Gada nogales laiks

24.dec 2020
Ceturtdien no dienvidrietumiem Latviju šķērsos nokrišņi, galvenokārt gaidāms slapjš sniegs, daudzviet snigs stipri. Visvairāk nokrišņu būs svētvakarā, nakts gaitā to daudzums mazināsies, prognozē sinoptiķi.
 
24.dec 2020
Ziemassvētku sajūta vienmēr bijusi ne tikai piparkūku smaržā un priekā par skaisti rotātu eglīti, bet arī Ziemassvētku tirdziņu īpašajā atmosfērā. Šogad arī viss notiek, taču nedaudz citādi - Ziemassvētku gadatirgus notiek virtuāli tiešsaistē. Šo ideju izlolojusi un īstenojusi labdarības organizācija "Dr. Klauns".
 
24.dec 2020
Šovakar Rietumu kristīgajā baznīcā ar Ziemassvētku vakaru sākas Kristus dzimšanas svētku svinības.
 
23.dec 2020
TV3 laika ziņu vadītājs un radio balss Māris Grigalis saviem sekotājiem parādījis ģimenes tradīciju - pašu meklēta eglīte Ziemassvētkos.
 
23.dec 2020
Jau iepriekš karaliene paziņoja, ka šogad svētkus aizvadīs citādāk. Ierastais izbaukums atcelts, lai paliktu kopā ar princi Filipu Vindzoras pilī, kurā viņi kopš karantīnas martā pavada ļoti daudz laika.
 
23.dec 2020
Šogad Ziemassvētkos Latvijas Televīzija aicina ikvienu palikt un svinēt mājās. Tādēļ savā Ziemassvētku programmā LTV sagatavojusi filmas, koncertus un citas pārraides visai ģimenei. Ziemassvētku vakarā būs unikāla iespēja noskatīties Sanktpēterburgas Marijas teātra baleta izrādi "Riekstkodis", tāpat LTV attālināti ļaus vērot dievkalpojumus, kas svētku laikā daudziem ir īpaši svarīgi, dokumentālu un aizkustinošu stāstu par fonda "Nāc līdzās!" jauniešiem un vairākas ģimenes filmu televīzijas pirmizrādes.
 
23.dec 2020
TV personība Lelde Ceriņa sociālajos tīklos atklājusi, ko ģimeni dāvināja pagājušajā gadā, norādot, ka šogad šāda dāvana būtu īpaši nozīmīga.
 
23.dec 2020
24.decembrī Latviju no dienvidrietumiem šķērsos jauna nokrišņu zona, kas daudzviet var atnest ilgstošu snigšanu, vietām arī stipru snigšanu, liecina jaunākā meteoroloģiskā informācija.
 
23.dec 2020
Ziemassvētki ir laiks, kad mūsu senči nodevās dažādām zīlēšanām. Nav noslēpums, ka šajā laikā gaisā valda neliela maģija, tāpēc ieskaties un uzzini, kā paredzēt iespējamo nākotni.
 
22.dec 2020
Šogad saistībā ar pandēmijas ieviestajiem ierobežojumiem daudziem svētkos nesanāks klātienē satikt draugus, ģimeni, vecvecākus un vecākus. Kā nesaskumt par nošķirtību un rast svētku noskaņu?
 
22.dec 2020
Līdz Ziemassvētkiem vēl ir pavisam nedaudz laika, kas paskries nemanot. Lai neatliktu svētku noskaņas radīšanu uz pēdējo brīdi, jau tagad mājās var radīt Ziemassvētku burvību. Kādas tendences šogad uzrunās minimālisma, klasicisma, pasaku romantikas vai īstas greznības cienītājus, stāsta kategorijas vadītāja Līva Briede.
 
22.dec 2020
Ziemassvētki un gadu mija jau tepat aiz stūra – no skapja dzīlēm tiek izvilktas gaismiņu virtenes, sasildīties palīdz elektriskie sildītāji un cepeškrāsnis gatavas garda mielasta pagatavošanai. Šogad mājas ir kļuvušas ne tikai par vietu, kur atpūšamies un svinam svētkus, bet arī par darba kabinetu un skolas solu. Lai ikdienā viss ritētu pēc plāna, mums nepieciešama elektrība – un arī zināšanas, kā ar to pareizi rīkoties.
 
22.dec 2020
Pandēmija šogad veikusi korekcijas ne tikai ikdienas gaitās, bet arī Ziemassvētku svinību plānos, liekot daudziem pārskatīt dāvanām un citiem tēriņiem paredzēto budžetu. Luminor bankas rīkotā Brīvdabas muzeja e-gadatirgus pārstāve Liene Paidere stāsta, ka šogad tā vietā, lai pirktu jaunus dāvanu iesaiņojumus, var iztikt ar to, kas jau ir mājās. Tas ne tikai palīdzēs ietaupīt, bet veicinās arī radošumu kā pieaugušiem, tā arī bērniem.
 
22.dec 2020
2020. gada Ziemassvētku laiks ieies vēsturē kā ļoti dīvains. Par svētku galveno simbolu kļuvušas sejas maskas, bet pulcēšanās ierobežojumi un prasības pēc distancēšanās nolaupa kopības izjūtu, par ko kaut kur noteikti ļauni smejas Grinčs. Daudzās valstīs atcelti svētku dievkalpojumi vai vismaz būtiski ierobežots to apmeklētāju skaits, nedarbojas Ziemassvētku tirdziņi. Ziemassvētku vecīši nedodas apdāvināt bērnus, bet pie pilsētu galvenajos laukumos uzslietajām izrotātajām eglēm novietoti plakāti ar atgādinājumiem par piesardzības pasākumiem Covid-19 ierobežošanai.
 
22.dec 2020
Populārākās Ziemassvētku tradīcijas Latvijā ir apdāvināšanās (dāvanas saviem mīļajiem pasniedz 60% valsts iedzīvotāju), eglītes rotāšana (54%) un svētku mielasta baudīšana (42%). IInterjera dizainers Dariuss Rimkus un televīzijas raidījumu vadītāja un ilgtspējīga dzīvesveida atbalstītāja Kristīne Garklāva dalās idejās, kā ievērot tradīcijas un iepriecināt tuvākos cilvēkus dabai draudzīgā veidā.
 
21.dec 2020
Aiz dāvanām un cienastiem svētku galdam, otra lieta par kuru interesējas daudzi Ziemassvētkos - vai tie gaidāmi balti jeb, vai šī gadalaika svētkos noskaņu papildinās sniega sega aiz loga. Pazīstamais sinoptiķis Toms Bricis skaidro, vai šajos svētkos sniegu sagaidīsim un vai tā nākotnē tomēr būs aizvien retāka "parādība".
 
21.dec 2020
Svētku laikā Valmierā notiks brīnumu lietas - taciņās, parkos, Gaujas krastos un dažādās iecienītās pastaigu vietās būs paslēpušies vairāki maršruti. Kāds būs pieņēmis Ziemassvētkiem un Jaungadam piestāvošu apveidu, kāds atklās tautas dziesmu gudrības, cits aicinās izpildīt interesantus uzdevumus, vēl kāds rosinās baudīt skaistu noskaņu.
 
21.dec 2020
Tuvākajās divās nedēļās Latvijā brīžiem līs un snigs, gaisa temperatūra būs gan virs, gan zem nulles atzīmes, liecina jaunākās sinoptiķu prognozes.
 
21.dec 2020
Šogad svarīgāk nekā citus gadus ir savlaicīgi izdomāt, kā rotāt svinību galveno norises vietu – svētku galdu. Interjera dizaineri ierosina šogad sevi un savus pašus tuvākos iepriecināt ar vakariņām pie skaisti rotāta galda, atvēlot vietu arī tiem, kuri viesībām pievienosies attālināti.