Ukraina

Vakar, 17:00
Ukraiņiem nepieciešams skaidrs laika grafiks, ar ko rēķināties, šodien Reģionālo attīstības centru apvienības (RACA) rīkotajā sarunā par atbalstu kara bēgļiem novados uzsvēra apvienības priekšsēdētājs, Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija).
 
Vakar, 13:31
Par 30 dienām plānots pagarināt iespēju Ukrainas iedzīvotājiem saņemt valsts atbalstu ēdināšanai un izmitināšanai, liecina Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotie grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā.
 
Vakar, 12:12
Režisors Alvis Hermanis sociālajā vietnē Instagram atklājis, ka sava ieraksta dēļ, kurā kritizē Krieviju, saņēmis lielu skaitu draudu.
 
Vakar, 11:16
Lielai daļai Ukrainas bēgļu no šodienas tiek pārtraukta ēdināšana, teikts Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) paziņojumā.
 
Vakar, 10:30
Ukrainas pirmā lēdija piedalījusies intervijā televīzijā kopā ar savu vīru Volodimiru Zelenski un tiek ziņots, ka šī bijusi otrā reize, kad Olena redzama sabiedrībā kopš kara sākuma, ziņo "Telegraph".
 
23.mai
Pašlaik izglītības iestādēs Latvijā mācās 4190 Ukrainas kara bēgļu bērni, informē Izglītības un zinātnes ministrija.
 
23.mai
Žurnālists Maikls Neiks pameta Krieviju pirms kara, izbēgot no vides, kas kļuva arvien represīvāka, raksta BBC.
 
23.mai
Kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā līdz šim Latvijā reģistrēti 29 971 Ukrainas civiliedzīvotājs, bet 24 098 bēgļiem izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību, liecina jaunākā Iekšlietu ministrijas (IeM) apkopotā informācija.
 
23.mai
Latvijā nonākušajiem Ukrainas kara bēgļiem patlaban lielākās problēmas sagādā iesaistīšanās darba tirgū un nepietiekami plašais mājokļu piedāvājums, izriet no biedrības "Gribu palīdzēt bēgļiem" valdes locekles Lindas Jākobsones šorīt paustā Latvijas Radio.
 
23.mai
Militārais analītiķis, NBS rezerves pulkvedis Igors Rajevs kanāla TV24 Speciālizlaidumā atbildējis uz kāda skatītāja jautājumu, cik ilgi varētu turpināties karš Ukrainā.
 
22.mai
Ukraina pievienosies Eiropas Savienībai (ES) pēc "15-20 gadiem", svētdien paziņoja Francijas Eiropas lietu ministrs Klemāns Bons, noraidot Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska cerības uz ātru iestāšanos blokā.
 
21.mai
Iedzīvotājs Pāvels sociālajā vietnē Facebook pastāstījis par savu sarunu ar kādu 19 gadus vecu jaunieti no Alūksnes, kas viņu pārsteigusi.
 
20.mai
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) maija sākumā operēts pirmais karā cietušais Ukrainas civiliedzīvotājs - kāds pusaudzis, kurš bija guvis dzīvībai bīstamus un kropļojošus ievainojumus, aģentūru LETA informēja slimnīcas preses sekretāre Ilga Namniece.
 
20.mai
Baltkrievijā piektdien ierosināta jauna krimināllieta pret  opozīcijas "Telegram" kanāla "Nexta" līdzdibinātāju Stepanu Putilo, apsūdzot viņu teroristu grupējuma organizēšanā, vēsta oficiālā ziņu aģentūra "BelTA".
 
20.mai
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) aicinājis Eiropas Padomi izpētīt efektīvus veidus, kā saukt Krieviju pie atbildības par Ukrainā pastrādātajiem pārkāpumiem un noziegumiem un uzsvēris, ka parlamentārās asamblejas priekšlikums izveidot "ad hoc" tribunālu varētu būt viens no turpmākajiem virzieniem.
 
19.mai
Bijušais ASV prezidents Džordžs Bušs uzrunā asi kritizēja Krieviju. Viņš arī nosodīja "brutālo iebrukumu" - Irākā. Viņš aizbildinajās ar savu vecumu šajā pārteikšanās reizē, ziņo portāls "Spiegel".
 
19.mai
Pašlaik izglītības iestādēs Latvijā mācās 4173 Ukrainas kara bēgļu bērni, informē Izglītības un zinātnes ministrija.
 
19.mai
Iniciatīva "Uzņēmēji mieram" Ukrainai ziedojusi 2,5 miljonus eiro finanšu līdzekļu un humānās palīdzības veidā, informē iniciatīvas pārstāvji. 
 
19.mai
Lai gan Krievija ir iebrukusi Ukrainā, nav iespējams paātrināti izskatīt Ukrainas uzņemšanu Eiropas Savienībā (ES), ceturtdien paziņojis Vācijas kanclers Olafs Šolcs, piebilstot, ka blokam ir jāatrod "ātri un pragmatiski" veidi, kā palīdzēt Kijivai.
 
19.mai
Militārais analītiķis, NBS rezerves pulkvedis Igors Rajevs kanāla TV 24 Speciālizlaidumā paudis, ka, ja Putins iejaucās pulkvežu lietās, tas ne ar ko labu krievu armijai beigties. nevar.
 

Komentētākie