Satiksme

19:20
Ceļu satiksmes negadījuma dēļ pirmdienas vakarā abos virzienos bloķēta satiksme uz šosejas Rīga-Jelgava-Lietuvas robeža (A8).
 
18:00
Ap plkst.17.45 Valsts policijas (VP) darbinieki ir atjaunojuši transporta kustību Jaunciema gatvē, kas bija slēgta ceļu satiksmes negadījuma dēļ.
 
Vakar, 11:41
Vakar Rīgā aizdedzies pašvaldības SIA "Rīgas satiksmes" pasažieru autobuss, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšana dienesta pārstāve Agrita Vītola.
 
Vakar, 10:41
Raidījums "Degpunktā" ziņoja par avāriju, kas notikusi piektdien, 24. janvārī, uz Rīgas apvedceļa. Iesaistīto transporta līdzekļu vadītāju stāsti atšķiras, taču aculiecinieka video, iespējams, atmaskojis iespējamo meli, kurš sagrozījis notikušā faktus.
 
Vakar, 9:41
Šorīt apledojums valsts centrālajā daļā, vietām Kurzemē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 53 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.
 
25.jan
Šorīt apledojums vietām Vidzemē, Kurzemē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 18 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.
 
24.jan
Saistībā ar šķīdoņa iestāšanos 59 grants autoceļu posmos ieviesti īslaicīgi masas ierobežojumi un tajos liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām, informē VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) Komunikācijas daļā.
 
24.jan
Autovadītāju disciplinēšanai Valsts policija janvārī veikusi vairāku stacionāro fotoradaru darbības virziena maiņu, apstiprināja Valsts policijas preses pārstāve Līna Kaļķe.
 
23.jan
Naktī uz trešdienu, vajājot kādu bīstamu “Mercedes-Benz” šoferi, policistiem nācies ķerties pie šaujamajiem, vēstīja raidījums "Degpunktā".
 
22.jan
Šorīt Krāslavas novadā, uz šosejas Rīga-Daugavpils-Krāslava-Baltkrievijas robeža, gājusi bojā pusaudze, kura notriekta brīdī, kad gājusi pāri ceļam, informē Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte.
 
21.jan
Latvijā paredzēts veidot ātrgaitas valsts ceļu "mugurkaulu" starp lielākajām pilsētām, informēja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).
 
20.jan
Šorīt apledojums vietām Kurzemē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informē "Latvijas valsts ceļi" (LVC).
 
17.jan
Piektdien, 17.janvārī, Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs rīkoja apspriedi par Tērbatas ielas slēgšanas eksperimenta rezultātiem. Secināts, ka eksperimenta rezultāti vērtējami pozitīvi - ielas apmeklētība visas dienas garumā bijusi lielāka nekā parastā sestdienā un dienas vidū pat palielinājusies 2,5 reizes. Tā liecina aptaujas un skaitīšana, ko veica apvienība "Pilsēta cilvēkiem".
 
16.jan
Jau ziņots, ka pēc trim cenu aptaujām Rīgas domes Satiksmes departaments panācis vienošanos, ka Brasas pārvada pārbūvi tomēr turpinās veikt lietuviešu uzņēmums SIA "Kauno tiltai". Brasas pārvads pār dzelzceļu uzbūvēts un nodots ekspluatācijā 1959.gadā un līdz šim būtiski pārbūves darbi nav veikti. Kopējās pārbūves darbu izmaksas līdz šim plānotas 10,87 miljoni eiro.
 
16.jan
Satiksmes ministrija (SM) izstrādājusi grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz ceļu satiksmē atļaut izmantot elektroskrejriteņus ar konstruktīvo ātrumu līdz 25 kilometriem stundā, liecina Valsts sekretāru sanāksmē iesniegtais likumprojekts.
 
15.jan
Jau vēstījām, ka gada sākumā Rīgā, Krustpils ielā, aculieciniekus pārsteidza visai nolietots "žigulis", uz kura jumta sakrauts visai liels daudzums metāllūžņu. Šoreiz spēkrats redzēts stāvam ielas malā.
 
15.jan
Kāds aculiecinieks pirmdien iemūžinājis neparastu un ļoti bīstamu situāciju uz Daugavpils šosejas ceļa posmā Rīga-Ogre.
 
14.jan
Rīgas pašvaldība vienojusies par sadarbību ar iedzīvotājiem, lai uzlabotu 4.trolejbusa maršrutu, kas šā gada sākumā aizstāja 40.autobusu. Tostarp Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs līdz 31.janvārim uzdevis iesaistītajām pašvaldības institūcijām - "Rīgas satiksmei" un Rīgas domes Satiksmes departamentam - kopā ar iedzīvotājiem veikt maršruta izmaiņu novērtējumu, apzināt problēmas un piedāvāt to risinājumu. Saistībā ar iedzīvotāju sūdzībām par 40.autobusa maršruta slēgšanu, otrdien, 14. janvārī, uz tikšanos kopā sanāca Rīgas iedzīvotāju iniciatīvas grupas "40.autobuss" pārstāvji, apvienības "Pilsēta cilvēkiem" pārstāvji, Satiksmes departamenta un SIA "Rīgas satiksme" pārstāvji, kā arī citi aktīvisti un deputāti. Grupas "40.autobuss" pārstāvji uzsvēra, ka viņiem nav iebildumu pret transporta veida maiņu, bet pret maršruta izmaiņām. Vienlaikus viņi atzīmēja, ka maršruts kļuvis garāks un ilgāks, kā arī norādīja konkrētas vietas maršrutā, kurās būtu nepieciešams izvērtēt luksoforu signālu plānu.
 
14.jan
Aptuveni pusotru gadu pēc tam, kad 2018. gada maijā Rīgas domes un Satiksmes departamenta vadība tikās ar Sarkandaugavas iedzīvotājiem, viņi sagaidījuši jaunu informāciju – 2019. gada decembrī Rīgas domes Satiksmes departaments noslēdza līgumu ar apvienību OTC par satiksmes pārvada būvniecību pāri dzelzceļa sliežu ceļiem Rīga–Skulte ar pievadceļiem.
 
14.jan
Izvirzītais mērķis attiecībā uz ceļu satiksmes negadījumos cietušo personu skaita samazinājumu 2020.gadā varētu netikt sasniegts, liecina valdībā izskatītais informatīvais ziņojums par ceļu satiksmes drošības plāna 2017.-2020.gadam starpposma ietekmes izvērtējumu.