Ukraina

25.jūl
Starp Ukrainas karavīriem, kas stacionēti Harkivas apgabalā, ir notikusi apšaude, kurā nogalināti trīs karavīri un nopietni ievainoti četri, trešdien paziņoja Ukrainas armija.
24.jūl
Bažas, ka līdz ar ASV prezidenta nomaiņu Savienoto Valstu sniegtais atbalsts Ukrainai caur NATO varētu būtiski mazināties, ir nedaudz pārspīlētas, uzskata Latvijas vēstnieks NATO Māris Riekstiņš.
23.jūl
Valdība otrdien nolēma bez atlīdzības nodot Ukrainai vēl 13 dzērājšoferiem konfiscētos transportlīdzekļus.
22.jūl
Žurnālists Ivans Jakovina izsaka pieņēmumu, ka Putins ir mainījis reliģiju un tagad sludina islāmu.
21.jūl
Ukrainā, Poltavas apgabala Kremenčukā, no dzemdību nama pazuda četras dienas vecs mazulis. Par notikušo ziņoja Poltavas apgabala policija.
19.jūl
Dzelzceļa projekts "Rail Baltica" ir iekļauts vienotā Eiropas transporta koridorā ar Ukrainu, aģentūru LETA informēja Baltijas valstu kopuzņēmuma AS "RB Rail" pārstāvji.
17.jūl
Ukrainas parlaments otrdien nobalsojis par atteikšanos no pārejas uz vasaras laiku. Par šo lēmumu nobalsoja 261 deputāts, pret bija trīs. Lai lēmums stātos spēkā, tas vēl ir jāparaksta prezidentam, vēsta lsm.lv.
9.jūl
Aģentūra DPA atsaukusi savu ziņu, norādot, ka Francijas prezidents Emanuels Makrons nav neko tādu teicis. Sīkākus paskaidrojumus DPA nav sniegusi. Pirms tam tika ziņots: Savienotās Valstis un Vācija ir galvenās pretinieces Ukrainas uzņemšanai NATO, paziņojis Francijas prezidents Emanuels Makrons.
9.jūl
Tāpat kā Latvijā, arī Ukrainā patriotiski noskaņotā sabiedrības daļa no savas ikdienas cenšas izskaust krievu valodu un visu citu, kas saistās ar Krieviju.
8.jūl
Līdz jūlija sākumam Ukrainas Aizsardzības ministrija, bruņotie spēki un citas Ukrainas drošības un aizsardzības sektora daļas bija ieviesušas kopumā 324 no 1150 standartiem, kas pašlaik spēkā NATO, atklājusi Ukrainas Aizsardzības ministrija.
4.jūl
No otrdienas, 2.jūlija, atjaunotas brīvās tirdzniecības līguma (DCFTA) ievedmuitas tarifu kvotas olu un cukura importam Eiropas Savienībā (ES), paziņojusi Eiropas Komisija.
3.jūl
Dzintaru koncertzālē no 8. līdz 17. jūlijam gaidāms neparasts notikums: “USAID/ENGAGE” izstāde “Ukraina miniatūrā”. Interaktīvā izstāde parādīs, cik nozīmīgs ir Ukrainas nekustamais kultūras mantojums, ko patlaban apdraud Krievijas pilna mēroga iebrukums.
25.jun
Eiropas Savienība (ES) otrdien sākusi iestāšanās sarunas ar Ukrainu.
24.jun
"Sauszemes mērķiem ir pielāgota pretkuģu raķete NEPTUN," TV24 raidījumā "Aktuālais par karadarbību Ukrainā" stāsta NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Slaidiņš.
21.jun
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis piektdien oficiāli apstiprinājušas, ka nākamnedēļ sāksies sarunas ar Ukrainu un Moldovu par pievienošanos blokam.
19.jun
Ukrainas miera samits bija daudz produktīvāks un veiksmīgāks, nekā sākotnēji varēja šķist, norādīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš trešdien Rīgas pilī tikās ar Ministru prezidenti Eviku Siliņu (JV).
14.jun
Kara bēgļi no Ukrainas varēs palikt Eiropas Savienībā (ES) vismaz līdz 2026. gada martam, paredz viņu aizsardzības noteikumi, kuru darbības termiņu ceturtdien pagarināja ES valstu tieslietu un iekšlietu ministri.
7.jun
Eiropas Komisija (EK) piektdien paziņojusi, ka Ukraina un Moldova izpildījušas kritērijus sarunu uzsākšanai par iestāšanos Eiropas Savienībā (ES).
6.jun
Ukraiņu lidroboti naktī uz ceturtdienu uzbrukuši naftas pārstrādes rūpnīcām Krievijas Rostovas un Belgorodas apgabalos, ziņo amatpersonas un mediji.
6.jun
"Krievijas purvos sākas kaukšana, īpaši pēc Stoltenberga aicinājuma ļaut Ukrainai veikt triecienus ar NATO ieročiem Krievijas teritorijā," TV24 raidījumā "Aktuālais par karadarbību Ukrainā" pastāsta NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš.