Satiksme

Vakar, 16:11
Ņemot vērā prognozes un starptautiskās tendences, Latvijā līdz 2030. gadam būs vairāk nekā 36 000 elektroautomobiļu. Jau šogad Latvenergo strauji turpinās attīstīt publisko uzlādes staciju tīklu atbilstoši augošajam pieprasījumam, tādēļ kopumā to skaits pārsniegs 1000, tā šodien konferencē "Tīra enerģija transportam" prognozēja AS "Latvenergo" valdes loceklis Kaspars Cikmačs.
 
Vakar, 12:42
Rīgas pašvaldības policijas (RPP) priekšnieks Juris Lūkass rosinās RPP noņemt funkciju par transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas noteikumu neievērošanas kontroli.
 
Vakar, 11:41
Divi ārkārtēji notikumi, tuvojoties jaunajai motosezonai, likuši nākt kopā mežu apsaimniekotājiem un motobraukšanas entuziastiem. Motohuligāni ir izbraukājuši Ložmetējkalnu, kas sabiedrības vairākuma izpratnē ir svētas piemiņas vietas zaimošana. Un viens kvadricikla braucējs šoziem gājis bojā, iebraucot pāri meža ceļam novilktā trosē. Faktiski notikusi slepkavība.
 
Vakar, 10:41
Šī gada sākumā ievērojami palielinājies auto zādzību skaits, liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) KASKO atlīdzību dati: kopš gada sākuma līdz februāra vidum nozagtas jau 16 apdrošinātas automašīnas teju 200 000 eiro vērtībā. Salīdzinājumam – pērn šajā pašā periodā nozagti vien 6 spēkrati. Apdrošinātāji atklāj, ka pārsvarā zagtie auto tiek izjaukti detaļās tālākai pārdošanai Latvijā vai Lietuvā. Bet vienā no gadījumiem zagtais auto no Latvijas “aizceļojis” pat līdz Omskai Sibīrijā.
 
19.feb
Šī gada 18. februārī ap pulksten 19.20 Siguldā, uz Vidzemes šosejas, 217 metru attālumā aiz Strēlnieku ielas nama Nr.2 (virzienā no Rīgas), melnas krāsas transportlīdzekļa Audi A3 vadītāja, uz gājēju pārejas, uzbrauca gājējai.
 
19.feb
Aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 77 gadījumu, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 12 ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā no gadījumiem viena cietusi persona. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies divi automašīnu vadītāji. Noformēti 60 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes jomā, no kuriem 31 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.
 
19.feb
Viedokļi tāpēc ir viedokļi, ka tie var būt dažādi un radikāli atšķirties. Labi, ja viedokļu paudēji ir gana toleranti un neuzspiež savējo kā vienīgo patiesību. To, ka elektriskie transporta līdzekļi ir ielauzušies mūsu dzīvē un turpinās to darīt arī turpmāk, mēs noliegt nevaram. Mēs varam vien uzklausīt dažādus viedokļus un izdarīt savus secinājumus.
 
19.feb
Šī gada 14. februārī ap pulksten 17:58 Rīgā, Lielvārdes ielas un Zemitāna laukuma krustojumā, melnas krāsas BMW X5 transportlīdzeklis uzbrauca gājējam. Ceļu satiksmes negadījumā cieta gājējs, kurš ar gūtajām traumām tika nogādāts medicīnas iestādē.
 
18.feb
Otrdien garāmgājēji ziņo par negadījumu zem Gaisa jeb VEF tilta, kur smagā automašīna ar kravu acīmredzami nav spējusi veiksmīgi veikt labo pagriezienu.
 
18.feb
Ceļu satiksmes drošības padome, izvērtējot situāciju uz Latvijas ceļiem pēdējos deviņos gados, nākusi pie slēdziena, ka tagad jāizvērtē pašas padomes darba lietderība vai vismaz kopā nākšanas biežums. Uz šādas sērīgas nots vakardienas sēdi slēdza satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Desmitgades plāns par bojāgājušo skaita būtisku samazinājumu nav īstenojies, un arī apņemšanās 2051. gadu sagaidīt bez neviena nāves gadījuma satiksmē šķiet nesasniedzama.
 
18.feb
Aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 71 gadījumu, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti seši ceļu satiksmes negadījumi, bez fiziski cietušām personām. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies trīs automašīnu vadītāji un viens velosipēda vadītājs. Noformēti 40 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes jomā, no kuriem 19 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.
 
17.feb
Latvijā pagājušajā gadā satiksmes negadījumos gājuši bojā 132 cilvēki, bet smagi cietuši 463 satiksmes dalībnieki, liecina Valsts policijas apkopotā informācija.
 
14.feb
Rīgas reģionā ir notikuši vairāki ceļu satiksmes negadījumi, kuriem Valsts policija aicina atsaukties aculieciniekus, kuri var sniegt jebkādu izmeklēšanai noderīgu informāciju.
 
14.feb
Piektdien sociālajos tīklos nokļuvušas aculiecnieku fotogrāfijas no kādas smagas avārijas Varakļānu pusē.
 
14.feb
Transportlīdzekļu un izsniegto aktīvo vadītāja apliecību skaits Latvijā jau krietni pārsniedzis astoņsimt tūkstošus, vienlaikus izraisot ievērojamu avāriju skaita pieaugumu. Un vairāk ir tieši salīdzinoši vieglu satiksmes negadījumu – braucējiem trūkst prasmju, uzmanības un atbildīgas attieksmes.
 
13.feb
Stopiņu novada dome, VAS “Latvijas Valsts ceļi” un Rīgas domes pārstāvji vienojušies par kopīgu plānu ceļa projektēšanas un izbūves finansēšanai, lai izveidotu trūkstošo Dzelzavas ielas Rīgā un autoceļa P4 Stopiņu novadā savienojumu.
 
10.feb
Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) šajās dienās atjauno Rīgā, pie Šmerļa, pērn nodedzinātā fotoradara darbību.
 
9.feb
Cīņa pret motocikliem un citiem braucamajiem, ar kuriem izbraukā meža un piejūras takas un ceļus kļuvusi visai bīstama - aculiecinieki ziņo par kārtējo neparasto veidu, kā cenšas ierobežot moto fanus no braukāšanas pa dabas takām.
 
9.feb
Sniega un apledojuma dēļ šorīt visos Latvijas reģionos atsevišķi ceļu posmi var būt slideni, tomēr pretslīdes materiālu kaisīšanas dēļ braukšanas apstākļi uz ceļiem manāmi uzlabojas, liecina VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) apkopotā operatīvā informācija.
 
8.feb
Aizvadītajā diennaktī uz Latvijas ceļiem aizturēti 12 autovadītāji, kuri pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā, informē Valsts policijas (VP) Sabiedrisko attiecību nodaļa.