Ārējie Nr.2

12.jūl 2021
Vai zini no kādiem produktiem atsakās uztura speciālisti? Šos ēdienus viņi paši neēstu un iekļāvuši "sliktajā" sarakstā, kas nozīmē, ka tie ne tikai mūsu organismam neko nedod, bet pat nodara tam ļaunumu. Portāls "The Healthy" uzskaitījis pārtikas produktus, no kuriem speciālisti iesaka ar steigu atteikties.
 
25.jan 2021
Divas lielākās Igaunijas politiskās partijas svētdien noslēdza jaunās valdības veidošanas līgumu, pēc tam, kad pēc korupcijas skandāla sabruka iepriekšējais ministru kabinets, ziņo medijs "Politico".
 
25.jan 2021
Šodien atsākas mācību process sākumskolās, taču vismaz līdz 7.februārim tas notiks attālināti, paredz valdībā iepriekš lemtais.
 
23.jan 2021
«Es guļu kā kaķis – no rīta līdz vakaram un no vakara līdz rītam. Nu labi, tik traki varbūt nav, bet apmēram tā. Jo motivācija rakstīt mūziku ir nulle,» atzīst tautā mīlētais komponists Mārtiņš Brauns.
 
23.jan 2021
Šodien, 23.janvārī, aprit divi gadi kopš tika apstiprināta Krišjāņa Kariņa valdība jeb Latvijas Republikas 40. Ministru kabinets. Lai arī pagājušā gada epidemioloģiskie notikumi ieviesa korekcijas daudzās jomās un piespieda pārorientēt prioritātes arī valdības dienaskārtībā, paralēli cīņai ar Covid-19 ir turpinājies darbs arī pie iepriekš noteiktajiem uzdevumiem valdības deklarācijā. Ministru kabinets publicējis atskatu uz šīs valdības paveikto.
 
22.jan 2021
Eiropas slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) šobrīd situāciju ar Covid-19 vērtē kā saistītu ar augstu risku Eiropas Savienības iedzīvotājiem, saistībā ar jaunā koronavīrusa SARS-CoV-2celma izplatīšanos. Jaunajam celmam ir lielāka izplatīšanās iespēja, izraisot intensīvu saslimstības pieaugumu arī tajos reģionos, kur epidemioloģiskā situācija nesen bija uzlabojusies un nostiprinājusies.
 
22.jan 2021
Izskatot 416 pretendentu pieteikumus, Veselības ministrija (VM) izveidojusi Vakcinācijas projekta biroja komandas kodolu, kurā strādās pieci profesionāļi ar pieredzi nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošanā, bet komandu vadīs Eva Juhņēviča, kurai ir ilggadīgā pieredze nacionāla mēroga pārnozaru projektu vadībā, informēja VM.
 
22.jan 2021
Pagājušajā diennaktī stacionēti 125 Covid-19 pacienti, tostarp pieci tikuši pārvesti uz citu stacionāru, savukārt slimnīcās ievietoto ar Covid-19 sasirgušo skait patlaban ir 1115 jeb par desmit pacientiem vairāk nekā vakar, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.
 
22.jan 2021
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturējis Jēkabpils domes priekšsēdētāju Aivaru Krapu (LA) un pašvaldības SIA "Jēkabpils pakalpojumi" vadītāju Guntaru Leitānu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
 
22.jan 2021
Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" filiālē "Ziedkalne" ar Covid-19 inficējušies gandrīz visi klienti, turklāt liels sasirgušo skaits ir arī filiālē "Lielbērze",  informēja Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.
 
22.jan 2021
Pēdējo 24 stundu laikā veikti 12 397 Covid-19 izmeklējumi un reģistrēti 876 jauni inficēšanās gadījumi, ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs.
 
22.jan 2021
Krievijas varasiestādes plāno tuvākajā laikā opozīcijas līderim Aleksejam Navaļnijam piespriest trīsarpus gadus ilgu cietumsodu, bet pēc tam vēl desmit gadus cietumā, atsaucoties uz diviem Kremlim tuvu stāvošiem avotiem, piektdien ziņo aģentūra "Bloomberg".
 
