Svētdiena, 14.aprīlis

redeem Gudrīte, Strauja

arrow_downwardElektroenerģija

Uz Neatkarīgās jautājumiem atbild Lattelecom elektrības pakalpojuma tet vadītājs Artūrs Pielēns-Pelēns.
8.feb 2018 Juris Paiders
Optimālas pieslēguma jaudas izvēle ir iespēja samazināt savas izmaksas par sadales sistēmas pakalpojumiem un obligātā iepirkuma komponenti. Kopš šā gada 1. janvāra ir stājušās spēkā izmaiņas Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātās obligātā iepirkuma komponentes (OIK) galalietotājiem, un arī tās apmērs lielā mērā ir atkarīgs no klientu objektos esošās elektrotīkla pieslēguma jaudas. Līdzīgi kā maksājumu par sistēmas pakalpojumiem, arī kopējo maksājumu par OIK veidos divas daļas: mainīgā daļa (OIK) būs atkarīga no patērētās elektroenerģijas, bet fiksētā daļa (jaudas komponente) – no sprieguma pakāpes un pieslēguma tehniskajiem parametriem. Lai salīdzinātu OIK apmēru pirms un pēc izmaiņām, AS Enerģijas publiskais tirgotājs mājaslapā www.eptirgotajs.lv ir pieejams ērts un vienkārši lietojams informatīvs rīks – OIK kalkulators.
8.feb 2018 Publicitātes materiāls
Vairākums Latvijas mājsaimniecību novērtē drošumu un stabilitāti, kā savu elektrības piegādātāju izvēloties a/s Latvenergo. Uzņēmuma Elektroenerģijas pārdošanas direktors Uldis Mucinieks intervijā Neatkarīgajai atklāj, ka šobrīd Latvenergo ar elektrību nodrošina aptuveni 800 000 mājsaimniecību klientus, vienlaikus piedāvājot to izmantot energoefektīvi un viedi.
8.feb 2018 Ilze Šteinfelde
Izvērtējot Obligātās iepirkuma komponentes (OIK) reformu, kas paredz pārdalīt saistību budžetu no vienkāršās attiecināšanas pret patērēto kWh vienlīdzīgi visiem uz attiecināšanu pret pieslēgumu tīklā (ampēriem) un patērēto jaudu, Enerģētikas drošības komisija secina, ka šī sistēma draud kļūt nepārskatāma un diskriminējoša starp patērētāju grupām un klasēm.
8.feb 2018 Ilze Šteinfelde
Pirms trim gadiem pilnībā atveroties elektrības tirgum, mājsaimniecības varēja izvēlēties piemērotāko elektrības tirgotāju starp četriem uzņēmumiem. Šobrīd elektroenerģiju mājsaimniecībām piedāvā jau deviņi uzņēmumi, saasinot konkurenci mājsaimniecību klientu noturēšanā un piesaistē.
8.feb 2018 Ilze Šteinfelde