība jau pēc dažām dienām ir progresējusi tālāk par "neatgriešanās punktu", pacienti gandrīz noteikti ir lemti nāvei, vēsta phys.org.
2.mar
Arheologi Pompejā ir atklājuši milzīgu, ārkārtīgi retu sienas gleznojumu, kurā attēlots sens noslēpumains kults, kura centrā ir sieviete, kas tiek iesvētīta nakts aizsegā, vēsta “Live Science”.
1.mar
Iespējams, mēs esam kļūdījušies attiecībā uz to, kā Marss ieguva raksturīgo sarkano nokrāsu, atsaucoties uz jaunu pētījumu, vēsta “Live Science”.
25.feb
Starptautiska zinātnieku komanda, izmantojot Ķīnas “Zhurong” Marsa izpētes robota datus, lai identificētu slēptos iežu slāņus zem planētas virsmas, kas pārliecinoši liecina par sena ziemeļu okeāna klātbūtni, vēsta “Science Daily”.
22.feb
Melnais caurums var radīt tumša, klusa tukšuma tēlu, taču tagad astronomiem ir materiāls, kas parāda pretējo. Patiesībā supermasīvais melnais caurums mūsu galaktikas centrā vairāk atgādina uguņošanu, vēsta “ABC Australia”.
8.feb
Vidzemes augstskolas lektors, pārgājienu tūrisma un dabas fotogrāfijas entuziasts Juris Smaļinskis savā profilā vietnē “Facebook” publicējis kādus īpaši reti sastopamus kadrus.
12.apr 2020
Pasaules vēsturē jau bijuši precedenti, kad epidēmiju laikā labāk nošķirties no sabiedrības. Ārkārtas apstākļos radušies nozīmīgi atklājumi un mākslas darbi, arī literārajos darbos aprakstīta pašizolēšanās. Publicējam dažādus pastāstiņus, kas varētu iedvesmot šajā sarežģītajā laikā.
5.feb 2014
Četru mēnešu laikā Japāņu pētnieki ir atklājuši, ka cilvēki tur burgerus pilnīgi nepareizi un ir atraduši ideālo roku pozīciju uz tā.