Satiksme

12:20
Sociālajos tīklos izplatīta informācija, ka sestdien, 13. oktobrī, netālu no Lilastes bojā gājis 70 gadus vecs pasaules apceļotājs no Aļaskas.
 
9:48
Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 79 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 15 satiksmes dalībnieki; viens gājis bojā. Kopā ceļu satiksmes jomā sastādīti 437 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 187 par ātruma pārsniegšanu, divi par agresīvo braukšanu un pieci par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā.
 
Vakar, 16:38
Saistībā ar ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūvi no 24.oktobra līdz 26.novembrim tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Daugavgrīvas ielā, posmā no Pulka ielas līdz Mazai Ūdens ielai.
 
Vakar, 12:53
Piketā pie Rīgas domes trešdien pulcējās vairāk nekā simts veloaktīvisti.
 
Vakar, 11:30
Vakar Ciblas novadā, apgāžoties traktortehnikai, gājis bojā tā vadītājs, informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova.
 
Vakar, 10:32
Komunikāciju kabeļa bojājumu dēļ šorīt kavējas vilcieni posmā Lilaste-Skulte un Rīga-Saulkrasti, pastāstīja AS "Pasažieru vilciens" sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Līcīte.
 
16.okt
Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) šovasar kā prioritāti izvirzīja ūdens atvades sistēmas sakārtošanu grants ceļiem. Kopumā šai vasarai ūdens atvades sakārtošana bija ieplānota vairāk nekā 50 ceļu posmos, līdz septembra beigām ir pabeigta trešdaļa no plānotajiem posmiem, darbi norit joprojām. Vienlaikus LAU veica grants segumu atjaunošanu un dubulto virsmu uzklāšanu, kā arī citus ikdienas uzturēšanas darbus.
 
16.okt
Drīzumā saskaņotos paziņojumus pēc ceļu satiksmes negadījumiem varēs aizpildīt elektroniski, šorīt intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" pastāstīja Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.
 
16.okt
Remontdarbu dēļ no šodienas līdz 13.janvārim tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Salu tilta posmā no Krasta ielas pārvada līdz Bauskas ielai, pavēstīja Rīgas domes pārstāve Aira Šmelde.
 
15.okt
Šā gada 11. oktobrī ap pulksten 19.14 Rīgā, Anniņmuižas bulvārī 71, motocikla Kawasaki vadītājs uzbrauca gājējai, kura ceļu satiksmes negadījumā guva miesas bojājumus un tika nogādāta medicīnas iestādē.
 
15.okt
Vakar Valsts policijas likumsargi saņēma aculiecinieka zvanu par kādu šoferi Ķekavas novadā, kurš, iespējams, sēdies pie stūres alkohola reibumā. Nekavējoties reaģējot uz izsaukumu un pateicoties aculiecinieku sadarbībai ar policiju, Valsts policijas Speciālo uzdevumu nodaļas inspektoriem izdevās šoferi aizturēt. Veicot pārbaudi, policisti konstatēja, ka 35 gadus vecais šoferis sēdies pie spēkrata stūres bez transportlīdzekļa vadītāja tiesībām un lielā reibumā – pēc otrā pūtiena izelpā konstatētas 5,5 promiles.
 
15.okt
Aizvadītajās dienās, Vidzemes reģiona policija laika posmā no 12.oktobra līdz 15.oktobrim, saņemta informācija par 246 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 33 nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, 78 nodarījumi pret sabiedrisko kārtību un 38 nodarījumi pret īpašumu.
 
15.okt
Autovadītājiem jāņem vērā, ka rīta un vakara stundās kļūst arvien tumšāks, turklāt redzamību var pasliktināt arī biežā migla, bet lietus un kritušo lapu dēļ ceļi var kļūt slideni, brīdina VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).
 
13.okt
Saistībā ar VAS "Latvijas dzelzceļš" plānotajiem remontdarbiem šodien no plkst.7 līdz 17 Daugavpils novadā tiks slēgta satiksme pār dzelzceļa pārbrauktuvi uz autoceļa P70 starp Ilūksti un Sventi pie Skrudalienas, uzzināja VAS "Latvijas Valsts ceļi".
 
