Ukraina

22.sep
Saeima ceturtdien, 22.septembrī, otrajā - galīgajā - lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas tostarp paver iespēju no kara bēgošajiem Ukrainas iedzīvotājiem piešķirt pašnodarbinātības uzsākšanas pabalstu, vēsta Saeimas preses dienests.
 
18.sep
Palīdzēt Ukrainas armijai arī šeit Latvijā varam pat pašos negaidītākajos veidos. Labdarības kafejnīcā “Boršč”, kurā strādā cilvēki no Ukrainas, aicina nodot viņiem… izlietotās elektroniskās cigaretes, vēsta TV3 raidījums "900 sekundes".
 
15.sep
Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas paredz līdz gada beigām Ukrainas iedzīvotājiem zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumus segt pilnā apmērā.
 
14.sep
Pieaugot Krievijas zaudējumiem karā Ukrainā, arvien biežāk tiek runāts par to, ka Krievija savā retorikā atkal varētu izmantot draudus par kodoltriecienu. Nacionālo bruņoto spēku kapteinis Jānis Slaidiņš skaidro, cik nopietni jāuztver šie draudi.
 
13.sep
Ģenerālis un bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris TV24 raidījumā "Nedēļa.Post scriptum" komentējis, vai šobrīd iespējams Krievijas uzbrukums Baltijai.
 
12.sep
Jaunā Rīgas teātra režisors Alvis Hermanis publicējis viedokli, kurā nav kautrējies izteikt savus novērojumus Ukrainas kara kontekstā.
 
11.sep
Sociālajā vietnē paradījušies fotoattēli no Vācijas mācību grāmatas, kurā ilustrācijās izmantota Krievijas propaganda.
 
11.sep
Spiežot uz Ukrainu vienoties ar Krieviju un akceptēt teritoriju zaudējumus, netiks nonākts pie miera, bet gan pie lielākiem apdraudējumiem nākotnē, turklāt plašākā mērogā, šādu nostāju paudis Latvijas prezidents Egils Levits, kurš šīs nedēļas izskaņā uzturas Ukrainā.
 
9.sep
Tuvojošās ziemas ietekmē, visticamāk, nebūs redzama progresa Ukrainā notiekošajā karā, turklāt ziemā pārbaudījums būs rietumvalstu turpmākā atbalsta saglabāšana Ukrainai, aģentūrai LETA atzina bijušais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris un Latvijas vēstnieks Kazahstānā un Azerbaidžānā Juris Maklakovs.
 
8.sep
Angļu mūziķis, viens no leģendārās grupas "Pink Floyd" dibinātājiem publiskojis Oļenai Zelenskai adresētu vēstuli, raksta portāls "Independent".
 
8.sep
Jau vairākas nedēļas portālā ziedot.lv ievietota iniciatīva, ar kuras palīdzību tiek vākti naudas līdzekļi, lai kopīgiem spēkiem iegādātos Ukrainas armijas vajadzībām nepieciešamo bezpilota kaujas lidaparātu. Lai gan sociālajos tīklos atkal un atkal izskan aicinājumi ziedot cēlajam mērķim, publicists Lato Lapsa izteicis savu viedokli, kāpēc šī iecere tomēr varētu neizdoties.
 
5.sep
Jaunajā atbalsta centrā Ukrainas kara bēgļiem Rīgā, Amatu ielā 4, ir vairāki trūkumi - telpas esot šauras, tajās sarežģīti orientēties un cilvēki esot mazāk atsaucīgi, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda vairāki sastaptie ukraiņi.
 
4.sep
Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā pagājis vairāk nekā pusgads un Latvija izrādījusies viena no dāsnākajām Ukrainas atbalstītājām. Savu artavu sniedz arī iedzīvotāji, ziedojot dažādiem Ukrainas atbalstam paredzētiem labdarības projektiem. Aptaujā TV3 raidījumā "900 sekundes" noskaidrots, cik iedzīvotāji kaut reizi ziedojuši Ukrainas atbalstam.
 
3.sep
Ukraina plāno atbalstīt Vāciju tās centienos izbeigt atkarību no Krievijas enerģijas importa, piegādājot Eiropas lielākajai ekonomikai savu pāri paliekošo elektroenerģiju.
 
3.sep
Karš plosa Ukrainu jau astoto mēnesi, kas būtiski izmanījis tur dzīvojošo dzīves un ikdienu.
 
30.aug
Tiesa kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu kādam Krievijas pilsonim, kurš Vecrīgā sabojājis Ukrainas pilsones automašīnu un iesitis policistam.
 
30.aug
Atbalstot Latvijā dzīvojošos Ukrainas kara bēgļus, biedrība "Tavi draugi" ar ziedotāju palīdzību septembrī nodrošinās pārtikas paku izdali Ukrainas civiliedzīvotāju ģimenēm ar bērniem. Pārtikas pakās ir ikdienas maltītēm nepieciešamie pārtikas produkti, un tās varēs saņemt biedrībā "Tavi draugi", Ventspils ielā 50, Rīgā.
 
29.aug
Maksims strādā par traumatologu militārajā slimnīcā Zaporožjā. Ar kaujas traumām viņš "iepazinās" tālajā 2014. gadā, raksta portāls "Pravda.com.ua".
 
27.aug
Fotogrāfijas, kurās Krievijas tūrists pozē blakus militārajai tehnikai netālu no Krimas pilsētas Eipatorijas, ir ļoti palīdzējušas Ukrainas izlūkdienestiem precīzi noteikt Krievijas pretgaisa aizsardzības aprīkojuma atrašanās vietas.
 
24.aug
Saistībā ar Krievijas sākto karu Ukrainā Valsts policija Latvijā ir fiksējusi dažāda veida noziedzīgus nodarījumus un likumpārkāpumus, par kuriem kopumā no šā gada 24. februāra līdz 24. augustam ir uzsākti 125 kriminālprocesi un 290 administratīvo pārkāpumu procesi. Tāpat šobrīd ir aktīvas 173 resoriskās pārbaudes.