Kuru Jūrmala aplaimos ar 50 000 eiro?

© F64

Lai gan festivāls «Jaunais vilnis» sevī ietver daudz un dažādu aktivitāšu, teorētiski pats galvenais ir jauno izpildītāju konkurss.

Kuri no 16 finālistiem sadalīs 100 000 eiro lielo balvu fondu, no kura uzvarētājam tiks akurāt puse? Ātri pārlapojot festivāla organizatoru piedāvātos konkursantu CV, vidējais finālista portrets ir šāds: veči spēlē futbolu, meitenes labprāt stāv pie plīts, visi grib dziedāt kopā ar Beijonsu vai fano par Stīviju Vonderu, lasa grāmatas, skatās filmas un, protams, dzied.

Rožērs Riko (Brazīlija)

Liriski dramatiskais tenors Riko šajā gadsimtā piedalījies neskaitāmos konkursos un praktiski visos, ja var ticēt oficiālajai biogrāfijai, ir guvis uzvaru labākā vokālista nominācijā. Riko lepojas ar to, ka ierakstījis kādu dziesmu kopā ar slaveno brazīliešu komandu «Limao com Mel» (to gan savā CV var ierakstīt arī mūsu pašu Kristīna Zaharova...), kas kļuvusi ļoti populāra Brazīlijā. Viņa muzikālā ievirze ir tipisks latino, pašlaik top arī Riko debijas albums.

Monika Višņevska un Mihails Bobers (Polija)

Abi vroclavieši ar labiem panākumiem piedalījušies jau vairākos konkursos – gan kopā, gan atsevišķi. Monikas vaļasprieki ir dejošana, slidošana, slēpošana, atpūta pie dabaskrūts, kā arī kulinārija. Šķiet, ka viņa ir ļoti reāli domājoša meitene, jo uz jautājumu, kas nepieciešams panākumu gūšanai, Monika atbild: nauda un labs menedžeris! Mihails ir diplomēts filologs (viņam ir arī muzikālā izglītība), liels krievu mūzikas piekritējs – tai viņš pat izveidojis speciālu mājaslapu internetā.

«Koop Arponen & Flute Of Shame» (Somija)

Deins Maikls Stefaņuks dzimis Mančestrā, bet šobrīd dzīvo Helsinkos, Džeimss Stīvens Daniels Lasells ir londonietis, bet Kops Juho Aleksanders Arponens ir no Lapēnrantas. Stefaņuka specializācija ir kreatīvas muzikālās tehnoloģijas, viņš ir labs futbolists, kura komanda pat savulaik esot vinnējusi Anglijas Līgas kausā. Rokmūzikas un blūza fans. Arponens ir mūzikas biznesa cilvēks, viņam patīk motocikli un regbijs, abus ar Deinu Maiklu viņus vieno sapnis par Vemblija stadionu, tiesa, viens tajā gribētu spēlēt futbolu, otrs – dziedāt. Arī Lasells ir pieredzējis mūziķis, progresīvā roka un folka piekritējs. Interesanti, ka viņš baidās no... futbola bumbas.

Andrejs GrizzLee (Krievija)

Mūsdienīgās mākslas institūta students, brīvajā laikā komponē mūziku un sacer dziesmas, elki –Jamiroquai, «Muse» un Stīvijs Vonders, klausās roku, džezu, «funk» un «soul». Savu balss tembru pats nedaudz ironiski dēvē par «varoņtenoru». Jaunā dziedātāja tuvākie mērķi – izdot albumu un ar panākumiem piedalīties Eirovīzijā (cerams, ka tur priekšā atkal nebūs Dima Bilans...).

Candy (Latvija)

Pārlapojot jauno izpildītāju oficiālās biogrāfijas, jāatzīst, ka mūsu pašu LieneiCandy tā ir viena no interesantākajām. Brīvajā laikā viņai patīkot zīmēt, apmeklēt kikboksa un jogas nodarbības, braukāt ar skrituļslidām, dizainēt apģērbus un, protams, dziedāt. Bērnībā gribējusi kļūt par frizieri vai ugunsdzēsēju, arī ārsti, taču uzzinājusi, ka paniski baidās no asinīm. Mērķi ir «pieticīgi»: kļūt par pasaules mēroga zvaigzni, uzdziedāt kopā ar Beijonsu un radīt kādu šovu kopā ar Lady GaGa...

