Tūrisms

20.jūl
Vasara ir īstais laiks, kad doties ceļojumā. Bieži vien, gatavojoties ceļojumam, steigā aizmirstam pievērst uzmanību dažādām detaļām. Tādējādi atpūta var neizvērsties tik patīkama, kā gribētos. Ņemiet vērā šos astoņus padomus, lai ietaupītu ne tikai raizes par neizdevušos ceļojumu, bet arī naudu!
 
15.jūl
Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies 2,1 reizi salīdzinājumā ar 2021.gada attiecīgo periodu, veidojot 1,073 miljonus, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
 
28.jun
Vairāki cilvēki cietuši, uzticoties ar SIA "Ceļojumzinis" cieši saistītai tūrisma aģentūrai "3Travel". Aģentūra no vairākiem tūroperatoriem iegādājusies ceļojumus, pārdevusi tos un, neatmaksājot naudu par atceltajiem ceļojumiem, pazudusi. Valsts policija (VP) ierosinājusi kriminālprocesu un aicina atsaukties cietušos, vēsta LTV raidījums "Ceturtā studija".
 
20.jun
Baltijas valstis, Polija un Ukraina vienojušās par sadarbību tūrismā, informē Ekonomikas ministrija (EM).
 
20.jun
Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā martā un aprīlī tika atceltas daudzas rezervācijas ceļojumiem uz Latviju, bet pašlaik vasaras tūrisma sezona jau izskatās salīdzinoši labi, intervijā aģentūrai LETA sacīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns.
 
1.jun
Tūrisma nozarei pēc Covid-19 pandēmijas būs nepieciešami trīs atkopšanās gadi, intervijā aģentūrai LETA prognozēja Latvijas viesnīcu operatora SIA "Mogotel" attīstības direktors Ivans Dokicāns.
 
14.mar
Pašlaik vēl ir pāragri izdarīt secinājumus vai aprēķinus par gaidāmo tūrisma sezonu Eiropā, tostarp vērtēt pret Krieviju un Baltkrieviju noteikto sankciju ietekmi uz Latviju, tās ekonomiku kopumā vai uz kādu sektoru, norāda Ekonomikas ministrija (EM).
 
4.mar
Šogad nav sagaidāma ievērojama pasliktināšanās tūrisma nozarē kara Ukrainā dēļ, jo arī iepriekšējos divos gados pandēmijas ietekmē tūristu plūsma no Krievijas un Baltkrievijas nebija liela, vēsta Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvji.
 
3.mar
Eiropas Savienības (ES) piemēroto sankciju dēļ tūrisma operatoram SIA "TT Baltics", kas ir TUI franšīzes turētāja Baltijā, līdz risinājuma rašanai ir jāatceļ plānotie ceļojumi, informēja Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) pārstāvji.
 
22.feb
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis otrdien vienojušās sekmēt tūrismu, atvieglojot iebraukšanu ES cilvēkiem, kas vakcinējušies pret Covid-19 vai to pārslimojuši.
 
31.jan
Desmit Latvijas tūrisma, viesu izmitināšanas un ēdināšanas, skaistumkopšanas un sporta nozares asociācijas arī pēc tikšanās ar Ministra prezidenta biroja pārstāvjiem uztur finanšu ministra Jāņa Reira un veselības ministra Danielu Pavļuta demisijas pieprasījumu.
 
19.jan
Tūristu plūsma pasaulē līdz pirmspandēmijas līmenim varētu atgriezties vien 2024.gadā, otrdien prognozēja ANO Pasaules Tūrisma organizācija (PTO).
 
17.jan
Tūrisma nozares Krīzes vadības komiteja (KVK) ir nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam aicinot tikties, lai skaidrotu situācijas nopietnību un uzklausītu pamatojumu valsts izvēlētajai politikai attiecībā uz tūrismu un ar to saistītajām nozarēm, kā arī plānotajiem soļiem, lai saglabātu nozari kā būtisku tautsaimniecības daļu.
 
15.jan
Pagājušā gada novembrī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 66 000 ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 31,1% vairāk nekā 2020.gada novembrī, bet par 63,6% mazāk nekā 2019.gada novembrī pirms pandēmijas, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
 
31.dec 2021
Aizvadītais gads bijis līdzīgi grūts gan ēdināšanas, gan naktsmītņu nozarei, atzina Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) izpilddirektore Santa Graikste.
 
25.dec 2021
Tūristus apmeklēt Latviju vairāk atturēja nevis augstie Covid-19 saslimstības rādītāji, bet to dēļ ieviestie ierobežojumi, intervijā aģentūrai LETA pauda viesnīcas "Neiburgs" pārdošanas un mārketinga direktore Evita Gasporoviča.
 
15.dec 2021
Biežo Covid-19 pandēmijas ierobežojumu maiņas dēļ tūrisma nozarē valda vispārējs apjukums, atzina Latvijas Lauku tūrisma asociācijā "Lauku ceļotājs".
 
16.nov 2021
Lai gan šā gada septembrī oficiālā Covid-19 statistika bija daudz biedējošāka nekā pirms gada, Latvijas tūristu mītnēs šā gada septembrī apkalpoti par 35,8% vairāk ārvalstu un vietējo viesu nekā 2020. gada septembrī.
 
12.nov 2021
Dabas aizsardzības pārvalde veic apmeklētāju uzskaiti 35 dabas tūrisma objektos un maršrutos visos Latvijas reģionos.
 
16.okt 2021
Eiropas vēsturiskās pilsētas un Vidusjūras pludmales piesaista daudzus tūristus, taču labākie galamērķi dažreiz atrodas tālu no ievērojamākajām vietām un tos lielākoties zina vien vietējie iedzīvotāji, raksta ASV televīzijas kanāls “CNN”, piedāvājot iepazīties ar Eiropas 20 skaistākajām vietām, starp kurām tas ir ierindojis arī Jūrkalni, kas atrodas Latvijā.