22.jan 2021
Neskatoties uz valstī valdošo krīzi un attālināto darbu, 13. Saeimas deputāti šogad var saņemt vēl lielākas kompensācijas par mājokļa īri un transporta izdevumiem nekā pērn. Četru gadu laikā šis atbalsts deputātu maciņiem ir pieaudzis par 25 procentiem. Šogad deputāti var pretendēt no 161 eiro lielas kompensācijas mēnesī (Rīgā un Pierīgā dzīvojošie) līdz 1076 eiro lielai kompensācijai mēnesī, ja deputāta dzīvesvieta ir tālāk nekā 280 kilometri no Rīgas.
 
22.jan 2021
Zvērināta tiesu izpildītāja Rolanda Veinberga aizdomīgo un, iespējams, krāpniecisko darbību atmaskošana likusi sarosīties arī citu tiesu izpildītāju piemeklētiem ļaudīm. Paša vainas dēļ vai ne, to var pateikt tikai tiesa, bet savu dzīvokli un sev piederošas mantas ir zaudējis burātājs un mūzikas tehnikas lietpratējs Ojārs Rancāns – it kā nieka 265 eiro dēļ.
 
21.jan 2021
Valdība šodien nolēma no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Veselības ministrijai (VM) piešķirt 69 341 604 eiro, lai nodrošinātu piemaksas Covid-19 ārstniecībā un ierobežošanā iesaistītajiem mediķiem un citiem darbiniekiem no šā gada 1.janvāra līdz 31.martam.
 
21.jan 2021
Epidemioloģiskā situācija Latvijā nedaudz stabilizējas, tomēr šobrīd vēl nav iespējams atcelt vai mīkstināt noteiktos drošības pasākumus. Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka Covid-19 infekcija turpina izplatīties un situācija Latvijā, neskatoties uz dažu pēdējo dienu uzlabojumu, ir kritiska.
 
21.jan 2021
Vidzemes rajona tiesa Limbažos šodien attaisnoja par kukuļošanu apsūdzēto bijušo VAS "Latvijas Dzelzceļš" (LDz) valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni un Igaunijas miljonāru Oļegu Osinovski.
 
21.jan 2021
Saeima šodien pieņēma grozījumus Valsts fondēto pensiju likumā, lai palielinātu valsts fondēto pensiju jeb pensiju otrā līmeņa plānu ienesīgumu, kā arī veicinātu ieguldījumus nekotētajos finanšu instrumentos.
 
21.jan 2021
Eiropas Komisija (EK) noslēgusi līgumu ar vakcīnu pret Covid-19 ražotāju "CureVac", kā rezultātā tiek Latvijai piedāvāts iegādāties 946 510 "CureVac" vakcīnas devu par 11 358 120 eiro, liecina šodienas valdības sēdē izskatītais Veselības ministrijas (VM) informatīvais ziņojums.
 
21.jan 2021
Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) piešķirs 4,4 miljonus eiro vienreizējam pabalstam pirmsskolu un speciālās izglītības pedagogiem, kuri strādā klātienē Covid-19 pandēmijas laikā, ceturtdien lēma finanšu ministra Jāņa Reira (JV) vadītā darba grupa.
 
21.jan 2021
Aizvadītajā diennaktī veikti 11 816 Covid-19 izmeklējumi. Reģistrēti 902 jauni inficēšanās gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra sniegtā informācija.
 
21.jan 2021
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ceturtdien, 2021. gada 21. janvārī, izsludināja 5. jūnija pašvaldības domes vēlēšanas, kas norisināsies sešās valstspilsētās un 35 novados. Savukārt Rīgas pašvaldībā vēlēšanas šogad nenotiks, jo dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, un tā turpinās strādāt līdz 2025. gada vēlēšanām.