Tūrisms

16.nov
Lai gan šā gada septembrī oficiālā Covid-19 statistika bija daudz biedējošāka nekā pirms gada, Latvijas tūristu mītnēs šā gada septembrī apkalpoti par 35,8% vairāk ārvalstu un vietējo viesu nekā 2020. gada septembrī.
 
12.nov
Dabas aizsardzības pārvalde veic apmeklētāju uzskaiti 35 dabas tūrisma objektos un maršrutos visos Latvijas reģionos.
 
16.okt
Eiropas vēsturiskās pilsētas un Vidusjūras pludmales piesaista daudzus tūristus, taču labākie galamērķi dažreiz atrodas tālu no ievērojamākajām vietām un tos lielākoties zina vien vietējie iedzīvotāji, raksta ASV televīzijas kanāls “CNN”, piedāvājot iepazīties ar Eiropas 20 skaistākajām vietām, starp kurām tas ir ierindojis arī Jūrkalni, kas atrodas Latvijā.
 
9.okt
Cecīļu dabas taka Ieriķos jau izsenis ir bijusi tūristu iecienīta vieta, kur nedēļas nogalēs doties izstaipīt kājas. Vietējā iedzīvotāja Dzintra vēlas apmeklētājus informēt, ka patiesībā taka ir bez maksas un par to nevar prasīt samaksu, vēsta raidījums "Bez Tabu".
 
3.okt
Katrs trešais jeb 32% Latvijas iedzīvotāju plāno ceļojumu šajā rudenī.
 
2.okt
Kamēr saule un ne tik aukstie laikapstākļi mūs lutina, ir laiks doties ārā un izbaudīt ikgadējā zelta rudens sniegto burvību.
 
22.sep
Rīgā nodevu par atpūtnieku un tūristu uzņemšanu viena eiro apmērā ieviesīs no 2023.gada 1.janvāra, nevis no nākamā gada sākuma, kā bija plānots iepriekš, šodien lēma Rīgas dome.
 
19.sep
Iestājoties rudens sezonai, Latvijas iedzīvotāju vēlme ceļot neapsīkst - avio biļešu iegāde un naktsmītņu rezervācija dubultojusies, salīdzinot ar pagājušā gada vasaru, liecina Citadele maksājumu karšu norēķinu dati. Vienlaikus situācija pasaulē arvien ir mainīga, valstīm īstenojot Covid - 19 ierobežošanas pasākumus, tāpēc vairs tikai retais ceļot uzdrošinās bez ceļojuma apdrošināšanas. Kā būt drošam, ka mainīgie starpvalstu ceļošanas noteikumi neizbojā atpūtu, bet pozitīvs Covid-19 tests krietni nepatukšo maciņu, liekot atcelt braucienu vai nespējot atgriezties mājās? 
 
16.sep
Rīgā nodevu par atpūtnieku un tūristu uzņemšanu viena eiro apmērā plānots ieviest no 2023.gada 1.janvāra, nevis no nākamā gada sākuma, kā bija plānots iepriekš, šodien lēma Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja.
 
5.sep
Pateicoties vakcinācijai pret Covid-19, situācija tūrisma nozarē šajā rudenī izskatās cerīgāka nekā tā bija pirms gada, aģentūrai LETA atzina aptaujātie tūroperatoru pārstāvji.
 
23.aug
Vasarīgi laikapstākļi mūs joprojām lutina, tāpēc, pirms pienācis rudens drēgnums, jāizbauda atpūta. Šajā rakstā varēsi iepazīties ar sešām interesantām atpūtas vietām no visas Latvijas!
 
19.aug
Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotā informācija, 2021. gada jūnijā Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs tika apkalpoti 122,3 tūkstoši viesu, no kuriem tikai 20,9 tūkstoši bija ārzemnieki. Līdz ar to, vērtējot viesu skaitu, Latvijas iedzīvotāju īpatsvars visās Latvijas tūristu mītnēs bija 83%. Līdzīgi rezultāti ir, vērtējot tūristu mītnēs pavadīto nakšu skaitu. 2021. gada jūnijā Latvijas tūristu mītnēs visi viesi kopā pavadīja 213,7 tūkstošus nakšu, no tiem ārzemnieki samaksāja par 40,4 tūkstošiem nakšu. Līdz ar to arī pēc kopējā pirkumu daudzuma vietējo ceļotāju īpatsvars Latvijas tūrisma mītnēs bija 81%.
 
25.jūl
Igaunijai ir sena jūrniecības vēsture, kurā ir, ar ko lepoties un par ko skumt. Šai vēsturei var pieskarties Igaunijas Jūras muzejā, kas ir izvietots Tallinas Hidroplānu ostā un Tallinas seno nocietinājumu tornī “Resnā Margarēta”.
 
17.jūl
Šobrīd, kad vīruss būtiski ietekmējis ceļošanas iespējas, plānot ceļojumus tālu uz priekšu un uz tāliem galamērķiem ir nedroši. Toties ir īstais laiks atklāt aizraujošas un vēl neizzinātas vietas tuvējās kaimiņvalstīs. Igaunijā tādu ir ne mazums, turklāt vairākās ceļotājiem interesantās vietās un muzejos runā un saprot latviski.
 
11.jūl
Siltais laiks un iespēja ceļot Covid-19 sertifikāta turētājiem paver plašākas iespējas doties ārpus Latvijas. “900 sekundes” skaidroja, cik daudzi šovasar plāno doties ceļojumā uz ārzemēm.
 
10.jūl
Šis gads būs pēdējais, kad ceļotāji var ceļot par tik zemām cenām. Prognozes liecina, ka ceļojumu dārdzība noteikti pieaugs, tas manāms būs jau nākamgad, secināts 6.jūlijā notikušajā Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes rīkotajā sarunu cikla "Pēcpusdiena ar koferi" pirmajā diskusijā "Mīti un realitāte šī brīža tūrismā".
 
6.jūl
Otrdien valdība atviegloja nosacījumus daļai ārzemnieku veselības tūrisma pakalpojumu saņemšanai, jo ārkārtas stāvokli medicīnā ir atcelts.
 
5.jūl
Šogad no jūlija līdz oktobrim dažādās vietās Latvijā notiks "Mājas kafejnīcu dienas", kuru laikā būs iespēja apceļot Latviju, baudot īpašus ēdienus, ko gatavojuši lauku saimnieki, pavēstīja Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.
 
30.jun
Latvijas iedzīvotāju interese par ceļojumiem pieaug ļoti strauji, intervijā aģentūrai LETA atzina Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) prezidente un uzņēmuma "Vanilla Travel" vadītāja Inga Kavaca.
 
23.jun
Uzlabojoties situācijai ar pandēmijas izplatības ierobežošanu un samazinoties saslimstības rādītājiem, iedzīvotāji sāk plānot atgriešanos pie ierastā dzīves ritma.