Gada nogales laiks

24.dec 2023
Publiciste Elita Veidemane Pirmajā Adventē uzrakstīja dzejoli. Šodien viņa pati to nolasa jums, mīļie lasītāji un skatītāji, ar laba vēlējumiem Ziemassvētkos.
23.dec 2023
Ziemassvētku vecīša lidojumu var redzēt Flightradar24.
23.dec 2023
Ziemassvētki ir tas brīdis, kad ne tikai pavādām laiku kopā ar ģimeni, izpušķojam māju, rūpējam dāvanas, bet arī kārtīgi ēdam. Šis ir tas gada laiks, kad cilvēki mazāk seko līdzi veselīgam uzturam, bet mielojas ar dažādiem svētku gardumiem.
23.dec 2023
Ziemas saulgrieži ir auglības, cerības un gaismas vairošanas svētki, kas likumsakarīgi ir arī gada visbagātīgākā svētku mielasta laiks. Ziemas saulgriežos nakts ir visgarākā un diena visīsākā. Ar gaismas vairošanu ir saistītas daudzas senlatviešu tradīcijas, bet Ziemassvētkos svin tās uzvaru pār tumsu.
23.dec 2023
"Neatkarīgās" žurnālists Māris Krautmanis lasa paša sacerētos mūsdienu Ziemasssvētku pantiņus.
22.dec 2023
Šveicē, gaidot Ziemassvētkus, paveikts neticamais. Uz klints projicēts milzu Ziemassvētku vecītis. Medijs "SWI swissinfo" vēsta, ka viņiem izdevies radīt pasaulē lielāko Ziemassvētku vecīti.
22.dec 2023
Jau izsenis Ziemassvētku dāvanām piemīt īpaša maģija. Pirmkārt, vērtība ir tajā, kas šīs dāvanas pasniedz un dāvina. Otrkārt, pašas dāvanas vēstījums un dāsnā misija.
22.dec 2023
Jau tepat aiz stūra ir Ziemassvētki, vieni no gada gaidītākajiem svētkiem. Daudziem šo svētku tuvošanās var sagādāt pamatīgas galvassāpes, jo reizēm izdomāt, kā iepriecināt savus mīļotos, kuriem, piemēram, jau viss ir, nav viegli. Latvijas Nacionālais arhīvs dalās interesantā pieredzē, ko reiz dāvanā saņēmis bijušais Latvijas prezidents Alberts Kviesis.
21.dec 2023
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Dobeles punktā trešdien kāds nozaga mediķu pašu gādāto eglīti.
21.dec 2023
Laba dāvana ir jāprot atrast. Runā, ka vislabāk dāvināt to, kas patīk arī pašam. Domāju, ka šis jāpapildina - ir jādāvina tas, par ko skaidri zini, ka otram patiks. Labāk dāvanas sagatavot jau laikus un pārdomāti, lai nav lieks stress pēdējā brīdī, to meklējot rokā.
21.dec 2023
Darba ballītes vieno kolēģus un nostiprina kopības sajūtu, izmantojot plānoto pasākumu. Tajās nav Hallmark filmu tēmu vai brīvdienu literatūras scenārija, taču tās veido labvēlīgu augsni fantastikai citādai kopā būšanai ar cilvēkiem, ar kuriem pavadām laiku dažkārt vairāk laika nekā ar ģimeni.  
20.dec 2023
Viņa ir piemērs tam, ka dzīve ir jāņem savās rokās, negaidot rītdienu. No aizraujoša darba Itālijā līdz atgriešanās pie savām saknēm Latvijā. No interjera un grafiskās dizaineres profesijas līdz konditorejai. Divas dažādas nozares, līdz kurām, lai sasniegtu, ir jānoiet tūkstošiem soļi.
20.dec 2023
Visi kaķu saimnieki zina, kad Ziemassvētku laikā mājās ir pienācis laiks rotājumiem un gaismām, tad galvenā atrakcija kaķim ir eglīte. Kaķiem patīk augi un koki, tādi, kādi tie ir, tāpēc pietiek ar mirgojošu gaismu un rotājumu pievienošanu, lai satrauktu jebkuru kaķi.
19.dec 2023
Ziemassvētku gadatirgus "Domina Shopping" norisināsies līdz 30. decembrim.
19.dec 2023
Pasaulē 12. decembris tiek atzīmēts kā piparkūku namiņa diena. Adventes laikā, Ziemassvētkus un Jauno gadu gaidot, tradicionāli Eiropā un tostarp arī Latvijā ir piparkūku cepšanas laiks. Tās var būt ļoti dažādas - plānas un cietas, biezākas un mīkstas, gaišākas un tumšākas, ar vairāk pikantuma vai saldenākas.
18.dec 2023
Grupas "Jumprava" dalībnieks, mūziķis Aigars Krēsla šajās dienās ir sastopams t/c "Domina" Ziemassvētku tirdziņā. Ja vajadzīga dāvana kādam īpašam cilvēkam, šī ir iespēja pie tādas tikt. Turklāt apzinoties, ka tās sarūpēšanā piedalījies populārais un tautā mīlētais mūziķis.
18.dec 2023
Ziemassvētki, jaunais gads - patiesībā jebkuri svētki aicina plašāk atvērt maciņu, pērkot dāvanas, klājot galdu, sarūpējot jaunu svētku tērpu. Mūsdienās “svinēt” nereti kļūst par sinomīmu vārdam “pirkt”, “dāvināt” - par sinonīmu vārdam “tērēt”. 
17.dec 2023
Mūžzaļos augus, kas visu gadu nemainīgi saglabājuši savu izskatu, jau ilgi pirms kristietības parādīšanās uzskatīja par īpašiem. Daudzās zemēs valdīja uzskats, ka šie augi aizsargā māju, aizgaiņā ļaunos garus, slimības un spokus, tāpēc jau izsenis tos plaši izmantoja māju dekorēšanai. Īpaši svētku laikā pie māju durvīm un logiem karināja priežu un egļu zarus.
15.dec 2023
Šogad Ziemassvētku eglīšu pieprasījums ir līdzvērtīgs pagājušā gada rezultātiem, aģentūrai LETA atklāja aptaujātie tirgotāji.
15.dec 2023
Katru gadu no jauna decembris ir īpašs mēnesis. Sajūta, ka visi sadodas rokās un prieks apciemo katru – gan lielākos, gan jo īpaši mazākos. Tas tāpēc, ka tuvojas gada sirsnīgākie svētki – Ziemassvētki, kad ģimenes vairākās paaudzēs sanāk kopā, lai priekpilni šos svētkus arī atzīmētu. Un atzīmētu kopā būšanā, sarunās, smieklos, kā arī, protams, apdāvināšanā.