Holivudas slavenību bērni peldas miljonos

 
©Scanpix

Viņiem ir savi pavāri, stilisti, masieri, elegantas rotaļu istabas un dārgi dizaineru apģērbi. Tās ir Holivudas slavenību mazās atvases, kuras kļuvušas par savu vecāku luksusa dzīves veida spoguli. To apjautuši arī augstās modes dizaineri, kuri līdzās dāmu un kungu kolekcijām piedāvā bērnu apģērbu līnijas.

Krūza mazā modes dāmiņa

Aktieru Toma Krūza un Keitijas Holmsas mazā princesīte, pateicoties savas māmiņas labajai gaumei, jau šobrīd tiek uzskatīta par ļoti sievišķīgu stila ikonu. Viņai mugurā vienmēr ir kleitiņa vai svārciņi un, protams, tikai ekskluzīvu zīmolu darinājumi.

Savos četros gadiņos Suri ļoti labi orientējas modes pasaulē un ar padomu izpalīdzot pat savai māmiņai. Holmsa kādās svinībās ar lepnumu stāstīja, kā Suri viņai palīdzējusi izvēlēties tērpu un aksesuārus. Meitiņa ieteikusi viņai franču modes dizainera «» kleitu, «» somiņu un «Givenchy» kurpes. «Viņa mīl apģērbus, un viņai patīk pašai tos izvēlēties,» stāsta Holmsa. Suri ir personiskais tā sauktais «shopper» – cilvēks, kurš palīdz meitenītei iepirkties un rūpējas par regulāru jaunāko apģērbu un kurpju kolekciju. Šim mērķim paredzētais vienas dienas budžets ir 2000 eiro. Taču tas vēl nav viss: vecāki rotaļlietu iegādei katru mēnesi izdod 11 000 eiro. Turklāt Krūza un Holmsas atvasei ir pašai savs frizieris un pavārs, kurš pat nakts laikā sagādā princesītei viņas mīļākos našķus – cepumus un burgerus.

Hales Berijas

Par šādiem kārumiem visu slavenību bērni nevar sapņot. Holivudas zvaigznes Hales Berijas meitiņai Nālai burgeri ir tabu. Māte uzskata, ka viņas bērnam nepieciešams visaugstvērtīgākais un veselīgākais uzturs. Lai nodrošinātu savai divgadīgajai meitiņai bioloģisko pārtiku, Berija nolīgusi pavāru. Tā kā aktrise ir aktīva apkārtējās vides aizstāve, viņa ļoti rūpīgi izvēlas gan to, kāda auduma apģērbus vilkt meitai mugurā, gan arī to, ar kādām mēbelēm iekārtot Nālas istabu. Tās pārsvarā ir izgatavotas no valriekstu koka. Visu nepieciešamo savam bērnam Berija iegādājas ekskluzīvajā bērnu modes preču veikalā «NoMi» Losandželosā. Nālas šūpulītis vien, piemēram, maksā 1800 eiro.

No savām māmiņām stilīga dizaineru apģērba ziņā neatpaliek arī Keitas Mosas meita Lila Greisa un Madonnas meita Lurdesa. Lurdesa Čikone Leona ir maza simpātiska jaunkundzīte, kura tikko sasniegusi tīnes vecumu. Taču optiski viņa neatgādina padsmit gadus vecu meiteni, jo Lurdesa izskatās vairāk pieaugusi un nobriedusi par saviem vienaudžiem. To akcentē arī meitenes ģērbšanās stils – dziļa izgriezuma topiņi, uzkrītoši garas pērļu virtenes, spilgti sarkanas lūpas. «Man vislabāk patīk apģērbi no tantes Donatellas (Versačes) un Stellas Makartnijas kolekcijām,» atzīst meitene.

Reizi nedēļā Lurdesa izmanto manikīra un pedikīra pakalpojumus, kurus, starp citu, apmaksājot ar savu kredītkarti, kuras limits ir 15 000 eiro. Sasniedzot 13 gadu vecumu, Lurdesa šķīrusies no saviem bērnu apaviem un priecājas par iespēju staigāt augstpapēžu kurpēs.

Mazie jaunskungi neatpaliek

No savām vienaudzēm neatpaliek arī mazie jaunskungi. Deivida Bekhema un Viktorijas dēli Bruklins (10), Romeo (7) un Kruzs (4) arī tiek raksturoti kā stila ikonas. Tiesa, Viktorijai vienmēr ir bijis skaidrs, ka, lai sasniegtu mērķi, ir daudz un smagi jāstrādā. «Viņiem būs nolādēti daudz jāstrādā, tāpat kā man un Deividam,» nesen kādā intervijā atzina trīs bērnu māmiņa. «Es uzskatu, ka ir svarīgi, lai bērni spētu paši sevi respektēt. Viņa nedrīkst izaugt par tādiem kā izlutinātiem skuķiem.»

Izmeklētos dizaineru kostīmos staigā arī Gvenas Stefanijas un Gevina Rosdeila dēlēns Kingstons. Turklāt puisēna istabā atrodas dažādi mūzikas instrumenti, kurus viņš pēc sirds patikas var izmēģināt un apgūt pirmās rokmūziķa iemaņas.

