Ārējie Nr.2

Vakar, 17:35
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ir pieņēmusi lēmumu piemērot soda naudu AS "Baltic International Bank" 1 556 046 eiro apmērā par trūkumiem Bankas iekšējās kontroles sistēmā. Bankai noteikti vairāki tiesiskie pienākumi, tostarp noteiktajā termiņā ir jāiesniedz FKTK izvērtēšanai pasākumu plāns konstatēto pārkāpumu un trūkumu novēršanai, kā arī jāveic iekšējās kontroles sistēmas neatkarīgs izvērtējums.
 
Vakar, 13:08
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu, jo ministrijas ieskatā vietvara jau otro reizi nav spējusi izpildīt vienu no pašvaldības autonomajām funkcijām - nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.
 
Vakar, 8:00
Mana sievasmāte bija onkoloģe. Mirdza Rošonoka. Laiku pa laikam redzēju viņu mājās raudam, ja kaut ko kaut kādu iemeslu dēļ nebija izdevies darbā padarīt kā nākas.
 
Vakar, 7:30
Pašvaldības uzņēmums Rīgas satiksme bez maksas pārvadā 47 procentus no pasažieriem un tikai 14 procentus – par pilnu maksu. Nākamajā gadā nekas nemainīsies – visi pasažieri, kuri brauc sabiedriskajā transportā bez maksas vai ar atlaidēm, varēs turpināt braukt tieši tādā pašā veidā.
 
Vakar, 7:15
Piektdien Latvijā dienvidrietumu vēja ātrums brāzmās sasniegs 14-19 metrus sekundē, Ziemeļvidzemes un Kurzemes rietumu piekrastē gaidāmas brāzmas līdz 19-24 metriem sekundē, prognozē sinoptiķi.
 
Vakar, 7:00
Pirmās adventes vakarā Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa dzīvesvietā – daudzdzīvokļu ēkas dzīvoklī Rīgas centrā izcēlās ugunsgrēks. Artuss Kaimiņš pēc notikušās ugunsnelaimes ir guvis ķermeņa apdegumus un vismaz trīs dienas pavadījis slimnīcā.
 
5.dec
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi organizē profilakses pasākumus saistībā ar saņemto informāciju par pacienti, kura Daugavpilī mirusi ar aizdomām par trakumsērgu. Sadarbībā ar Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu "BIOR", SPKC organizēja pacientes materiālu laboratorisko izmeklēšanu, un sākotnējie testēšanas rezultāti liecina par trakumsērgu.
 
5.dec
Barga ziema nav gaidāma, bet ilga gan, prognozē fenologs Vilis Bukšs. Tā būs līdzīga jau aizvadītajai ziemai, un ap Ziemassvētkiem varētu uzsnigt sniegs, kas noturētos līdz jaunajam, 2020. gadam.
 
5.dec
Beidzot! – gluži kā korī sanākuši, vienotā balsī iesaucās politikas vērotāji, kuriem līdz brošai bija apnikusi vietējo spečuku katastrofālā neprasme vadīt bankas, konsorcijus, augstskolas, pirtis un katlumājas. Jaunās konservatīvās partijas (JKP) vadonis, spožais tieslietu Bordāns viņdien ierosināja, ka Latvijas Bankas (LB) jaunā prezidenta meklēšana būtu jāveic, rīkojot starptautisku konkursu, tādējādi nodrošinot lielāku atklātību amata atlases procesā.
 
5.dec
Saeimas vairākums varētu virzīties uz Rīgas domes atlaišanu, liecina neoficiālā informācija. Izskan arī atturīgāka pozīcija, tomēr lielākoties tiek atzīts, ka, visticamāk, Rīgas domes atlaišanas process tiks sākts.
 
5.dec
Apstiprinot jauno Sadales tīkla tarifu nākamajiem pieciem gadiem, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) un Sadales tīkls uzsvēra ieguvumus mājsaimniecībām, proti, sadales tarifa mainīgā daļa samazināsies vidēji robežās no 7 līdz 20 procentiem. Taču elektrības gala cenu veido ne tikai sadales un pārvades pakalpojums, bet arī maksa par elektrību un obligāto iepirkuma komponenti, tātad ieguvums gala cenā būs procentuāli mazāks pie identiska elektrības patēriņa.
 