«Twins» (Uzbekistāna)

Māsas Irina un Jeļena Dzolasas no Taškentas studē farmāciju, speciālas muzikālās izglītības meitenēm nav. «Jaunais vilnis» ir pirmais konkurss, kurā viņas piedalīsies. Māsu elks – ukrainiete Ani Loraka, bet vēl viņas gribētu iepazīties ar jaunajiem vāciešiem no «Tokyo Hotel», uzbekietes atzinīgi izsakās arī par Raimonda Paula, Igora Krutoja un Konstantīna Meladzes daiļradi (kā gan citādi!). Vēl – abas ir lielas kaķu mīļotājas.

Džeidens Felders (ASV)

Šis ņujorkietis ir tiesībzinātņu doktors, viņš ir veselīga dzīvesveida piekritējs, patīk dziedāt. Reiz esot pabijis fona vokālista lomā paša Stīvija Vondera koncertā! Lasa šausmu romānus, taču vispār ir reliģiozs cilvēks, arī māņticīgs. «Jauno vilni» uzskata kā starta vietu Eiropas muzikālā tirgus izpētei.

«Biškek» (Kirgizstāna)

Senie draugi Arsens un Aibeks duetā apvienojušies speciāli šim festivālam. Arsens brīvajā laikā klausās mūziku, spēlē ģitāru un pievēršas kulinārijas mākslai (viņam vislabāk padodoties plovs), savukārt Aibeks ir sportiskāks – viņš ir futbola fans. Abi varētu būt interesanti žurnālistiem, jo, cik noprotams, ļoti labi orientējas kirgīzu nacionālo svētku un tradīciju īpatnībās, taču, kā ar dziedāšanu – tas pagaidām nav skaidrs.

«N.A.O.M.I.» (Krievija)

Zem šīs atbaidošās piecu burtu kombinācijas slēpjas vokālais kvintets, kura sastāvā ir Olga Vatļina, Natālija Povolocka, Marija Zaiceva, Arina Rica un Anna Aļina. Tiesa, pēdējā uz Jūrmalu dosies tikai domās, jo jau tuvākajā laikā kļūs par māmiņu. Meiteņu CV ir diezgan līdzīgs: visām ir (vai tūlīt būs) augstākā izglītība dažādās jomās, visas sākušas dziedāt vēl agrāk nekā runāt (Natālija turklāt vēl arī spēlē klavieres), un visām ir lieli mērķi mūzikā (Marija pat vēlas saņemt «Grammy»).

Eriks (Armēnija)

Gruzijā dzimis dziedātājs, diplomēts vijolnieks. Pagaidām lielākais panākums – pirmā godalga starptautiskajā konkursā «Discovery» Bulgārijā 2005. gadā. Erika muzikālajā «ēdienkartē» lielākoties dominē džezs un blūzs. «Jauno vilni» viņš uzskata par lielisku iespēju iepazīstināt ar sevi un savu daiļradi arī ārpus Armēnijas robežām.

Maša Sobko (Ukraina)

Kijeviete bijusi vairāku televīzijas projektu fināliste, tostarp arī Eirovīzijā 2010. Pagaidām lielākais panākums – uzvara šovā «Ukraina asarām netic». Aktīva meitene: daudz lasa, skatās filmas, dzied, dejo, mīl atpūsties ar draugiem un ceļot. Savulaik kādas vokālās studijas pedagogu spriedums bija īss – mazajai Mašai neesot ne balss, ne muzikālās dzirdes, taču nu viņa jau pierādījusi pretējo. Viņas favorītu mūzikā loks ir gluži vai netverams – sākot no Friderika Šopena līdz pat Madonnai un Frenkam Sinatram, bet atbalstītāju komanda – vairāk nekā cienījama, ar pašu Ani Loraku un Konstantīnu Meladzi priekšgalā. Acīmredzot «krusttēvu» šajā festivālā Mašai netrūks...

