Tūrisms

9.apr
. Latvijas lidsabiedrība airBaltic no 2021. gada 4. jūnija plāno uzsākt regulāros lidojumus jaunā maršrutā starp Rīgu un Neapoli Itālijā. airBaltic ieplānojusi lidojumus starp abām pilsētām veikt divas reizes nedēļā, informē lidsabiedrība.
 
7.apr
Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" no 15.maija plāno sākt regulāros lidojumus jaunā maršrutā starp Rīgu un Irakliju Grieķijā, informēja uzņēmums.
 
6.apr
Starptautiskajā laimes dienā 20. martā Lietuvas muzeji, kaut arī ar ierobežojumiem, sāka uzņemt apmeklētājus. Laimīgi bija apmeklētāji, laimīgi arī muzeju darbinieki. Latvijā muzeji pagaidām ir slēgti un ceļot uz Lietuvu pašlaik var, bet jāuzrāda negatīvs PRC vai antigēna tests. Diezgan ķēpīgi. Toties varam attālināti ļaut ielūkoties unikālā muzeja ekspozīcijā, kur atrodas arī Latvijas vecmeistaru apgleznota porcelāna servīze.
 
5.apr
Valdībai atceļot aizliegumu starptautiskajiem pasažieru gaisa pārvadājumiem caur lidostām uz/no trešajām valstīm, tūroperatori piedāvā atpūtas iespējas Ēģiptē. Kādas prasības ceļotājiem jāievēro, dodoties uz šo valsti un atgriežoties no tās?
 
3.apr
Lai atvieglotu ceļošanu Eiropas Savienībā (ES), līdz jūnija vidum varētu ieviest vienotu Covid-19 sertifikātu jeb “zaļo pasi”.
 
2.apr
Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" 2014. gadā kļuva par pirmo aviokompāniju pasaulē, kas uzsāka kā maksājumu līdzekli par aviobiļetēm pieņemt Bitcoin.
 
28.mar
Rīgā, Maskavas forštatē ir divi piecstāvu nami ar baisu vēsturi, no kuriem teju pusgadsimtu nāvē, spaidu darbos un nežēlīgā karaklausībā tika sūtīti tūkstošiem Latvijas un, pēc visa spriežot, arī desmitiem citu Eiropas valstu pilsoņu. Tie ir vairāk nekā gadsimtu veci īres nami Viļānu ielā 14 un 16, kuri nu smalki renovēti un kuros tiek pārdoti ekskluzīvi dzīvokļi, potenciālos iedzīvotājus piesaistot ar mistiskām pagānu zīmēm.
 
26.mar
Ceļojot ārpus Latvijas, iedzīvotāji patlaban ne tikai riskē saslimt ar Covid-19, bet arī ievest Latvijā vēl līdz šim neatklātus jaunā koronavīrusa paveidus, skaidroja Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis.
 
24.mar
Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" no 2021. gada 1. septembra plāno uzsākt regulāros lidojumus jaunā maršrutā starp Rīgu un Dubaiju Apvienotajos Arābu Emirātos.
 
24.mar
Grieķija ļaus iebraukt no citām Eiropas Savienības (ES) valstīm un Izraēlas tūristiem, kas būs vakcinējušies pret jauno koronavīrusu, otrdien paziņojis Tūrisma ministrijas preses pārstāvis.
 
23.mar
Lidosta “Rīga” aicina pasažierus pirms plānotajiem lidojumiem laikus iepazīties ar epidemioloģiskajām prasībām, kas ceļotājiem noteikti viņu mērķa valstī. Lidostas pēdējā laika novērojumi liecina, ka īpaši daudz neskaidrību par ceļošanai nepieciešamajiem dokumentiem mēdz rasties pasažieriem, kas dodas uz Apvienoto Karalisti.
 
23.mar
Pasažieri, kuru lidojumi tiek atcelti vai aizkavēti uz Eiropas Savienības (ES) valstu lidostām reisus veicošas aviokompānijas darbinieku streika dēļ, drīkst pieprasīt kompensāciju, otrdien nolēmusi ES Tiesa.
 
23.mar
Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" maija sākumā plāno atsākt lidojumus no Rīgas uz Liepāju.
 
22.mar
Kopš Covid-19 pandēmijas sākuma pagājušā gada pavasarī strauji pieaudzis to cilvēku skaits, kuri dodas garākās un īsākās pastaigās – vieni izvēlas iešanu pilsētas ielās un parkos, citi meklē populārākos tūrisma apskates objektus, bet citi pieņem nopietnus izaicinājumus – dodas desmitiem un simtiem kilometru garos pārgājienos.
 
20.mar
Kamēr ir drošāk ceļot tepat pa Latviju, brīvo laiku var izmantot, lai apskatītu latviešu filmās redzamās vietas un ēkas. Dažām var piekļūt ļoti tuvu, par citu kinofilmās redzamo māju, muižu vai piļu apmeklējumu jāvienojas ar īpašniekiem. Kinomīļiem piedāvājam »Vakara Ziņu« izvēlēto brīvdienu maršrutu.
 
18.mar
Atgriežoties pa sauszemi no trešajām valstīm, ieceļotājiem būs jāveic Covid-19 tests un jādodas pašizolācijā, ceturtdien lēma Ministru kabinets.
 
16.mar
Islande no ceturtdienas ļaus iebraukt valstī visiem ceļotājiem, kam būs pierādījums, ka viņi ir vakcinēti pret Covid-19, pavēstīja Veselības ministrija.
 
15.mar
Valdībai atceļot aizliegumu starptautiskajiem pasažieru gaisa pārvadājumiem caur lidostām uz/no trešajām valstīm, Baltijas valstīs lielākais tūroperators “Novatours” atsāk ceļojumu organizēšanu uz Ēģiptes kūrortiem no Rīgas.
 
11.mar
Talsus ieskauj deviņi pakalni – Talsu pilskalns, Ķēniņkalns, Leču kalns, Tiguļu kalns, Sauleskalns, Baznīckalns, Krievragkalns, Vilkmuižas kalns, Dzirnavkalns, kas rada tikai Talsiem raksturīgo īpatnējo apbūvi un skatu ainas. Pati pilsēta ir viena no interesantākajām Latvijas pilsētām, kuras mazo ieliņu šaurajos līkločos var ieraudzīt senatnes pēdas. Tiesības saukties par pilsētu Talsi ieguva 1917. gadā.
 
8.mar
Koronavīrusa pandēmijas dēļ gandrīz trešdaļa galamērķu pasaulē šobrīd ir pilnībā slēgti starptautiskajiem tūristiem, pirmdien paziņoja ANO Pasaules Tūrisma organizācija (PTO).