5.dec
Intervijā Neatkarīgajai ārkārtējais un pilnvarotais Krievijas Federācijas vēstnieks Latvijas Republikā Jevgeņijs LUKJANOVS pauž savu viedokli pamatā par sistēmiskām, kontekstuālām izmaiņām pasaulē un to, kā šīs izmaiņas ietekmēs Krieviju. Protams, viņš izsakās arī par Latvijas un Krievijas attiecību perspektīvām.
 
4.dec
Pirmdienas rītā mediji vēstīja par to, ka slimnīcā nonācis Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš, kurš svētdienas vakarā cietis ugunsgrēkā Rīgā. Kā liecina TV3 Ziņu dienesta rīcībā esošā informācija, tad sākotnējā informācija liecina, ka ugunsnelaimes iemesls varētu būt bez uzraudzības atstāta svece.
 
4.dec
Pagājusī nedēļa pagāja Latvijas farmācijas karteļa atmaskošanas gaisotnē. Vispirms Konkurences padome paziņoja, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Baltijas valstīm, ir visaugstākais aptieku uzcenojums kompensējamajiem medikamentiem.
 
4.dec
2019.gads noslēdz dekādi ar rekordaugstu globālo gaisa temperatūru un jūras līmeni, kā arī ievērojamu ledāju atkāpšanos, ko virza cilvēka radītās siltumnīcefekta gāzes, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, atsaucoties uz Pasaules Meteoroloģijas organizāciju (PMO).
 
4.dec
Topošā superdzelzceļa Rail Baltica pārstāvji šodien nāk atskaitīties uz Saeimu, kā viņi pamanījušies novest projektu līdz pašreizējiem sarežģījumiem un kā domā no tiem izrāpties. Kopuzņēmuma padome paniko, ka varētu tikt izmesta no darba, jo tieši to pieprasījuši darbinieki.
 
4.dec
Ilggadējais Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidents, šobrīd šīs organizācijas valdes loceklis Pēteris Apinis intervijā Neatkarīgajai skaidro, kāpēc atbalsta mediķu arodbiedrības iniciatīvu parakstu vākšanai par 13. Saeimas atlaišanu un kā nonācis līdz šādam viedoklim.
 
4.dec
Cik būtiski un cilvēku tiesības ierobežojoši ir nosacījumi, ka reliģiskas draudzes locekļiem nav ļauts apmeklēt ārstu, lietot internetu, skatīties televizoru, viņi nedrīkst fotografēties, zīmēt portretus un dzīvas būtnes, iezīmēt acis savos zīmējumos, viņiem ir jāprecas ar draudzes vecajo izvēlētiem tuviem radiniekiem? Cik atbilstoša cilvēktiesībām ir piespiedu vai brīvprātīga atteikšanās no īpašuma un cilvēku atstāšana bez naudas? Cik šaura ir līnija starp reliģijas jeb ticības brīvību un katrā reliģiskajā organizācijā pastāvošajām normām, kā tiek īstenota šī ticības brīvība, un krimināli sodāmu rīcību? Un kāpēc no draudzes izrāvušies cilvēki agrāk nestāstīja par nejēdzībām, kurās paši bija cietuši?
 
3.dec
Studiju un studējošā kredīti vairs netiks dzēsti par darbu Ministru kabineta noteiktās jomās un amatos, apstiprināja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).
 
3.dec
Eiropas Parlaments 28. novembrī ar 429 balsīm par, 225 pret un 19 atturoties pieņēma rezolūciju par ārkārtas stāvokļa izsludināšanu klimata jomā. Rezolūcijas skaidrojošajos dokumentos tiek draudēts – ja nekas netikšot darīts, tad «līdz 2100. gadam Zemes temperatūra paaugstināsies par trim grādiem pēc Celsija», un «tas izraisītu masveida izmiršanu, lielas mūsu planētas teritorijas kļūtu dzīvošanai nepiemērotas».
 
3.dec
Ministru kabinets ir nolēmis piedalīties pasaules valstu izstādē Expo 2020, taču paviljonu drīzāk nebūvēt, nekā būvēt. Izstādes rīkotāji, atsaucoties uz šo vēsti, ievietojuši savā portālā Latvijas paviljona maketu un plašu aprakstu, tādējādi nepārprotami izdarot spiedienu uz neizlēmīgo klientu.
 
3.dec
Latvijā vairāk nekā 20 tūkstoši senioru mēnesī saņem pensiju minimālos apmēros, pat neraugoties uz 20 gadu darba stāžu. Katrus trīs mēnešus Latvijā vairāk nekā 500 cilvēkiem piešķir minimālo pensiju. Vidējais minimālās pensijas saņēmēju darba stāžs šogad ir 21 gads.