Satiksme

3.apr
Lai ierobežotu Covid-19 vīrusa izplatību Latvijā, Satiksmes ministrija rekomendē ievērot vairākus drošības pasākumus pasažieru komercpārvadājumiem ar vieglo automobili vai taksometru.
 
2.apr
Uz Latvijas-Lietuvas robežas Latvijas pusē pirms Grenctāles izveidojusies 16 kilometrus gara automašīnu rinda, aģentūrai LETA norādīja Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone.
 
2.apr
Lai gan autopārvadātājiem pašreiz ir grūti piegādāt kravas noteiktajos termiņos, autopārvadājumu kravu plūsma notiek un Latvijas ražotāji un tirgotāji ir apgādāti ar visu nepieciešamo, intervijā aģentūrai LETA teica satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).
 
1.apr
Ņemot vērā ārkārtējās situācijas laikā Latvijā noteiktos ierobežojumus, daudziem pamatoti radies jautājums, vai tiks piemērots sods, ja, piemēram, automašīnā atradīsies vairāk par divām personām. Lūk, policijas skaidrojums.
 
1.apr
SIA "Rīgas mikroautobusu satiksme" (RMS) no šī gada 2.aprīļa ir pieņēmusi lēmumu pilnībā pārtraukt mikroautobusu satiksmi apkalpotajos maršrutos Rīgas pilsētā līdz ārkārtējās situācijas atcelšanai valstī.
 
30.mar
Satiksmes intensitāte uz valsts galvenajiem autoceļiem kopš ārkārtējā stāvokļa ieviešanas kritusies par 19%, salīdzinot ar attiecīgo periodu gadu iepriekš,  VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) Komunikācijas daļā.
 
27.mar
Rīgas domes pagaidu administrācija šovakar ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu par atlaižu atcelšanu biļetēm Rīgas sabiedriskajā transportā Covid-19 izraisītās ārkārtas situācijas laikā, vienlaikus gan nosakot vairākus izņēmumus.
 
27.mar
Rīgas domē patlaban tiek izstrādāts rīkojums, kas paredz uz ārkārtas situācijas laiku atcelt braukšanas atlaides lielākajai daļai sabiedrības grupu.
 
26.mar
Trešdienas priekšpusdienā Maskavas un Ķengaraga ielu krustojumā pie Ķengaraga tirgus notikusi divu automašīnu – “Opel” un “Citroen” sadursme, kurā cietuši vairāki cilvēki, vēstīja raidījums "Degpunktā".
 
24.mar
"Rīgas satiksme" informē, ka 4.trolejbusa maršrutā pasažieru pārvadājumi tiek veikti ar ūdeņradi darbināmiem trolejbusiem. Minētais maršruts izvēlēts, jo tas ir gan ekonomiski, gan tehniski pamatotākais.
 
24.mar
No šodienas Vidzemes šosejas (A2) Sēnītes mezglā būs slēgts rotācijas aplis un satiksme tiks organizēta pa jaunizbūvētām apgriešanās vietām uz Vidzemes šosejas, informē VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) Komunikācijas daļā.
 
23.mar
Lai samazinātu COVID-19 vīrusa izplatības risku un rūpētos par transportlīdzekļu vadītāju drošību, no rītdienas, 24. marta SIA “Rīgas mikroautobusu satiksme” (RMS) minibusos un ekspresbusos vairs nevarēs iegādāties biļeti par skaidru naudu.
 
22.mar
Saistībā ar valstī noteikto ārkārtējo situāciju koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības ierobežošanai un pasažieru plūsmas samazināšanos no otrdienas, 24.marta, līdz 14.aprīlim tiek atcelti 16 AS "Pasažieru vilciens" reisi Dubultu, Carnikavas, Ogres/Lielvārdes un Jelgavas maršrutos darba dienās.
 
22.mar
VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) mājaslapā pieejama karte ar informāciju par transporta masas ierobežojumiem uz valstij piederošajiem grants seguma autoceļiem, aģentūru LETA informēja LVC Komunikācijas daļā.
 
22.mar
Šorīt apledojums vietām Kurzemē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 35 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.
 
22.mar
Vakar stājās spēkā Rīgas sabiedriskā transporta kustības izmaiņas vīrusa COVID-19 izplatības mazināšanas dēļ. Rīgas sabiedriskā transporta kustība tika samazināta par 20%, ņemot vērā, ka pasažieru plūsma ir mazāka par 50%. Tomēr Rīgas Dome aicina iedzīvotājus īpaši rūpīgi izvērtēt braucienu nepieciešamību laikā, kad jāievēro sociālā distancēšanās.
 
21.mar
Šorīt apledojums vietām visā valsts teritorijā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 94 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.
 
21.mar
Valstī izsludināts ārkārtas stāvoklis vīrusa COVID-19 izplatības mazināšanai, ir noteikti dažādi ierobežojumi un rekomendācijas, kas radījis būtisku pasažieru skaita kritumu. Ņemot vērā iepriekš minēto, no 21. marta tiks veiktas izmaiņas sabiedriskā transporta – tramvaju, trolejbusu, autobusu, minibusu un ekspresbusu kustībā un sarakstos. Tāpat tiks slēgti nakts satiksmes maršruti.
 
20.mar
Sakarā ar autobusu pasažieru skaita samazināšanos pārvadātāji un Autotransporta direkcija saskaņojuši reģionālo maršrutu autobusu reisu daļēju slēgšanu.
 
19.mar
Saistībā ar pasažieru skaita kritumu valstī izsludinātā ārkārtējā stāvokļa dēļ, Rīgā no 21.marta tiks veiktas izmaiņas sabiedriskā transporta kustības sarakstos.