Svētdiena, 19.maijs

redeem Lita, Sibilla, Teika

arrow_downwardUkraina

Ukrainas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Anatolijs Kucevols (Anatolii Kutsevol) akcentē, ka katram ukrainim višivanka ir kas vairāk par tautastērpu - tajā ir atspoguļota nācijas vienotība un identitātes kods. Vēstnieks ir pateicīgs Latvijai, tostarp Saeimai, par nemainīgo un pastāvīgo atbalstu, ko ukraiņi izjūt katru dienu, uzsverot, ka tas ir ļoti nozīmīgi.
17.mai
Rīgas dome šodien nolēma piešķirt 70 000 eiro psiholoģiskā atbalsta nometņu rīkošanai bērniem no Ukrainas.
15.mai Portāls nra.lv
Ukrainas galvenā izlūkošanas pārvalde (GUR) ziņojusi, ka Speciālo uzdevumu vienībai ir izdevies iznīcināt retu Krievijas bruņoto spēku radaru iekārtu "REPEJNIK", TV24 raidījumā “Aktuālais par karu Ukrainā” skaidro NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš.
5.mai Portāls nra.lv
Krievijā Vladimira Putina inaugurācija paredzēta 2024. gada 7. maijā. Krievijas propagandai bija lieli plāni šim notikumam, taču Ukraina saņems ilgi gaidīto militāro palīdzību no ASV – 61 miljardu dolāru, kas varētu mainīt situāciju frontē.
26.apr Portāls nra.lv
Ukraiņu žurnālists Ivans Jakovina komentēja ASV Kongresa lēmumu sniegt palīdzību Ukrainai un izteica savu prognozi par to, kad gaidāma Ukrainas uzvara.
25.apr Portāls nra.lv
Ukrainas pilsētā Dnipro aizturēta 19 gadus veca meitene, kura mēģināja pārdot savu divus gadus veco dēlu par 1 miljonu Ukrainas grivnu (apmēram 23 tūkstoši eiro), raksta life.pravda.ua.
25.apr Portāls nra.lv
"Ar Ukrainu nebūs tik vienkārši, amerikāņi par Izraēlu ir dzirdējuši visu mūžu, par Ukrainu ne," TV24 raidījumā "Globuss" saka filozofijas doktors, Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks Māris Kūlis.
19.apr Portāls nra.lv
Ukrainas pārstāvji piedalīsies lielākajās NATO kiberaizsardzības mācībās, sociālajā tīklā "Facebook" pavēstīja Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padome.
18.apr Ziņu aģentūra LETA
Latvija nevēlamo personu sarakstā iekļāvusi prokrievisko ukraiņu mūziķi Mihailo Mihailoviču Rešetņaku, kurš pazīstams ar skatuves vārdu "Misha Marvin", paziņojusi premjerministre un ārlietu ministra pienākumu izpildītāja Evika Siliņa (JV).
17.apr Ziņu aģentūra LETA
TV24 raidījumā "Aktuālais par karadarbību Ukrainā" komandkapteinis, Zemessardzes štāba virsnieks Normunds Adamovičs atklāj, ka fronte parādās netradicionāli aizsardzības līdzekļi, kas varētu būt bīstamāki, nekā izskatās. 
15.apr Portāls nra.lv
Ukraina atklātā vēstulē, kas tika nosūtīta Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK) un Cīņas sporta federācijai (UWW), vēlreiz aicināja neļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem startēt Parīzes olimpiskajās spēlēs.
12.apr Ziņu aģentūra LETA
Ungārijas valdība noteiks jaunus ierobežojumus Ukrainas lauksaimniecības produktu importam, lai aizsargātu valsts zemniekus no lētāku Ukrainas produktu izraisītām tirgus svārstībām, ceturtdien paziņoja Ungārijas zemkopības ministrs Ištvāns Naģs.
11.apr Ziņu aģentūra LETA
Zelenskis paziņoja, ka iebrucēji pa Ukrainas enerģētikas objektiem izšāvuši vairāk nekā 40 raķetes un tikpat daudz bezpilota lidaparātu
11.apr Portāls nra.lv
Trīs jūru iniciatīvas samitā Viļņā šodien plānots parakstīt Latvijas un Ukrainas vienošanos par ilglaicīgu atbalstu un drošības saistībām, informē Ārlietu ministrija.
11.apr Ziņu aģentūra LETA
"Dubultais trieciens nozīmē to, ka tiek veikts uzbrukums, nogaidīts, kad ieradīsies glābēji un mediķi, un tad pa to pašu vietu tiek veikts vēl viens trieciens," TV24 raidījumā "Aktuālais par karadarbību Ukrainā" pastāsta NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš.
6.apr Portāls nra.lv
"Tas vienkārši parāda, ka viņi ir idioti, un, ka  viņi ne no kā nemācās", tā TV24 raidījumā "Par karu Ukraina ar Igoru Rajevu", atbildot uz žurnālista jautājumu, vai bonu un citu aizsardzības līdzekļu izvietošana Sevastopoles līcī, ir uzskatāma par stratēģisku jaunumu krievu flotes aizsardzībai, izsakās Saeimas deputāts (frakcijām nepiederošs), IeM parlamentārais sekretārs, NBS rezerves pulkvedis Igors Rajevs. 
3.apr Portāls nra.lv
Latvija ar 2,4 miljoniem eiro plāno iesaistīties desmit sociālās infrastruktūras objektu rekonstrukcijā Čerņihivas apgabalā, izriet no Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavotā informatīvā ziņojuma, ko otrdien konceptuāli atbalstīja valdībā.
2.apr Ziņu aģentūra LETA
Otrdien notikuši dronu uzbrukumi diviem rūpniecības uzņēmumiem Tatarstānā.
2.apr Ziņu aģentūra LETA, Portāls nra.lv
Savstarpēja biznesa kontaktu paplašināšana, kopprojektu aizsākšana, palīdzība rakstīt un iesniegt jaunuzņēmumu projektus, uzņēmējdarbības pamatkurss pusaudžiem – par šīm un citām Latvijas un Ukrainas uzņēmēju kopējām aktivitātēm “kontekst.lv” uzzināja, apmeklējot biznesa kluba “Jaguar” rīkotu uzņēmēju tikšanos. Šo klubu Latvijā ir izveidojusi bēgle no Ukrainas.
26.mar Oksana Pugačova, speciāli “kontekst.lv”
Nacionālajā rehabilitācijas centrā "Vaivari" ieradušies 20 medicīnas speciālisti no Ukrainas, lai pieredzes apmaiņas programmā par rehabilitācijas īstenošanu pacientiem pēc apakšējo ekstremitāšu amputācijas iepazītos ar NRC "Vaivari" darbu un smeltos pieredzi rehabilitācijas medicīnā, informē "Vaivaru" sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Ķēniņa Jurēvica.
20.mar Ziņu aģentūra LETA