Neatvairāmajam Holivudas aktierim Metjū Makonijam ir svarīgi, lai viņa dēlēns Levi pēc iespējas ātrāk iepazītu aizraujošo piedzīvojumu un sporta pasauli. Nepilnus trīs gadus vecajam puisēnam jau ir ievērojama sniega dēļu, sērfošanas un skrituļdēļu kolekcija, kā arī 300 eiro vērts rotaļu kabriolets. Levi ir visīstākā teksasieša dēls, tāpēc nav brīnums, ka viņam patīk brīvais kovboju stils – neiztrūkstošs aksesuārs ir cepure. Mazajam Levi jau ir prāva mazu hūtīšu kolekcija.

Antīki šūpulīši Lopesas dvīņiem

Nepārspējama savu bērnu pucēšanā ir Dženifera Lopesa, kura apgalvo, ka Emmai un Maksam nekad divreiz nevelkot mugurā vienu un to pašu apģērba gabalu. Divgadīgās Emmas austiņās jau mirdz dimanta auskariņi. Apbrīnojama esot arī dvīņu istaba. Tās iekārtošanai vecāki šķīrušies no aptuveni 75 000 eiro. Kā izdevumam «Star» pastāstīja kāda informēta persona, Emma un Makss guļot antīkos šūpulīšos, kuru vērtība ir 55 000 eiro.

Savukārt britu modele Keitija Praisa atklājusi, ka savai mazajai meitiņai Princesei Tiamī iegādājusies simts kurpju pārus. Praisa savu meitiņu mīļi dēvē par «Mini Imelda» – par godu bijušā Filipīnas diktatora Ferdinanda Markosa atraitnei, kura 80. gados kļuva populāra ar savu personīgo 3000 kurpju pāru kolekciju.

Savu meitiņu lutina arī Dženifera Gārnere un Bens Afleks. Šobrīd viņi plāno pārveidot un pilnīgi no jauna izbūvēt piemājas dārzu Brentvudā Sanfrancisko tuvumā. 56 000 eiro vērtais projekts ietver arī vērienīga rotaļu laukuma izveidi.

Bērnu ballītes ar klauniem un izpriecām

Nauda netiek žēlota arī bērnu ballītēm. Britnija Spīrsa pirms diviem gadiem noorganizēja saviem abiem dēliem svētkus, kas izmaksāja 18 000 eiro. Slavenību bērni visvairāk priecājoties par mājas ballītēm ar klaunu un profesionālu vakaru vadītāju piedalīšanos, ar piepūšamajām pasaku pilīm, kurās var lēkāt un iztrakoties pēc sirds patikas, un galvenais – ar galdiem, uz kuriem cita pie citas rindojas visdažādākās tortes.

Daudzi vecāki svinībām tomēr izvēlas ekskluzīvas izklaides vietas, kur nav jāiegrožo bērnu uzvedība un kur viņi drīkst darīt, ko vien vēlas: tie ir izklaides un brīvdabas parki. Dziedātāja Kristīna Agilera noorganizēja savam dēliņam viņa otrajā dzimšanas dienā ugunsdzēsēju mašīnu, kas puisēnu un viņa draugus un rotaļu biedrus izvizināja pa tuvējo apkārtni. Savukārt Madonnas dēls Roko pērn svinēja savu devīto dzimšanas dienu lepnā pilī Prāgā. Popdīvas audžumeitiņas Mersijas Džeimsas piektās dzimšanas dienas viesi tika aicināti ierasties bērnu paradīzē «Kidville» Ņujorkā. Interesanti, ka Mersijas mīļākā rotaļlieta ir viņas «Dolce&Gabbana» somiņa.

Jaukie mazulīši pārvēršas velnēnos

Ekskluzīvais dzīves veids attīsta bērnos jau no mazotnes ne tikai izsmalcinātu gaumi, bet rada arī dīvām raksturīgas kaprīzes. Šajā ziņā ar savu raksturiņu visspilgtāk izceļas Toma Krūza un Keitijas Holmsas meitiņa Suri. No jaukas mazulītes viņa brīžiem pārvēršoties īstā velnēnā, ko klātesošie nesen varēja novērot, kad māmiņa acumirklī neizpildīja meitiņas vēlēšanos nopirkt augstpapēžu kurpes vai mētelīti, ko mazulīte bija iekārojusi.

Zvaigžņu untumus sākusi jau atklāti izrādīt arī Breda Pita un Andželīnas Džolijas meita Zahāra. Ierodoties ar tēvu Parīzē un Venēcijā, kur tobrīd Džolija bija nodarbināta sava jaunākā kino projekta uzņemšanā, Zahāra vispirms vēlējusies izstaigāt šo pilsētu modes preču veikaliņus un tikai pēc tam doties pie māmiņas.

Gvenas Stefanijas un Gevina Rosdeila dēlēns Kingstons ne tikai izmēģina savā istabā esošos mūzikas instrumentus, bet labprāt paskrien arī brīvā dabā.