Nākamais gads solās būt sarežģīts gan starptautiskajā arēnā, gan Latvijas drošības jautājumos, TV3 raidījumā “900 sekundes” norādīja NAA Drošības un stratēģiskās pētniecības centra vadītājs Toms Rostoks.
Ukrainas spēki naktī uz sestdienu notriekuši 34 ienaidnieka bezpilota lidaparātus, 47 droni nesasniedza savus mērķus, ziņo Ukrainas gaisa spēku pavēlniecība.
Neskatoties uz Slovākijas premjerministra Roberta Fico draudiem apturēt elektroenerģijas piegādi Ukrainai par Krievijas gāzes tranzīta pārtraukšanu, Ukraina turpinās saņemt elektroenerģiju no Slovākijas un vietējais pārvades sistēmas operators ievēros līguma noteikumus.
ANO publicējusi ziņojumu par karu Ukrainā, kurā runāts arī par krievu karagūstekņu spīdzināšanu, un ziņojumu nosodījis Ukrainas parlamenta pilnvarotais cilvēktiesību jautājumos Dmitro Lubinecs.
Kad Krievijas sākotnējais mēģinājums pakļaut Ukrainu cieta neveiksmi, vismaz divus gadus valdīja viedoklis, ka karam nav redzams gals. Pēdējo mēnešu laikā vairāku iemeslu dēļ viedokļi svārstās gan atkarībā no situācijas kaujas laukā, gan no sabiedriskās domas maiņas un ASV prezidenta Donalda Trampa ievēlēšanas, kurš 20. janvārī atgriežas Baltajā namā un ir vairākkārt teicis, ka dienas vai divu laikā pievērsīs uzmanību šim lielākajam bruņotajam konfliktam Eiropā kopš Otrā pasaules kara, raksta “Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība” interneta portāls "rferl.org".
Jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa "neprognozējamība" var palīdzēt izbeigt karu starp Ukrainu un Krieviju, ceturtdien pārraidītā intervijā sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Pēdējā laikā daudz piesauktās Krievijas un Ukrainas iespējamās sarunas ir ilūzija, komentārā britu raidsabiedrībai BBC pauda Ukrainas prezidenta biroja vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks.
Partizānu kustība "Ateš", kas darbojas Krievijā un okupētajās Ukrainas teritorijās, Tveras apgabalā sekmīgi īstenojusi diversiju uz stratēģiski svarīga dzelzceļa, teikts paziņojumā kustības "Telegram" kanālā.
Pēc vairāk nekā viena Krievijas veiktās sabotāžas gadījuma izskanēšanas un aizdomām par spiegošanu, eksperti piekrīt, ka 2025. gadā to skaits, iespējams, pieaugs un kļūs bīstamāks. Lietuvas politologs Lins Kojala prognozē arī iespējamos mērķus Lietuvā, savukārt ijušajam armijas komandierim Jonam Vītautam Žukam ir aizdomas, ka tuvākajos gados diversija būs citādāka, raksta “tv3.lt”.
Ukraina un Krievija pirmdien veikušas gūstekņu apmaiņu un no Krievijas gūsta atgriezušies 189 ukraiņi, tostarp "Azovstaļ" un Čūsku salas aizstāvji, paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Šogad Kijivā tika izsludinātas 500 gaisa trauksmes, kuru laikā Krievijas veica 200 gaisa triecienus pilsētai, pavēstījis Ukrainas galvaspilsētas kara administrācijas vadītājs Serhijs Popko.
Starptautiskais atbalsts Ukrainai varētu būt atkarīgs arī no tālāko notikumu attīstības Vācijā, aģentūrai LETA pieļāva vēsturnieks un politologs Kārlis Daukšts, lūgts atskatīties uz nozīmīgākajiem notikumiem Eiropā 2024. gadā, kuriem būs ietekme arī uz 2025. gadu.
Vācija varētu apsvērt dalību miera uzturēšanas spēkos Ukrainā tikai tad, ja tiks panākta vienošanās ar Krieviju, intervijā ziņu aģentūrai DPA sacīja Vācijas Kristīgi demokrātiskās savienības (CDU) līderis Frīdrihs Mercs.
Ar šādu atklāsmi gada nogalē TV24 raidījumā „Dienas personība ar Veltu Puriņu” dalās mākslas vēsturnieks, gleznotājs, Rundāles pils bijušais direktors Imants Lancmanis.