\\Autori

JPJuris Paiders

25.mai 2017
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild valdības finanšu konsultants Starptautiskā Valūtas fonda un Pasaules Bankas valsts finanšu pārvaldības un valdības finanšu statistikas projektiem, kā arī Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētājs Jānis Platais.
 
10.mai 2017
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.
 
8.mai 2017
Ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu pagājušajā gada nogalē izdevniecībā Zinātne iznāca Edvīna Evarta un Jura Pavloviča grāmata Ikdienas dzīve Latvijā nacistiskās Vācijas okupācijas laikā 1941–1945.
 
2.mai 2017
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild a/s Latvijas balzams padomes priekšsēdētājs Rolands Gulbis.
 
13.apr 2017
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild četru Saeimas sasaukumu deputāts, bijušais Ministru prezidents (1998–1999), Latvijas Golfa federācijas prezidents Vilis Krištopans.
 
7.apr 2017
Latvijas Universitātes Akadēmiskais apgāds laidis klajā Rīgas Lutera draudzes virsmācītāja Linarda Rozentāla monogrāfiju Izdzīvošana: Sinodālais pārvaldes princips Latvijas evaņģēliski luteriskajā Baznīcā 1948.–1984. gadā.
 
6.apr 2017
Vai Latvijā lielāko konfesiju un valsts attiecību politika ir aizkulišu sarunāšanas līmenī, kā pirms Lieldienām būtu jāgavē veģetāriešiem un vegāniem, vai baznīcai ir jāklusē, ja varas rīcība kļūst nelietīga? Uz šiem un citiem Neatkarīgās jautājumiem atbild Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes dekāne asociētā profesore Dace Balode.
 
23.mar 2017
Kā liecina a/s BDO veiktais pētījums, tad Latvijā ir augstākās nekustamā īpašuma nodokļu likmes Baltijā. Lielākā daļa Lietuvas iedzīvotāju par mājokli nodokli nemaksā – ar nekustamā īpašuma nodokli apliek tikai dārgus mājokļus. Igaunijā ar nekustamā īpašuma nodokli neapliek nedz apbūves zemi, nedz ēkas un būves, nedz zemi zem dzīvojamajām mājām. Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild a/s BDO Latvija partneris, nodokļu konsultants Jānis Zelmenis.
 
9.mar 2017
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.
 
7.mar 2017
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis.
 
24.feb 2017
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs.
 
17.feb 2017
No šī gada sākuma ikvienam ir brīvi pieejamai vairāki miljoni ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) agrāk slepeno dokumentu, kas attiecas uz Aukstā kara notikumiem.
 
10.feb 2017
Latviju un Čehiju saista daudzas savstarpējās ietekmes. Modernizējot latviešu rakstību, čehu rakstības zīmes tika izmantotas par paraugu latviešu valodas šņāceņiem. Padomju laikā izcilā čehu rakstnieka Jaroslava Hašeka satīra par čehu kareivju dienestu svešas lielvaras (Austroungārijas) armijā bija tik ļoti līdzīga latviešu dienesta apstākļiem padomju armijā, ka romāns Krietnā kareivja Šveika dēkas pasaules karā kļuva par vienu no populārākajām grāmatām Latvijā daudzus gadu desmitus. Šodien Latviju un Čehiju vieno kopēja izpratne par Eiropas vērtībām un ES nākotni.Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Čehijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Miroslavs Koseks.
 
30.jan 2017
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild LMT valdes priekšsēdētājs Juris Binde.
 
25.jan 2017
Kā Latvijā veidojas pašvaldību sadarbības teritorijas, vai ir racionāli pašvaldībām ļaut brīvi noteikt nekustamā īpašuma nodokļa likmi ļoti plašā diapazonā, vai vienas pamestas jūras ērgļa ligzdas dēļ ir pareizi izpostīt piecas viensētas? Uz šiem un citiem Neatkarīgās jautājumiem atbild vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs Kaspars Gerhards.
 
20.jan 2017
Vakar Saeima uz nākamo pilnvaru termiņu atkārtoti amatā apstiprināja valsts kontrolieri Elitu Krūmiņu. Par iestādes darba aktualitātēm un rezultātiem saruna ar valsts kontrolieri.
 
2.jan 2017
20. decembrī Saeimas vairākums nobalsoja nemainīt darba attiecību un nodokļu-ienākumu līdzsvaru trešdaļai Latvijas darbaspējīgo iedzīvotāju, atsakoties no obligāta sociālā «galvas nodokļa» katram strādājošajam. Saeimas tribīnē viens no Vienotības līderiem – Edvards Smiltēns – demonstrēja Latvijas dzimuma un vecuma piramīdu, parādot, ka pašlaik darbaspējas vecumā nonāk tā paaudze, par kuras laišanu pasaulē Latvijas ģimenēm bija jāpieņem lēmums PSRS sabrukuma izraisītās ekonomiskās krīzes vistrakākajā brīdī.
 
22.dec 2016
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.
 
29.nov 2016
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Centrālās statiskais pārvaldes priekšniece Aija Žīgure.
 
25.okt 2016
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild a/s Sadales tīkls valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Andis Pinkulis.
 
12.okt 2016
Latvenergo sadalīšana vairākos uzņēmumos un t.s. elektrības tirgus atvēršana lielai daļai Latvijas iedzīvotāju un uzņēmumu izpaužas kā nemitīga ar tirgu nesaistītu elektrības tarifu un maksājamu administratīva palielināšana.
 
3.okt 2016
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.