Tūrisms

24.nov
Patlaban ceļotāji no Latvijas izrāda interesi par ceļojumiem Ziemassvētku un Jaunā gada laikā, tomēr interese ir piesardzīga, aģentūrai LETA pauda aptaujātie tūroperatori.
 
22.nov
Brīvdienās Pērnavā latviešu valodu var dzirdēt bieži – sastopam latviešus viesnīcā, SPA, kafejnīcās un uz ielas. Pērnavā par tūristiem no Latvijas priecājas – pērn visvairāk atpūtnieku šajā Igaunijas pilsētā ieradās tieši no mūsu valsts, apsteidzot līdz tam vienmēr apmeklējuma ziņā līderos esošo Somiju.
 
7.nov
Tūrisma nodeva jāiekasē arī no apartamentu un citu īstermiņa izmitināšanas vietu īpašniekiem, komentējot ceturtdien, 3.novembrī, Rīgas domes pieņemto lēmumu par tūrisma nodevas iekasēšanu no 2023.gada 1.janvāra, saka Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) izpilddirektore Santa Graikste.
 
17.okt
Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad astoņos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 64,7% salīdzinājumā ar 2021.gada attiecīgo periodu, veidojot 2,707 miljonus, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
 
4.sep
Eksperti noteikuši pasaules valstis, kas ir drošākās sievietēm, kuras vēlas ceļot vienas, ziņo portāls “Unian.ua”.
 
11.aug
Vācijas kanclers Olafs Šolcs ceturtdien paziņojis, ka iebilst pret tūristu vīzu izsniegšanas aizliegumu Krievijas pilsoņiem.
 
10.aug
Apturēta Latvijas un Krievijas valdību vienošanās par sadarbību tūrisma jomā, liecina Ārlietu ministrijas paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
 
20.jūl
Vasara ir īstais laiks, kad doties ceļojumā. Bieži vien, gatavojoties ceļojumam, steigā aizmirstam pievērst uzmanību dažādām detaļām. Tādējādi atpūta var neizvērsties tik patīkama, kā gribētos. Ņemiet vērā šos astoņus padomus, lai ietaupītu ne tikai raizes par neizdevušos ceļojumu, bet arī naudu!
 
15.jūl
Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies 2,1 reizi salīdzinājumā ar 2021.gada attiecīgo periodu, veidojot 1,073 miljonus, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
 
28.jun
Vairāki cilvēki cietuši, uzticoties ar SIA "Ceļojumzinis" cieši saistītai tūrisma aģentūrai "3Travel". Aģentūra no vairākiem tūroperatoriem iegādājusies ceļojumus, pārdevusi tos un, neatmaksājot naudu par atceltajiem ceļojumiem, pazudusi. Valsts policija (VP) ierosinājusi kriminālprocesu un aicina atsaukties cietušos, vēsta LTV raidījums "Ceturtā studija".
 
20.jun
Baltijas valstis, Polija un Ukraina vienojušās par sadarbību tūrismā, informē Ekonomikas ministrija (EM).
 
20.jun
Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā martā un aprīlī tika atceltas daudzas rezervācijas ceļojumiem uz Latviju, bet pašlaik vasaras tūrisma sezona jau izskatās salīdzinoši labi, intervijā aģentūrai LETA sacīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns.
 
1.jun
Tūrisma nozarei pēc Covid-19 pandēmijas būs nepieciešami trīs atkopšanās gadi, intervijā aģentūrai LETA prognozēja Latvijas viesnīcu operatora SIA "Mogotel" attīstības direktors Ivans Dokicāns.
 
14.mar
Pašlaik vēl ir pāragri izdarīt secinājumus vai aprēķinus par gaidāmo tūrisma sezonu Eiropā, tostarp vērtēt pret Krieviju un Baltkrieviju noteikto sankciju ietekmi uz Latviju, tās ekonomiku kopumā vai uz kādu sektoru, norāda Ekonomikas ministrija (EM).
 
4.mar
Šogad nav sagaidāma ievērojama pasliktināšanās tūrisma nozarē kara Ukrainā dēļ, jo arī iepriekšējos divos gados pandēmijas ietekmē tūristu plūsma no Krievijas un Baltkrievijas nebija liela, vēsta Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvji.
 
3.mar
Eiropas Savienības (ES) piemēroto sankciju dēļ tūrisma operatoram SIA "TT Baltics", kas ir TUI franšīzes turētāja Baltijā, līdz risinājuma rašanai ir jāatceļ plānotie ceļojumi, informēja Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) pārstāvji.
 
22.feb
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis otrdien vienojušās sekmēt tūrismu, atvieglojot iebraukšanu ES cilvēkiem, kas vakcinējušies pret Covid-19 vai to pārslimojuši.
 
31.jan
Desmit Latvijas tūrisma, viesu izmitināšanas un ēdināšanas, skaistumkopšanas un sporta nozares asociācijas arī pēc tikšanās ar Ministra prezidenta biroja pārstāvjiem uztur finanšu ministra Jāņa Reira un veselības ministra Danielu Pavļuta demisijas pieprasījumu.
 
19.jan
Tūristu plūsma pasaulē līdz pirmspandēmijas līmenim varētu atgriezties vien 2024.gadā, otrdien prognozēja ANO Pasaules Tūrisma organizācija (PTO).
 
17.jan
Tūrisma nozares Krīzes vadības komiteja (KVK) ir nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam aicinot tikties, lai skaidrotu situācijas nopietnību un uzklausītu pamatojumu valsts izvēlētajai politikai attiecībā uz tūrismu un ar to saistītajām nozarēm, kā arī plānotajiem soļiem, lai saglabātu nozari kā būtisku tautsaimniecības daļu.