Ārējie Nr.2

16:44
Atbalsta saņemšanai Covid-19 krīzes pārvarēšanai pirmajās divās dienās līdz trešdienas plkst.16 saņemti 1542 iesniegumi, informēja Valsts ieņēmumu dienests (VID).
 
16:37
No šodienas tirdzniecības un izklaides centram “Riga Plaza” ir jauns īpašnieks. Investīciju konsultants “Zenith Family Office” veiksmīgi pārstāvot klientus, pabeidzis “Riga Plaza” iegādi.
 
11:10
Covid-19 konstatēts 132 no kopumā 206 valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" filiāles "Jelgava" klientiem un 26 darbiniekiem, atsaucoties uz otrdien pieejamo informāciju, informēja Labklājības ministrijas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.
 
7:30
Citu valstu pieredze liecina, ka stingri Covid-19 ierobežojumi jeb "lokdauni" ir nepieciešami, ja sabiedrībā nav līdzdalības Covid-19 ierobežojumu ievērošanā, otrdien preses konferencē šādu viedokli pauda Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
 
6:15
Covid-19 izplatību tā arī nespējot ierobežot, sabiedrībā aizvien skaļāk tiek runāts par to, vai nebūtu lietderīgi ieviest atsevišķu sodu par epidemioloģiskās drošības pasākumu neievērošanu. Šim jautājumam Saeima pievērsīsies pēc nākamā gada valsts budžeta apstiprināšanas.
 
5:45
Par viesnīcnieku un tūrisma industrijas problēmām »Vakara Ziņas« jau rakstīja, bet nu aizvien skaļāk balsi paceļ krodziņu, bāru un restorānu īpašnieki un šefpavāri, jo vienīgais veids, kā viņu uzņēmumiem tiek ļauts strādāt, ir ēdienu izsniegšana līdznešanai. Šajā situācijā vairāki uzņēmumi ir paziņojuši par slēgšanu uz nezināmu laiku, savukārt citi mēģina izdzīvot un cīnīties jaunajos apstākļos. Aptaujātie uzņēmēji ir noskaņoti visai skeptiski, vienbalsīgi norādot – sekas būs bēdīgas, ja ieilgs šī situācija, kad nevar normāli strādāt, un arī valsts viņus neatbalsta.
 
5:30
Banku klientiem jāsaprot pareizi Noguldījumu garantiju fonda jēdziens un solījums, ka “jebkuram Latvijas banku un krājaizdevu sabiedrību klientam – gan fiziskām, gan juridiskām personām – saskaņā Noguldījumu garantiju likumu, tiek nodrošināta atlīdzības izmaksa par visu veidu noguldījumiem visās valūtās līdz 100 000 eiro katrā bankā...” Jebkuram noguldītājam jābūt gatavam “saskaņā ar likumu” nedabūt neko.
 
Vakar, 23:33
Ministru kabinets otrdien nolēma Covid-19 izplatības ierobežošanas nolūkos pagarināt valstī izsludināto ārkārtējo situāciju līdz 11.janvārim, otrdien pēc valdības sēdes masu mediju pārstāvjus informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).
 
Vakar, 13:50
Latvijā šogad trešajā ceturksnī vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa par pilnas slodzes darbu bija 1147 eiro, kas ir par 5,9% jeb 64 eiro vairāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
 
Vakar, 10:56
Dīkstāves atbalstam budžetā plānots iezīmēt 52,27 miljonus eiro, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) aprēķini.
 
Vakar, 7:30
No šodienas līdz 2021.gada 1.martam visiem automobiļiem vai autobusiem, kura pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos, informēja Valsts policijā.
 
Vakar, 6:15
Līdz šim mediķiem par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid-19 seku novēršanu piemaksas valdība piešķīra, gluži kā skopojoties – divdesmit līdz piecdesmit procentu apmērā. Turklāt dažos gadījumos tās izmaksāja ar kavēšanos un tikai tad, kad bija skrupulozi pārbaudītas visas slimnīcu sniegtās atskaites.
 
Vakar, 5:45
Bijušais Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis, kura paveiktais ir atzinīgi novērtēts ar Triju Zvaigžņu ordeni 1994. gadā, gleznotājs un mākslas vēsturnieks, ir gara aristokrāts, kura bagātā pieredze, zināšanas, organizētība un spēja plānot ir lielisks paraugs, no kā iedvesmoties. Ieklausīsimies viņā!
 
Vakar, 5:30
„Vienu brīdi ministre Viņķele sāka uz mums kliegt, sak, ko jūs prasāt man – kā tagad iztikt, kāpēc jūs neprasāt finanšu ministram Reiram vai vēl kaut kam?! Bet ja Viņķele nebūtu liegusi nozares cilvēkiem strādāt, mums tagad nevajadzētu runāt par atbalstu! Kopš pavasara mēs vairāk vai mazāk tikām galā. Kā tagad var paģērēt ierobežojumu ievērošanu, ja mums ir liegts strādāt? Ko tad lai mēs ievērojam?” – retoriski vaicā Sabīne Ulberte, kosmetoloģijas speciāliste, Latvijas skaistumkopšanas speciālistu asociācijas prezidente, stāstīdama par attālināto tikšanos ar veselības ministri Ilzi Viņķeli („Attīstībai/Par”), kas notika piektdien.
 
30.nov
Opozīcijas deputāti uzskata, ka koalīcijas politiķi nākamā gada budžeta izskatīšanas procesā ir atdzīvinājuši tā dēvētās "deputātu kvotas", daudzgadu budžetā ieliekot priekšlikumus par konkrētiem infrastruktūras objektiem.
 
30.nov
Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo ceturksni, samazinājies par 2,6%, liecina pirmdien publiskotie Centrālās Statistikas pārvaldes dati.
 
30.nov
Ņemot vērā Covid-19 vīrusa straujo izplatību un nepieciešamību pastiprināt drošības pasākumus, valdību veidojošās partijas sadarbības sanāksmē pirmdien vienojušās būtiski paplašināt valsts atbalstu uzņēmējiem dīkstāves atbalsta un apgrozāmo līdzekļu subsīdijas saņemšanai, informēja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV).
 
30.nov
Lai palīdzētu tautsaimniecībā aktīvajiem iedzīvotājiem Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu laikā, Ministru kabinets ir pieņēmis noteikumus, paredzot atbalsta pasākumus darbinieku atlīdzību, kā arī pašnodarbināto un patentmaksātāju ienākumu kompensēšanai. Atbalsta izmaksu nodrošinās Valsts ieņēmumu dienests (VID) un pieteikumus Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) varēs iesniegt, sākot no 1.decembra.
 
30.nov
Covid-19 izplatības dēļ valstī izsludināto ārkārtējo situāciju varētu pagarināt līdz 11.janvārim. Tā šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu un Saeimas spīkeri paziņojis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.
 
30.nov
Pēdējās diennakts laikā veikti 2135 Covid-19 izmeklējumi. Kopumā reģistrēti 100 jauni inficēšanās gadījumi.
 
30.nov
Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) rosina pārskatīt noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus tirdzniecības nozarei, paredzot samazināt maksimāli pieļaujamo apmeklētāju skaitu attiecībā pret tirdzniecības vietu platību, vienlaikus ļaujot strādāt visiem tirdzniecības centros esošajiem veikaliem arī brīvdienās un svētku dienās, informēja Ekonomikas ministrija (EM).
 
30.nov
Ja valdība atbalstīs striktākus ierobežojumus, varētu ierobežot viesošanos divu mājsaimniecību ietvarā, intervijā Latvijas Radio pieļāva veselības ministre Ilze Viņķele (AP).