Piektdiena, 1.marts

redeem Ilgvars, Ivars

arrow_downwardKas notiek Ukrainā?

“Kontekst.lv” sarunājas ar Latvijas brīvprātīgajiem, kas kopā ar ukraiņiem karo pret Krievijas armiju.
7:20 Nasta Zahareviča, speciāli “kontekst.lv”
Militārais analītiķis, Ukrainas bruņoto spēku rezerves pulkvedis Oļegs Ždanovs intervijā TV24 atklāj skaudro realitāti, kas šobrīd notiek okupētajos Ukrainas reģionos – krievi sadedzina visas ukraiņu grāmatas, bērnus ar varu nosūta uz speciālām pāraudzināšanas nometnēm, bet pieaugušos deportē un viņu vietā iemitina Krievijas mazākumtautības, kuriem pat nav eiropeiska izskata.
Vakar, 17:05 Portāls nra.lv
Ukraina vēl vairākus mēnešus būs neizdevīgā situācijā kaujas laukā un, visticamāk, nespēs uzsākt jaunu pretuzbrukumu līdz vasaras beigām, paziņojis Lielbritānijas bruņoto spēku komandieris admirālis Tonijs Radakins.
28.feb Ziņu aģentūra LETA
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 2024. gada 28. februārī. Ukraina jau divus gadus varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
28.feb Ziņu aģentūra LETA, NRA.lv
Neviens ukrainis Krievijas okupētajās teritorijās nav drošībā, paziņoja Lietuvas prezidents Gitans Nausēda.
27.feb Ziņu aģentūra LETA
Vācijas kanclers Olafs Šolcs pirmdien atkārtoti noraidījis spārnoto raķešu "Taurus" piegādi Ukrainai, jo tas varot ieraut Vāciju karā.
27.feb Ziņu aģentūra LETA
Francijas prezidents Emanuels Makrons pirmdien Parīzē rīkotā konferencē paziņoja par jauniem soļiem Ukrainas atbalstam tās cīņā pret Krievijas iebrukumu, pat neizslēdzot rietumvalstu sauszemes spēku nosūtīšanu, lai sasniegtu Eiropas mērķi sakaut Maskavu.
27.feb Ziņu aģentūra LETA
Volodimirs Zelenskis pēdējo 24 mēnešu laikā ir bijis viens no visbiežāk fotografētiem valstu vadītājiem. Fotogrāfijās iemūžinātos mirkļos redzams, kā mainījies viņa izskats šajā laikā.
24.feb Portāls nra.lv
Teksta tiešraide - īsi un kodolīgi par svarīgāko Ukrainas karā 2024. gada 24. februārī. Ukraina jau divus gadus varonīgi aizstāv savu zemi pret agresora iebrukumu.
24.feb Ziņu aģentūra LETA, NRA.lv
Rietumvalstu lēmums ierobežot Ukrainai nodoto ieroču izmantošanu tikai tās teritorijā bija kļūda, paziņoja nākamais Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris pulkvedis Andruss Merilo.
23.feb Ziņu aģentūra LETA
Anastasijai, kura divus gadus kā kara bēgle dzīvo Latvijā, trauksmes sirēnas rada stresu. Ukrainā palikušie jau ir pieraduši pie krievu okupantu agresijas un regulārajiem raķešu uzbrukumiem, vēsta “360TV Ziņneši”.
23.feb Portāls nra.lv
Krievijas karš pret Ukrainu ātri beigsies, kad pasaule beidzot sapratīs diktatora Vladimira Putina režīma globālo draudu patieso līmeni, intervijā ASV telekanālam "Fox News" sacīja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
23.feb Ziņu aģentūra LETA
ASV plāno noteikt sankcijas pret vairāk nekā 500 mērķiem, kas ir iesaistīti Krievijas karā Ukrainā, ceturtdien paziņoja ASV Finanšu ministrija.
23.feb Ziņu aģentūra LETA
ASV bijušais un varbūt arī nākamais prezidents Donalds Tramps apņēmies atdot Ukrainu un visu Eiropu Krievijai, Taivānu – Ķīnai un jebko ar ASV interesēm saistītu jebkur jebkuram ņēmējam, lai tikai piespiestu pasauli atteikties no ASV dolāra kā pasaules naudas (rezerves valūtas).
23.feb Arnis Kluinis
Pirms diviem gadiem sākās Krievijas plaša mēroga iebrukums Ukrainā. Vienā vārdā – karš. Mums kaimiņos. Tikai tagad ar atpakaļejošu datumu varam apjaust, cik gan ļoti mums paveicās, ka Putins par agresijas upuri neizvēlējās mūs. Izlaidīsim spriedelējumus par mūsu pašu bruņoto spēku kaujas spējām un NATO rīcību šādā gadījumā, jo vēsture kāda ir, tāda ir. Nav ko fantazēt par tēmu – kā būtu, ja būtu.
23.feb Bens Latkovskis
Zaporižjas apgabala "gubernatora" amatā krievu okupantu ieceltais Jevgēņijs Baļickis nesenā intervijā atzinis, ka Krievijas varasiestādes deportē Ukrainas pilsoņus, kas iestājas pret Krievijas iebrukumu vai aizvaino Krieviju.
22.feb Ziņu aģentūra LETA
Saeimas ārkārtas sēdē, pieminot Krievijas kara Ukrainā otro gadadienu, Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) pateicās politiķiem, aizsardzības struktūrās strādājošajiem cilvēkiem, kā arī sabiedrībai kopumā par līdzšinējo atbalstu Ukrainai un aicināja turpināt to darīt.
22.feb Ziņu aģentūra LETA
Tuvojoties kara Ukrainā otrai gadadienai, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā (NMPUK) šodien tika nogādāti 11 karā Ukrainā smagi cietuši cilvēki, tostarp viens kareivis, kurš bijis gūstā un ticis spīdzināts.
22.feb Portāls nra.lv
Ukrainai pēc iznīcinātāju F-16 saņemšanas būs tiesības veikt triecienus Krievijas militārajiem mērķiem ārpus Ukrainas robežām, intervijā "Radio Brīvība" sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.
22.feb Ziņu aģentūra LETA
Saeima šodien pieņēma paziņojumu, godinot Ukrainas aizstāvjus un iedzīvotājus par viņu drosmi un varonību, paužot atbalstu Ukrainai līdz tās uzvarai.
22.feb Ziņu aģentūra LETA