aspirīns

12:03
Nesen veikta aptauja atklāja, ka gandrīz puse aptaujāto nezina par jaunām veselības vadlīnijām, kurās teikts, ka risks, lietojot nelielu aspirīna devu katru dienu, pārsniedz ieguvumus, raksta “Science Alert”.
8.mai 2024
Par vienu no nozīmīgākajiem farmācijas jomas atklājumiem tiek uzskatīts tieši aspirīns, kas ticis izmantots pret sāpēm, drudzi un lai novērstu un ārstētu sirds un asinsvadu slimības.
4.mai 2022
ASV vadošo mediķu grupa brīdinājusi, ka aspirīna lietošana ikdienā var palielināt iekšējās asiņošanas risku, raksta "The Sun."
18.mar 2022
Ārsts un televīzijas raidījumu vadītājs Aleksandrs Mjasņikovs raidījuma “Par vissvarīgāko” ēterā nosauca aspirīnu par bīstamu medikamentu bērniem. Ārsts skaidroja, ka tā lietošana nepilngadīgajiem var izraisīt astmu, smadzeņu un aknu pietūkumu.
7.mar 2020
Kādā interneta blogā vēstīts, ka, mazgājot matus, šampūnam jāpievieno aspirīna tabletes. Tad mati kļūstot spīdīgi un kupli. Pārbaudām, vai tas atbilst patiesībai.
7.mai 2018
Me­di­ka­men­tiem, tā­pat kā cil­vē­kiem, ir sa­va bio­grā­fi­ja. Da­ži ie­nāk ap­ri­tē un pa­zūd, pirms vēl ļau­dis pa­gu­vu­ši ie­gau­mēt to no­sau­ku­mus, ci­ti tiek lie­to­ti il­gā­ku lai­ku, līdz to vie­tā nāk mo­der­nā­ki pre­pa­rā­ti, vēl ci­ti iz­rā­dās no­de­rī­gi vai­rā­kām lie­to­tā­ju pa­au­dzēm. Tāds ne­no­lie­dza­mi ir as­pi­rīns. Dau­dzi zi­na arī tā ķī­mis­ko no­sau­ku­mu – ace­til­sa­li­cil­skā­be.
21.sep 2017
Nākotnē, iespējams, aspirīns tiks izmantots zobārstniecībā.
13.mar 2015
Pirms dažiem gadiem ārsti sāka rekomendēt aspirīnu kā profilaktisku preparātu, kura lietošana it kā palīdz izvairīties no sirds slimībām, tomēr pēc mūsdienu ekspertu slēdziena atklājies – šīs zāles var nodarīt vairāk ļaunuma nekā labuma.