Afganistāna

13.jūl
Frozana Ahmadža ir viena no 200 000 afgāņu sievietēm, kurām ir "Taliban” atļauja strādāt. Viņai šogad vajadzēja beigt universitāti, lai īstenotu savu sapni un kļūtu par ārsti, taču talibi ir lieguši sievietēm iegūt augstāko izglītību un lieguši viņām daudzus darbus, raksta "Financial Post”.
11.jun
Eiropas Savienība (ES) sniegs humāno palīdzību Afganistānai, lai palīdzētu novērst badu, ņemot vērā humānās situācijas pasliktināšanos šajā valstī.
6.jun
Vācijas kanclers Olafs Šolcs ceturtdien paziņojis, ka noziedzniekus, kas izdarījuši smagus noziegumus, vajadzētu deportēt pat tad, ja viņi nāk no Sīrijas vai Afganistānas.
4.jun
Vācijas amatpersonas otrdien pavēstīja, ka apsver iespēju deportēt uz Afganistānu noziedzniekus un bīstamus cilvēkus, ar šo vēsti nākot klajā pēc nesenajiem notikumiem Manheimā, kur afgāņu patvēruma meklētājs nogalināja policistu un vēl piecus cilvēkus ievainoja.
20.mai
Džihādistu grupējums "Islāma valsts" uzņēmies atbildību par uzbrukumu ārzemju tūristiem Afganistānā, kurā tika nogalināti trīs Spānijas pilsoņi un trīs afgāņi, bet starp ievainotajiem ir Lietuvas pilsone.
12.mai
Lietusgāžu izraisītajos plūdos Afganistānā kopš piektdienas gājuši bojā 335 cilvēki, svētdien paziņoja talibu režīma amatpersonas.
15.apr
Lietusgāžu izraisītos plūdos Afganistānā trīs dienās gājuši bojā 33 cilvēki un vēl 27 ievainoti, svētdien paziņoja talibu varas iestādes.
18.mar
Pakistāna pirmdien veikusi gaisa triecienus Afganistānā vairākiem mērķiem, kuros varētu slēpties Pakistānas talibi, paziņoja divi avoti drošības struktūrās.
19.feb
Nuristānas provincē Afganistānas austrumos pēc spēcīgas snigšanas notikušā zemes noslīdējumā gājuši bojā 25 cilvēki un vēl astoņi ir ievainoti, pirmdien paziņoja Afganistānas Katastrofu vadības ministrijas preses pārstāvos Džanans Sajeks.
4.jan
Afganistānā valdošā talibu režīma drošības spēki aizturējuši sievietes par nepareizu hidžaba valkāšanu, ceturtdien apstiprinājusi Afganistānas Tikumu sekmēšanas un netikumu izskaušanas ministrija.
14.okt 2023
Afganistānas ziemeļos piektdien šiītu mošejā uzspridzinājās terorists pašnāvnieks, nogalinot vismaz septiņus dievlūdzējus un ievainojot vairāk nekā 17, paziņoja policija.
11.okt 2023
Afganistānas rietumos trešdien notika zemestrīce ar 6,3 magnitūdu stiprumu, paziņoja ASV Ģeoloģiskais dienests.
9.okt 2023
Upuru skaits pēc vairākām zemestrīcēm, kas sestdien notika Afganistānas rietumos, pārsniedzis 2000, ziņo amatpersonas.
22.aug 2023
Kopš talibu atgriešanās pie varas 2021.gada augustā, Afganistānā bez tiesas nogalināti vairāk nekā 200 bijušo valdības amatpersonu un drošības spēku darbinieku, teikts jaunā ANO ziņojumā.
4.jūl 2023
Afganistānā pie varas esošais talibu režīms devis rīkojumu mēneša laikā visā valstī slēgt skaistumkopšanas salonus.
26.apr 2023
Afganistānas talibu valdība ir nogalinājusi grupējuma "Islāma valsts" kaujinieku, kurš bija izplānojis spridzinātāja pašnāvnieka uzbrukumu Kabulas lidostā ASV karaspēka haotiskās izvešanas laikā 2021.gadā, otrdien ziņoja amerikāņu mediji, atsaucoties uz ASV amatpersonām.
24.mar 2023
ASV strādā pie 44 amerikāņu izkļūšanas no Afganistānas, kā arī cenšas palīdzēt vairākiem ASV pilsoņiem, ko aizturējušas talibu varasiestādes, ceturtdien paziņojis ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.
22.mar 2023
Spēcīgā zemestrīcē, kas otrdienas vakarā skāra Pakistānas un Afganistānas robežreģionu, gājuši bojā vismaz 13 cilvēki, bet vairāk nekā simts guvuši ievainojumus, paziņojušas amatpersonas.
28.feb 2023
Afganistānā valdošie talibi paziņojuši par teroristu grupējuma "Islāma valsts" reģionālā komandiera nogalināšanu operācijā svētdien Kabulā.
22.feb 2023
2001.gada 11.septembra teroraktu upuru ģimenes nevar atsavināt 3,5 miljardus ASV dolāru, kas pieder Afganistānas centrālajai bankai, otrdien nolēma Ņujorkas federālais tiesnesis.