Skandalozais ekspolitiķis Jakrins iefiltrējas naktsklubu biznesā

© F64 Photo Agency

Kopš šā gada 1. aprīļa Vernisāžas telpās darbojas slavenību aprindās iecienītais naktsklubs «Coyote Fly». No vairākām publikācijām var noprast, ka tā saimnieki ir divi no kluba iepriekšējiem īpašniekiem – Jānis Paeglītis un Oskars Skara, kā arī divi jaunpienācēji – rotu tirdzniecības firmas «Grenardi» valdes priekšsēdētājs Ainārs Spriņģis un ekspolitiķis Emīls Jakrins.

Esot glābis mirstošos

Kā »VZ« pastāstīja viens no firmas īpašniekiem Emīls Jakrins, jaunais klubs «Coyote Fly» izveidojies sakritības dēļ. «Tajā laikā meklēju telpas restorānam un biju ievadījis sarunas ar Vernisāžas īpašniekiem par telpu īri. Tas sakrita ar «koijotu» slēgšanu Vecrīgā, un tad mēs ar puišiem nolēmām mesties kopā. Tā nodibināju ne tikai restorānu «Bibliotēka nr. 1», bet iesaistījos arī «Coyote Fly» veidošanā. Sākām visu no nulles – nodibinājām jaunu juridisko personu – SIA «Tūrisma infrastruktūras attīstības fonds», un no «vecajiem koijotiem» palicis tikai zīmols,» stāstīja Jakrins.

Oficiālie skaitļi ir dīvaini

Pēc «Firmas.lv» informācijas, vismaz kādreiz ar naktskluba apsaimniekošanu nodarbojusies SIA «Manhetena», kura īpašnieki bija Oskars Skara, Jānis Paeglītis un Aigars Zunda. Īpaši spoži ar finansēm klubam nav veicies. 2007. gadā firma vēl spēja gūt peļņu, bet 2008. un 2009. gadā bija manāma stabila lejupslīde – samazinājās apgrozījums un pieauga zaudējumi. 2009. gadu firma noslēdza ar 96 985 latu zaudējumiem pie 288 683 latu liela apgrozījuma (teju divreiz mazāka nekā 2008. gadā).

Mīklainas manipulācijas

2009. gada nogalē dalībnieku vidū parādījies kāds Sergejs Jefimovs, kurš savā īpašumā ieguvis visas firmas daļas. Varētu pieļaut, ka «koijotu» īpašnieki tikuši vaļā no zaudējumus nesoša uzņēmuma, lai klubu noliktu uz jauniem pamatiem, taču nedaudz mulsina kāds fakts: «Manhetenas» faktiskā adrese norādīta Tērbatas iela 2, kur atrodas jaunais «Coyote Fly», un pie saistītajiem objektiem pieminētas abas «Coyote Fly» iestādes – gan Rīgā, gan Liepājā. Vēl vairāk – zvanot pa firmas «Manhetena» norādīto mobilo tālruņa numuru, atsaucās par rezervāciju atbildīgā Kristīne, kas par SIA «Manhetena» neko nezināja. Arī Jakrins apgalvoja, ka jaunajam klubam ar SIA «Manhetena» nav nekādas saistības un par tādu Sergeju Jefimovu viņš neesot dzirdējis. Tomēr viņš arī nevarēja paskaidrot, kāpēc kluba bijušajiem īpašniekiem būtu jāpārreģistrē sava vecā adrese uz jaunu un vēl jāievieto uzņēmumu datu bāzē jaunā kluba tālrunis. »VZ« neizdevās sazināties ar citiem kluba īpašniekiem, kas spētu viest kādu skaidrību.

Skandaloza pagātne

Aptuveni pirms gada Jakrins bija iesaistīts skandālā saistībā ar iespējamu Latvijas Televīzijas ziņu sižeta iespaidošanas mēģinājumu. Toreiz ziņu dienesta vadītājs Mareks Gailītis iesniegumā prokuratūrai rakstīja, ka Jakrins viņu aicinājis uz neoficiālu tikšanos, kuras laikā uz viņu izdarīts spiediens par raidījumu saturu, kas skar Satiksmes ministriju, mēģinot to ietekmēt, lai ministriju rādītu pozitīvā gaismā vai nemaz. Pērn kritiku izraisīja arī Emīla Jakrina tēva Leona dāsnie ziedojumi partijai, kuras biedrs ir dēls. Leons Jakrins ir «Vincenta» grupas īpašnieks, un patlaban šajos uzņēmumos darbojas arī jaunais «koijotu» īpašnieks. Politika, cik noprotams, ir nolikta malā. Intervijā portālam «Puaro.lv» Jakrins atzinis, ka politiku atstājis pērnā gada novembrī, lai gan iepriekš veltījis tai 90% sava laika. Saikni ar valsts pārvaldes iestādēm gan viņš neesot zaudējis, jo paralēli uzņēmējdarbībai joprojām strādā Ceļu satiksmes drošības direkcijā.

Vakara Ziņas

Ieraugot šādu nosaukumu, ir tikai divas versijas – Mendeļejeva tabulā ir ierakstīts jauns ķīmiskais elements vai radusies grupa, kas spēlē metālmūziku. Kurš ir pareizais variants? Otrais. “Murgu purvs” ir otrais šīs apvienības EP jeb minialbums, kas seko 2021. gada aprīlī izdotajam debijas darbam “Purva metāls”.

Svarīgākais