«The Koļa Serga» (Ukraina)

Interesanta četru cilvēku kompānija, kura pulcējusies zem tikpat interesanta nosaukuma. Roks, regejs, šansoni – tas viss ir viņu favorītu lokā. Izskatās, ka varētu būt vieni no galvenajiem izlēcējiem. «Visiem mūsu konkurentiem novēlam uzvarēt «Jaunajā vilnī», bet mums atstāt «MuzTV» galveno balvu!» saka paši mūziķi. Sastāvs: Nikolajs Serga (vokāls), Mihails Baņkovskis (ģitāra), Ivans Lohmaņuks (basģitāra) un Pāvels Petrenko (bungas).

Dženna Hofa (Togo)

Pirms pieciem gadiem Hofa skolojās vokālajā mākslā pie Deivida Lī Brūera – Beijonsas pirmā pedagoga, bet pēdējā laikā mācās pie Berlīnē dzīvojošas amerikāņu skolotājas Karolīnas Makfersones. Prestižajā vācu šovā «Popstars» ieguvusi piekto vietu. Viņas favorītu loks ir varen plašs: Beijonsa, Arieta Frenklina, Tonija Brekstone, Donna Sammere, Vitnija Hjūstone, Tīna Tērnere, Fils Kolinss un citi. Starp citu, konkursā viņas atbalstītāju pulkā būs arī Jūrmalā jau redzētais Brendons Stouns, 2005. gada konkursa laureāts.

Donijs Montella (Lietuva)

...un vēl viens, kurš gribētu uzdziedāt kopā ar Beijonsu (kas viņiem visiem ir?!), tikai šoreiz puisis no Viļņas. Jau trīs gadus aktīvi piedalās dažādos konkursos, lietuviešu Eirovīzijas nacionālajā atlasē ieņēmis pat otro vietu (2009). Savulaik, kā jau lielākā daļa lietuviešu bērnu, sapņojis kļūt par profesionālu basketbolistu, taču vēlāk pievērsies dziedāšanai, kas viņa auguma parametriem tomēr piestāv labāk. Klausās popmūziku un roku, favorītu vidū Fredijs Merkurijs ar «Queen», kā arī Maikls Džeksons (no skatuviskās horeogrāfijas viedokļa).

«ALau» (Kazahstāna)

Aktoti Ažigulovas un Lauras Artelbekas duetam «ALau» jau ir milzum garš panākumu saraksts – viņu CV rēgojas uzvaras vai pirmais trijnieks neskaitāmos konkursos, kuri risinājušies Krievijā, Baltkrievijā, Bulgārijā, Itālijā, Spānijā un citur. «ALau» pirms vairākiem gadiem jau uzvarējušas bērnu «Jaunajā vilnī». Aktoti ir sapņotāja (piemēram, dzimšanas dienā viņa dāvanā vēlētos lidojošo skrituļdēli, laika mašīnu un dzīvokli...), kurai patīk daudz skatīties filmas, savukārt Laura ir reālāka: viņai jau izstrādāts pašas karjeras piecgades plāns, kas 2016. gadā noslēdzas ar «apprecos un turpinu dziedāt».

Juzari (Baltkrievija)

Šis puisis no Minskas šobrīd skolojas Sanktpēterburgas kultūras un mākslas universitātē. 20 gadus jaunā baritona muzikālie elki – Džeimijs Kalams, Stīvijs Vonders un Maikls Džeksons, baltkrievs spēlē arī klavieres un ir apveltīts ar labu aktiera talantu. Kāpēc nolēmis piedalīties «Jaunajā vilnī»? «Gribēju pamēģināt,» lakonisks ir Juzari.

Vakara Ziņas

Ieraugot šādu nosaukumu, ir tikai divas versijas – Mendeļejeva tabulā ir ierakstīts jauns ķīmiskais elements vai radusies grupa, kas spēlē metālmūziku. Kurš ir pareizais variants? Otrais. “Murgu purvs” ir otrais šīs apvienības EP jeb minialbums, kas seko 2021. gada aprīlī izdotajam debijas darbam “Purva metāls”.

Svarīgākais