\\Autori

JPJuris Paiders

28.sep 2017
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Lattelecom tehnoloģiju direktors Uldis Tatarčuks.
 
14.sep 2017
"Neatkarīgās" lasītāju zvani.
 
1.sep 2017
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Eiropas Savienības lauksaimnieku jumta organizācijas COPA viceprezidente un biedrības Zemnieku saeima valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja Burmistre
 
15.aug 2017
Gan par patīkamiem, gan par satraucošiem notikumiem informācijas tehnoloģiju sfērā uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente, Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes profesore Signe Bāliņa.
 
31.jūl 2017
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild bijušais Privatizācijas aģentūras valdes loceklis, pašlaik Tieslietu ministrijas komerclikuma grozījumu izstrādes pastāvīgās darba grupas loceklis Viktors Šadinovs.
 
13.jun 2017
Latvijā vietējo iedzīvotāju skaits nemitīgi samazinās, savukārt balsstiesīgo vēlētāju kopējais skaits turpina palielināties.
 
31.mai 2017
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild ASV vēstnieks Padomju Savienībā (1987–1991) Džeks Metloks, kurš maija beigās apmeklēja Latviju kā 22. starptautiskās konferences Baltijas forums goda viesis.
 
28.mai 2017
Starp Latvijas pašvaldībām ir ļoti liela nevienlīdzība. Pašvaldībās ievērojami atšķiras darba iespējas un arī iedzīvotāju sociālais stāvoklis. Atšķirība starp Latvijas bagātajām un nabadzīgākajām pašvaldībām veidojas jau tikpat liela kā starp Eiropas nabadzīgākajām un bagātākajām valstīm.
 
25.mai 2017
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild valdības finanšu konsultants Starptautiskā Valūtas fonda un Pasaules Bankas valsts finanšu pārvaldības un valdības finanšu statistikas projektiem, kā arī Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētājs Jānis Platais.
 
10.mai 2017
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.
 
8.mai 2017
Ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu pagājušajā gada nogalē izdevniecībā Zinātne iznāca Edvīna Evarta un Jura Pavloviča grāmata Ikdienas dzīve Latvijā nacistiskās Vācijas okupācijas laikā 1941–1945.
 
2.mai 2017
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild a/s Latvijas balzams padomes priekšsēdētājs Rolands Gulbis.
 
13.apr 2017
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild četru Saeimas sasaukumu deputāts, bijušais Ministru prezidents (1998–1999), Latvijas Golfa federācijas prezidents Vilis Krištopans.
 
7.apr 2017
Latvijas Universitātes Akadēmiskais apgāds laidis klajā Rīgas Lutera draudzes virsmācītāja Linarda Rozentāla monogrāfiju Izdzīvošana: Sinodālais pārvaldes princips Latvijas evaņģēliski luteriskajā Baznīcā 1948.–1984. gadā.
 
6.apr 2017
Vai Latvijā lielāko konfesiju un valsts attiecību politika ir aizkulišu sarunāšanas līmenī, kā pirms Lieldienām būtu jāgavē veģetāriešiem un vegāniem, vai baznīcai ir jāklusē, ja varas rīcība kļūst nelietīga? Uz šiem un citiem Neatkarīgās jautājumiem atbild Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes dekāne asociētā profesore Dace Balode.
 
23.mar 2017
Kā liecina a/s BDO veiktais pētījums, tad Latvijā ir augstākās nekustamā īpašuma nodokļu likmes Baltijā. Lielākā daļa Lietuvas iedzīvotāju par mājokli nodokli nemaksā – ar nekustamā īpašuma nodokli apliek tikai dārgus mājokļus. Igaunijā ar nekustamā īpašuma nodokli neapliek nedz apbūves zemi, nedz ēkas un būves, nedz zemi zem dzīvojamajām mājām. Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild a/s BDO Latvija partneris, nodokļu konsultants Jānis Zelmenis.
 
9.mar 2017
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.
 
7.mar 2017
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektors Māris Balodis.
 
24.feb 2017
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs.
 
17.feb 2017
No šī gada sākuma ikvienam ir brīvi pieejamai vairāki miljoni ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) agrāk slepeno dokumentu, kas attiecas uz Aukstā kara notikumiem.
 
10.feb 2017
Latviju un Čehiju saista daudzas savstarpējās ietekmes. Modernizējot latviešu rakstību, čehu rakstības zīmes tika izmantotas par paraugu latviešu valodas šņāceņiem. Padomju laikā izcilā čehu rakstnieka Jaroslava Hašeka satīra par čehu kareivju dienestu svešas lielvaras (Austroungārijas) armijā bija tik ļoti līdzīga latviešu dienesta apstākļiem padomju armijā, ka romāns Krietnā kareivja Šveika dēkas pasaules karā kļuva par vienu no populārākajām grāmatām Latvijā daudzus gadu desmitus. Šodien Latviju un Čehiju vieno kopēja izpratne par Eiropas vērtībām un ES nākotni.Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Čehijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Miroslavs Koseks.
 
30.jan 2017
Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild LMT valdes priekšsēdētājs Juris Binde.