Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins (S) ir vērsies pie Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) ar aicinājumu sākt "reālu diskusiju" par valdības plāniem vispārizglītojošos mācību priekšmetus mazākumtautību skolās pasniegt tikai latviešu valodā, jo pašlaik šādu diskusiju neesot un Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) tās pat nemēģinot imitēt.
Eiropas Parlamenta deputātam Andrejam Mamikinam netika ļauts atrasties konsultatīvās padomes sēdē saistībā ar nacionālo minoritāšu skolām. Par to politiķis raksta sociālajā vietnē "Facebook", kur norāda, ka viņš tika padzīts no Izglītības un zinātnes ministrijas ēkas.
Eiroparlamenta deputāts Andrejs Mamikins atklātā vēstulē vērsies pie Nila Ušakova, paužot neizpratni kāpēc ''Saskaņa'' lauzusi līgumu ar ''Vienoto Krieviju''.
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs saņēmis Eiropas Parlamenta (EP) deputāta Andreja Mamikina lūgumu eiroparlamentārietim nosūtīt ministra portreta fotogrāfiju. E. Rinkēviču šis lūgums ir izbrīnījis. Viņš deputāta lūgumu un savu atbildi publicējis sociālajos tīklos.
Par to, kā Eiropas struktūras uztvēra Lielbritānijas referendumu, par Turcijas apvērsuma sekām un ietekmi uz ES politiku, kā arī uz citiem Neatkarīgās jautājumiem atbild Eiropas Parlamenta (EP) Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupas deputāts, Eiropas Parlamenta Ārlietu komitejas loceklis, priekšsēdētāja vietnieks delegācijai attiecībām ar Baltkrieviju Andrejs Mamikins.
Saeimas opozīcijā esošo Saskaņu pārstāvošais Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins, vācot parakstus par nepilsoņu tiesībām Latvijā vēlēt Eiroparlamentu, uzsācis bezcerīgu akciju. Tā uzskata viņa kolēģi un apliecina socioloģiskie dati.
Vai Šengenas zona neizjuks? Kādai vajadzētu būt ES atbildei
uz bēgļu krīzi? Kā lētās naftas cenas ietekmēs Eiropas un
Latvijas drošību? Uz šiem un citiem Neatkarīgās uzdotajiem
jautājumiem atbildēja Eiropas Parlamenta (EP) un
Baltkrievijas sadarbības delegācijas priekšsēdētāja vietnieks
Andrejs Mamikins (EP sociālistu un demokrātu progresīvās
alianses grupa).
Viens no Latvijas Eiropas Savienības (ES) prezidentūras prioritārajiem uzdevumiem bija veicināt ES un Centrālās Āzijas sadarbību. Taču ES diskusijās rodas jautājumi, vai ir jāuztur tik ciešas attiecības ar valstīm, kuru sabiedrības pārvaldes modelis vairāk tuvojas autoritārismam nekā amerikāņu tipa demokrātijai? Vai Kazahstānas prezidenta vēlēšanas, kuras notika šogad 26. aprīlī, var uzskatīt par demokrātiskām?