Trešdiena, 1.februāris

redeem Brigita, Indars, Indra, Indris

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardUkraina

Teherāna pirmdien izsaukusi Ukrainas diplomātu, lai izteiktu protestu par "neobjektīvajām", kā uzskata Irānas amatpersonas, piezīmēm, ko Ukrainas prezidenta biroja padomnieks Mihailo Podoļaks tviterī paudis saistībā ar neseno dronu triecienu Irānā, pavēstīja Irānas Ārlietu ministrija.
30.jan Ziņu aģentūra LETA
Fonds "Uzņēmēji mieram" aicina Latvijas uzņēmumus un ikvienu Ukrainas atbalstītāju piedalīties ziedojumu kampaņā "Bez tevis nav uzvaras!", lai nodrošinātu 500 000 EUR lielu ziedojumu Ukrainas aizsardzības spēku stiprināšanai. Ziedojumi tiks vākti labdarības koncerta "Veltījums Ukrainai" ietvaros.
27.jan Portāls nra.lv
Krievijas eksporta uzņēmumi 2022.gadā vairāk nekā divkārtīgi palielināja sašķidrinātās naftas gāzes pārdošanu Baltijas valstīm, no kuras daļa pēc tam tika pārdota Ukrainai, par to ziņo "Reuters", atsaucoties uz informācijas avotiem tirgotāju un pārvadātāju vidū šajā reģionā.
27.jan Ziņu aģentūra LETA
Pie Zemessardzes 19.Kaujas nodrošinājuma bataljona ēkas Ulbrokā šodien notika Ukrainai paredzētā ekipējuma pirmās kravas nosūtīšanas pasākums. Pērn novembrī organizācija "ziedot.lv" sāka ziedojumu vākšanas kampaņu "Labas ziņas". Kampaņā divu mēnešu laikā ir saziedoti 439 768 eiro, kas tiks izlietoti Latvijā ražota militārā ekipējuma un tehnikas iegādei. Šodien notika tehnikas pirmās kravas nosūtīšanas pasākums. Latvija līdz šim Ukrainai sniegusi militāro palīdzību aptuveni 370 miljonu eiro apmērā.
25.jan
Komentējot "New York Times" rakstu "ASV ir gatava palīdzēt Ukrainai mērķēt uz Krimu", viņš izteicies, ka atbalstīt Ukrainu Krimas atbrīvošanai ir riskanti, vēsta unian.net.
22.jan Portāls nra.lv
Astrologs Valters Šulcs apjomīgā materiālā "Putina noriets" prognozē Krievijas prezidenta Valdimira Putina nākotni turpmākajam gadam. Tostarp, Šulcs runā par Krievijas atkārtota ubrukuma iespējamību Ukrainā.
22.jan tautaruna.lv
Informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcija "Cert.lv" janvārī novērojusi jaunu tendenci - pikšķerēšanas e-pastus no viltus Nigērijas karaļnama ir aizstājuši pikšķerēšanas e-pasti no viltus ukraiņu atraitnēm, kuras vēlas kādam atstāt mantojumu, aģentūrai LETA pavēstīja "Cert.lv" pārstāvji.
20.jan Ziņu aģentūra LETA
Valdība šodien atbalstīja vairāk nekā 4,6 miljonu eiro piešķiršanu atbalstam Ukrainas bēgļiem.
17.jan Ziņu aģentūra LETA
Latvijas iedzīvotāji Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā Ukrainas vai Ukrainas bēgļu atbalstam līdz šim ir ziedojuši 56% Latvijas iedzīvotāju, kas ir par 11% vairāk nekā 2022.gada martā, rāda jaunākie SKDS aptaujas dati pēc Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pasūtījuma. 41% respondentu ir ziedojuši naudu, bet 31% - mantas, drēbes, ēdienu vai citas noderīgas materiālas vērtības.
16.jan Portāls nra.lv
Ukrainas zaldātam, kurš pilda novērotāja pienākumus frontē, uzcītīgi palīdz arī kaķis. Video ir izpelnījies vairāk kā 184 tūkstošus skatījumu un 2,3 tūkstošus komentāru.
13.jan tautaruna.lv
Bērnu slimnīcas fonds ir izveidojis 15 animācijas filmas no zīmējumiem, kuros Ukrainas bēgļu bērni apraksta un zīmē savus pārdzīvojumus par karā redzēto, aģentūru LETA informēja Bērnu slimnīcas fonda komunikācijas projektu vadītāja Linda Anna Dāldere.
10.jan Ziņu aģentūra LETA
"Twitterī" publicēts video, kas skaidro, kā ukrainietes turpina kopt savu ārieni, pat atrodoties frontē.
8.jan tautaruna.lv
Ikgadējā sabiedrisko mediju labdarības maratonā "Dod pieci!" saziedots kopumā 896 701 eiro, liecina Latvijas Televīzijas ieraksts mikroblogošanas vietnē "Twitter".
6.jan Ziņu aģentūra LETA
Latvijā līdz šim 38 449 Ukrainas bēgļiem izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību, liecina Iekšlietu ministrijas jaunākā informācija.
3.jan Ziņu aģentūra LETA
Ir amorāli spekulēt par iespējamām miera sarunām Krievijas sāktā kara Ukrainā izbeigšanai, kamēr pati Ukraina uz šādām miera sarunām neaicina, intervijā Latvijas Radio sacīja Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Rihards Kols (NA).
3.jan Ziņu aģentūra LETA
No šodienas tiem Ukrainas bēgļiem, kas pieteiksies pagaidu aizsardzības statusa saņemšanai Latvijā un šo statusu apliecinošam dokumentam, tiks izsniegta termiņuzturēšanās atļauja uz diviem gadiem, aģentūra LETA uzzināja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP).
1.jan Ziņu aģentūra LETA
Viena no lielākajām stividorkompānijām Klaipēdas ostā "Bega" plāno būvēt augu eļļas pildnes, lai varētu apkalpot Ukrainas eksportu.
30.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Interneta publicēts video, kurā ukraiņu meitenīte raud, jo sapratusi, ka saņemusi krievu konfektes.
26.dec 2022 tautaruna.lv
Numerologs, tarologs un astrologs Vladislavs Gritsajs vērsa ukraiņu uzmanību uz vienu skaitli - 24. Jāpiebilst, ka šajā datumā arī sākās Krievijas pilna mēroga iebrukums Ukrainā, vēsta UNIAN.
22.dec 2022 tautaruna.lv
Patvēruma meklētāji no Ukrainas atbalsta svētku uguņošanu Ventspilī, aģentūru LETA informēja Ventspils pašvaldībā.
21.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA