Ceturtdiena, 30.novembris

redeem Andrejs, Andrievs, Andris

arrow_downwardUkraina

Protestētāji pieprasa atgriezt kravas pārvadāšanas atļaujas Ukrainas transporta kompānijām, raksta UNIAN.
8:15 Portāls nra.lv
Krimas "skitu zelta" kolekcija, kas līdz Ukrainas pussalas okupācijai atradās tur, bet pēdējos teju desmit gadus Nīderlandē, atgriezusies Ukrainā, pirmdien pavēstīja Ukrainas Nacionālais vēstures muzejs.
27.nov Ziņu aģentūra LETA
Zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS) apņēmies vērsties gan pie Eiropas Savienības atbildīgā komisāra, gan Polijas lauksaimniecības ministra ar lūgumu risināt rindu problēmu uz Ukrainas un Polijas robežas.
27.nov Ziņu aģentūra LETA
Polijas autopārvadātāji atkal ir uzsākuši protesta akciju, bloķējot kravas transporta kustību vairākos robežpunktos ar Ukrainu, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).
22.nov Ziņu aģentūra LETA
Ukrainas sarunas ar Polijas kravu pārvadātājiem beigušās nesekmīgi, poļu šoferiem turpinot bloķēt trīs robežšķērsošanas punktus.
16.nov Ziņu aģentūra LETA
Vē ne tik sen latviešu dejotāji ikvienā psaules valstī, kur vien atradās, publiski izdejoja "Es izjāju Prūšu zemi", liekot šiem video aplidot apkārt pasaulei. Tagad kārta pienākusi ukraiņu tautas dejai "hopaks", ko ar lielu entuazismu izpilda dažādu valstu pārstāvji.
11.nov tautaruna.lv
Eiropas Komisija (EK) trešdien ieteikusi uzsākt ar Ukrainu sarunas par iestāšanos Eiropas Savienībā (ES), neskatoties uz nepilnībām korupcijas apkarošanā un nepietiekamu tā dēvēto oligarhu ietekmes ierobežošanu.
8.nov Ziņu aģentūra LETA
ASV Senāts otrdien nobloķēja likumprojektu, kurā bija paredzēta 14,3 miljardu dolāru (13,4 miljardu eiro) piešķiršana Izraēlai palīdzībai tās cīņā ar "Hamās" teroristiem, bet nebija paredzēts vienlaicīgs atbalsts Ukrainai.
8.nov Ziņu aģentūra LETA
Polijas kravas automašīnas bloķējušas robežu ar Ukrainu: pārvadātāji protestē pret lētāko Ukrainas pārvadātāju konkurenci, raksta DW.
7.nov Portāls nra.lv
Viesnīcas Pullman Rīga Old Town zālē  1.novembrī savu jaunāko dziesmu “Rīga-Nica” prezentēja ukraiņu dziedātāja Loboda. Pasākums gan aizkavējas par 50 minūtēm, liekot aicinātajai publikai nedaudz “pasvīst”. Kāds fotografējas, kāds sevi vēsināja ar prosecco. Visbeidzot pasākuma vadītājs Markus Riva pieteica pavadošo grupu un, ritmiskai mūzikai skanot, parādījās arī vakara zvaigzne.
3.nov Sola Rūja
Latvija piešķīrusi kara bēgļiem no Ukrainas atvieglotas iespējas dabūt šeit darbu un sociālo palīdzību apmaiņā pret pienākumu maksāt ienākuma nodokli, sākot no divreiz mazāka ar nodokli neapliekamā minimuma nekā citiem nodokļa maksātājiem.
30.okt Arnis Kluinis
Ilgtermiņa finansējums Ukrainai palīdzēs sagatavoties pilnvērtīgai tās dalībai Eiropas Savienībā (ES), šādu nostāju pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (JV), piedaloties debatēs EP plenārsesijā Strasbūrā.
17.okt Portāls nra.lv
Ukraina pirmdien aicinājusi izslēgt Krieviju no Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO), brīdinot, ka pretējā gadījumā to gaida "lēna nāve".
16.okt Ziņu aģentūra LETA
Sabiedrība aicināta ziedot Ukrainā kritušā brīvprātīgā karavīra no Latvijas bērēm un kapa piemineklim, vietnē "Facebook" vēsta "Latviešu vienība Ukrainā".
9.okt Portāls nra.lv
“Ukraine Economic Outlook” ir viena no lielākajām neatkarīgajām ekonomikas domnīcām Ukrainā. Tās vecākais ekonomists Mihails Kuhars kopš kara sākuma darbojas valdības ekonomikas štābā, kurā divdesmit vadošie ekonomisti strādā pie pretkrīzes ekonomiskajiem risinājumiem. Intervijā “Rus.nra.lv” korespondentam ukraiņu eksperts pastāstīja par Krievijas ekonomiskajiem zaudējumiem, kas radušies astoņus gadus ilgušā hibrīdkara un pusotru gadu ilgušā pilna mēroga Krievijas iebrukuma Ukrainā rezultātā. 
7.okt Pāvels Leščinskis, speciāli “Rus.nra.lv”  
Apelācijas tiesa Serbijā ir noraidījusi Ukrainas pieprasījumu izdot bijušo Ukrainas Drošības dienesta Iekšējās drošības galvenās pārvaldes priekšnieku Andriju Naumovu, ziņoja "Radio Brīvā Eiropa".
6.okt Ziņu aģentūra LETA
Ukrainā par īpašos apstākļos bezvēsts pazudušiem tiek uzskatīti 11 000 civiliedzīvotāju un 15 000 karavīru, ceturtdien teletilta ēterā paziņoja Ukrainas iekšlietu ministra vietnieks Leonīds Timčenko.
5.okt Ziņu aģentūra LETA
Labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), tiekoties ar Ukraina vēstnieku Latvijā Anatoliju Kucevolu, apliecinājis Latvijas atbalsta konsekventu turpināšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem, aģentūru LETA informēja ministra padomnieks komunikācijas jautājumos Kaspars Magurs.
4.okt Ziņu aģentūra LETA
Igaunijas Policijas un robežsardzes departamentam ir aizdomas par krāpniecību īpaši lielā apmērā, ko nevalstiskā organizācija "Infograafika ja Ergonoomika Instituut" ("Inforgrafikas un ekonomikas institūts") un tā vienīgais valdes loceklis Anrī Laupmā veicis ziedojumu Ukrainai vākšanas platformā "Toeta.me", vēsta portāls "Rus.Postimees.ee".
4.okt Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Savienība atrodas "kritiskā brīdī" pēc politiskajām pārmaiņām ASV un Slovākijā - ar šādu paziņojumu nācis klajā Lietuvas ārlietu ministrs Gabrielius Landsberģis, raksta CNN.
3.okt Portāls nra.lv