Ukraina lūdz NATO dalībvalsti Rumāniju notriekt Krievijas dronus, kuri tuvojas tās gaisa telpai, trešdien paziņoja Ukrainas ārlietu ministrs Andrijs Sibiha pēc tikšanās Bukarestē ar savu Rumānijas kolēģi Luminicu Odobesku.
Ukrainai turpinot triecienus Krievijas aizmugurē, ne tikvien tiek iznīcinātas munīcijas rezerves un paši objekti, bet arī mazinātas krievu spējas uzbrukt Ukrainā, teikts ASV domnīcas "Kara studiju institūts" (ISW) ziņojumā.
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 2024. gada 19. septembrī. Ukraina jau trešo gadu varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
Krievijas Tveras apgabalā naktī uz trešdienu ukraiņu dronu trieciena rezultātā izcēlies plašs ugunsgrēks raķešu un cita veida munīcijas noliktavā Toropecā, ziņo amatpersonas.
Bijušais Saeimas deputāts Sandis Riekstiņš jau vairākus mēnešus karo Ukrainas armijas pusē, vēstīts Laumas Lapsas materiālā "Ukrainā karo jau pusgadu" izdevumā "Privātā Dzīve".
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 2024. gada 18. septembrī. Ukraina jau trešo gadu varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
Lietuvas pilsonim Ķēstutim Kvietkum, kurš Krievijas armijas rindās karo Ukrainā, atņemta Lietuvas pilsonība, otrdien paziņoja Lietuvas Iekšlietu ministrija.
16. septembrī Rīgā ieradās 20 Ukrainas bērnu slimnīcas Ohmatdyt pacienti kopā ar vecākiem, kā arī slimnīcas ārstiem, lai saņemtu psiholoģisku atbalstu, informē Bērnu slimnīcas fonds.
Attiecībā uz Krieviju visas tā dēvētās sarkanās līnijas jau ir pārkāptas un vienīgā iespējamā Ukrainas kara eskalācija ir kodoleskalācija, paziņojis Igaunijas prezidents Alars Kariss, paužot pārliecību, ka Krievija nelietos kodolieročus.
Krievijas armijas triecienā Harkivā svētdien nopietni postījumi nodarīti 12 stāvu dzīvojamam namam, dzīvību zaudējis viens cilvēks, 42 ievainoti, pavēstīja pilsētas mērs Ihors Terehevs.
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 2024. gada 16. septembrī. Ukraina jau trešo gadu varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 2024. gada 15. septembrī. Ukraina jau trešo gadu varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
ASV un Lielbritānija jau ir nolēmušas atļaut Ukrainai izmantot savus ieročus, lai uzbruktu Krievijas teritorijai, taču pagaidām nevēlas par to oficiāli paziņot, vēsta laikraksts "The Guardian".
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 2024. gada 14. septembrī. Ukraina jau trešo gadu varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
Nīderlande un Lielbritānija jau ir atļāvušas Ukrainai izmantot tāla darbības rādiusa raķetes. ASV joprojām kavējas. Kāpēc? NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts šo situāciju skaidro ar ASV priekšvēlēšanu cīņu, kas ir visai asa. Par to un par daudz ko citu – mūsu saruna.
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 2024. gada 13. septembrī. Ukraina jau trešo gadu varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
Ukrainas Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GUR) īpašo uzdevumu vienība, veicot operāciju Melnās jūras akvatorijā, ar pārnēsājamo zenītraķešu iekārtu notriekusi krievu iznīcinātāju "Su-30SM", trešdien pavēstījis GUR preses dienests.
Ministru prezidente Evika Siliņa, tiekoties ar Ukrainas amatpersonām, kā arī preses konferencē Krimas platformas samitā Kijivā, paziņoja par Latvijas par jauno atbalsta pakotni Ukrainai.
Vladimirs Putins paskaidrojis, kāpēc viņš sistemātiski iznīcina Ukrainu, dodot pavēles apšaudīt civiliedzīvotājus. To viņš atklāja intervijā Mongolijas izdevumam "Оноодор", vēsta "Prozoro".