13.okt
Līdz ar pludmales sezonas beigām, no šodienas stājas spēkā izmaiņas atsevišķos SIA "Rīgas satiksme" autobusu darba dienu un brīvdienu kustības sarakstos, informē uzņēmuma pārstāvis Viktors Zaķis.
 
12.okt
Ir pagājis gandrīz gads kopš uz Latvijas ceļiem darbojas 12 Valsts policijas pārvietojamie fotoradari. Šajā laikā nereti ir nācies dzirdēt dažādus viedokļus un mītus par radaru mērķi un darbību. Tāpat Valsts policijas darbiniekiem, kuri ikdienā nodrošina pārvietojamo fotoradaru uzraudzību, nereti nākas saskarties ar tādiem satiksmes dalībniekiem, kuri nekautrējas demonstrēt nepatiku pret fotoradariem šo darbinieku klātbūtnē. Lai kliedētu mītus, kas valda sabiedrībā saistībā ar fotoradariem, esam uzskaitījuši pāris nepatiesus apgalvojumus, atspēkojot tos ar patiesību.
 
11.okt
Trešdien, 10.oktobrī, Līgatnes novadā, autoceļa A-2 Rīga-Sigulda-Igaunijas robeža 77.kilometrā tika apturēts automašīnas “Audi” vadītājs, par kuru tika ziņots saistībā ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu. Tika konstatēts, ka vīrietis pie transportlīdzekļa stūres sēdies 2,93 promiļu reibumā.
 
11.okt
Šī gada 10.oktobrī pulksten 12.35 Zolitūdes ielā, Rīgā, kāda baltas krāsas "Dodge Durango" markas automašīna, braucot atpakaļgaitā, uzbrauca gājējam, kurš negadījumā guva miesas bojājumus un tika nogādāta medicīnas iestādē.
 
11.okt
Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģionā saņemta informācija par 48 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti četri nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, septiņi nodarījumi pret sabiedrisko kārtību un 14 nodarījumi pret īpašumu, vēsta Valsts policija.
 
11.okt
Turpinās ceļa segas pārbūve Vidzemes šosejas (A2) posmā no Rīdzenes līdz Bērzkrogam (88,10.-95,20. km) Cēsu un Priekuļu novados. Pašreiz tur darbi norit četros ar luksoforiem regulētos posmos remontposma galos – Rīdzenes pusē un Bērzkroga pusē. Tajos tiek izbūvēts jauns salturīgais slānis un šķembu pamats. Plānots, ka šogad pirms ziemas pārtraukuma tur ieklās arī asfalta apakškārtu. Zem augsta uzbēruma tiek remontēta arī tuneļveida caurteka Rauņa upītei, kas ir viena no Raunas pietekām. Visa posma pārbūves laikā tiks izbūvēts jauns salturīgais slānis un divkārtu šķembu pamats, tiks ieklātas trīs kārtas asfalta ar kopējo biezumu 15 cm. Uzbēruma noturībai pie Rauņa tiks iebūvētas 3 m augstas gabionu atbalstsienas, ko nostiprinās ar grunts enkuriem. Citviet, lai izlīdzinātu ceļa garenprofilu, pacels uzbēruma līmeni. Būvdarbus veic Igaunijas uzņēmums AS TREV-2 Grupp, to līgumcena ir 10,5 miljoni eiro (ar PVN), ko līdzfinansē Kohēzijas fonds (KF). Darbiem ir atvēlētas 210 kalendārās dienas. Ņemot vērā ziemas tehnoloģisko pārtraukumu, būvdarbus paredzēts pabeigt nākamajā rudenī. Netālu no šī remontposma, braucot no Rīgas puses turpinās Kaķupītes caurtekas (85,6. km) pārbūve, ko veic SIA Rīgas tilti. Šo darbu līgumcena ir 862 tūkstoši eiro (ar PVN), un to nodrošina valsts budžets. Lai pārbūvētu caurteku, kuras garums 27 m un platums 7,5 m, ir pārrakti 7500 m³ grunts. Autoceļa uzbēruma augstums līdz caurtekas gultnei ir 12 m, bet virs caurtekas – 7 m. Caurtekas betonēšanas darbi jau ir pabeigti, un pašreiz tai tiek izbūvētas atbalstsienas. Arī šos darbus uz ziemu pārtrauks, plāno pabeigt pirms Jāņiem.  
 
 
#{#}