Satiksme

Vakar, 21:00
. Iepriekš bīstamajās vietās, kurās tagad ir uzstādīti stacionārie fotoradari, ceļu satiksmes negadījumu kopskaits ir samazinājies par 47%, bet par 45% - smago ceļu satiksmes negadījumu skaits, liecina VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) statistika.
 
Vakar, 17:50
Daniela ar sociālo tīklu palīdzību cer atrast smagās automašīnas šoferi, kurš pirms nedēļās esot izraisījis avāriju uz ceļa Rīga-Liepāja un pametis notikuma vietu.
 
11.dec
Didzis ar sociālā tīkla Facebook starpniecību uzrunā citus transportlīdzekļu īpašniekus, iesakot nebraukt pa slikti pārredzamu ceļu ar mazu ātrumu, bet labāk palikt mājās, neapdraudot citus.
 
10.dec
Mainīgos laika apstākļos īpaši uzmanīgiem ir jābūt uz reģionālās un vietējās nozīmes ceļiem ar grants segumu, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu. Autoceļiem ar grants segumu pārsvarā ir C uzturēšanas klase, kas nozīmē, ka laiks autoceļu brauktuves kaisīšanai ar pretslīdes materiālu un rievu izveidošanai sasalušā vai piebrauktā sniegā uz ceļa brauktuves netiek normēts, informē VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC)
 
10.dec
Šī gada 6.decembrī pulksten 08.23 Rīgā, Graudu ielā, kāds melnas krāsas "Volvo XC60" markas transportlīdzeklis uzbrauca gājējai – nepilngadīgai meitenei.
 
8.dec
CSDD kampaņas "Izkāp no telefona!" video, kas stāsta par ļoti nopietnu un plaši izplatītu problēmu - telefonu lietošanu pie stūres. Kampaņas mērķis ir pievērst mobilā telefona “nozombēto” autovadītāju uzmanību un mainītu to paradumus. Lai gan autovadītāji apzinās šo kā būtisku problēmu, vairāk nekā 70% autovadītāju ikdienā pie stūres paši lieto mobilos telefonus. Kampaņas radošā pieejai izvēlēti spilgti tēli - zombiji, jo mobilo telefonu ietekmē autovadītāji kļūst par apkārt neko neredzošiem un nedzirdošiem zombijiem. Simboliski un ar skarbu humora devu zombiju tēli atver acis autovadītājiem, liekot aizdomāties par iespējamām sekām, lietojot telefonus pie stūres, un parāda, cik absurda ir nāve viena zvana, īsziņas, selfija vai sociālo tīklu ieraksta dēļ.
 
8.dec
Saistībā ar Ziemassvētku apsveikuma filmēšanu no 8.decembra plkst. 7.00 līdz 9.decembra plkst. 23.00 tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana, Kalpaka bulvāra labajā pusē, posmā no Antonijas ielas līdz Jura Alunāna ielai.
 
8.dec
Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 144 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 16 satiksmes dalībnieki un viens gājis bojā. Kopā ceļu satiksmes jomā sastādīti 311 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 103 par ātruma pārsniegšanu, divi par agresīvo braukšanu, astoņi par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā un trīs - narkotisko vielu iespaidā.
 
7.dec
ai arī valsts galveno autoceļu apstrāde ar pretapledojuma materiāliem un tīrīšana piektdien ir veikta vairākkārt, pēcpusdienā braukšanas apstākļi uz valsts autoceļiem daudzviet saglabājas apgrūtinoši, informēja VAS "Latvijas valsts ceļi" Komunikāciju daļā.
 
7.dec
No šodienas līdz nākamā gada pavasarim no 70 līdz 50 kilometriem stundā samazināts maksimāli atļautais braukšanas ātrums uz Dienvidu tilta.
 
6.dec
Veicot darbus uz autoceļiem ar grants segumu, ieguldot līdz šim vēsturiski lielākos finanšu līdzekļus, Latvijā vietējās nozīmes autoceļu kvalitāte būtiski uzlabojusies, sarunā ar satiksmes ministru Uldi Auguli norādīja VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) vadība. Lai pārrunātu uzņēmuma šī gada darbības rādītājus un 2019. gada plānus, ministrs tikās ar uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Jāni Langi un valdes locekļiem Edgaru Strodu un Mārtiņu Lazdovski.
 
4.dec
AS "Pasažieru vilciens" (PV) kopā ar atbildīgajiem dienestiem jāsagatavo pasākumu plāns pasažieru pārvadāšanai pēc liela mēroga pasākumiem, šodien, tiekoties ar PV vadību, uzdeva satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS).
 
4.dec
No 2019.gada maija Rīgā eksperimentālā kārtā varētu slēgt automašīnu satiksmi Krišjāņa Barona ielā, otrdien preses pārstāvjiem sacīja Rīgas domes mērs Nils Ušakovs (S).
 
3.dec
Kā iepriekš ziņots, rudenī sākās ielu remonts Krasta ielā, Rīgā. Sākotnēji Krasta ielā bija plānots tikai atjaunot ielas segumu, bet vēlāk «pie vienām sāpēm» nolemts uzlabot arī veloinfrastruktūru - Daugavas pusē izbūvēt veloceļu un gājēju ietvi.
 
2.dec
Svētdienas pievakarē sniega un apledojuma dēļ apgrūtināti braukšanas apstākļi pa valsts nozīmes autoceļiem ir dažviet Latgalē un Vidzemē, liecina VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC) apkopotā informācija.
 
2.dec
Šorīt sniegs un apledojums daudzviet valsts austrumu un centrālajā daļā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos un sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 105 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.
 
29.nov
Pēc neierasti karstās vasaras un siltā rudens Latviju piemeklējis sals, naktīs sasniedzot pat mīnus 10 grādus. Nereti mīnus grādos ir apgrūtināta auto iedarbināšana, un iemesli var atšķirties atkarībā no mašīnas dzinēja. Ar biežākajiem iemesliem niķīgam dīzeļdzinējam un risinājumiem dalās „Volkswagen komerctransporta“ pārstāvji.
 
28.nov
Lai gan ugunsdzēsējiem izdevies likvidēt ugunsgrēku Rīgā, Kalnciema ielā 2B, esošajā namā, pilnībā satiksmi pie degušās ēkas pagaidām neatjaunos, pastāstīja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.
 
28.nov
Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) statistika par notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem (turpmāk-CSNg), kas izraisīti ar neapdrošinātu auto liecina, ka visbiežāk CSNg izraisa 26 - 35 gadus veci autovadītāji, kas pārvietojas ar 16 – 20 gadus vecu spēkratu.
 
27.nov
No šodienas, 27.novembra, autoceļa maršrutā no Ainažiem līdz Grenctālei, jeb uz Via Baltica sāk darboties elektroniskās mainīgās informācijas ceļa zīmes. Tās brīdinās autobraucējus par braukšanas apstākļiem, ceļa seguma stāvokli, atļauto braukšanas ātrumu un citiem satiksmei būtiskiem apstākļiem.