Piektdiena, 12.aprīlis

redeem Ainis, Jūlijs

arrow_downwardTūrisms

Kanāriju salu iedzīvotāji ceļ trauksmi, ka populāro saulaino brīvdienu galamērķi "sociāli un ekoloģiski iznīcina" milzīgi tūristu pūļi, raksta "Sky News".
Vakar, 14:30 Portāls nra.lv
Par militārajiem objektiem, vēstures notikumu izklāstiem interese ir palielinājusies, kopš iznācis militārā tūrisma ceļvedis, aģentūrai LETA intervijā pauda Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.
14.feb Ziņu aģentūra LETA
Kāds brits inscenējis savu nolaupīšanu Taizemē, lai izspiestu naudu no savas ģimenes. Par šiem līdzekļiem vīrietis plānoja turpināt atvaļinājumu.
11.feb tautaruna.lv
Organizācija "European Best Destinations" (Eiropas labākie galamērķi - EDB) publicējusi ikgadējo sarakstu ar 20 aktuālākajām tūristu apmeklējuma vietām, kas izraudzītas starp vairāk nekā 500 citiem ceļotāju galamērķiem un ieguvušas 2024.gada labāko Eiropas galamērķu goda nosaukumu.
8.feb Ziņu aģentūra LETA
Vairāk nekā pusei tūristu iespaidi par ceļojumu uz Rīgu esot labāki, nekā viņi cerējuši, informēja Rīgas investīciju un tūrisma aģentūras Mārketinga nodaļas vadītāja Rita Pētersone.
4.feb Portāls nra.lv
Mediju kompānija Time Out ir nosaukusi Ņujorku par labāko pilsētu 2024. gadā - tika aptaujāti aptuveni 20 000 pilsētu iedzīvotāju visā pasaulē, kā arī globālo rakstnieku un redaktoru tīkls, lai apkopotu jaunāko labāko pasaules pilsētu sarakstu, vēsta cnn.com.
24.jan Portāls nra.lv
Ziemeļkoreja februārī uzņems pirmos tūristus kopš pandēmijas sākuma - slēpošanas kūrortu apmeklēs grupa Krievijas pilsoņu, vēsta Krievijas ziņu aģentūra "Tass".
12.jan Ziņu aģentūra LETA
Latvijā šis gads tūrisma jomā varētu būt līdzīgs kā 2023.gads vai arī nedaudz labāks, jo inflācija Eiropā  ir piebremzējusies un līdz ar to arī uzlabojas potenciālo ceļotāju maksātspēja, saka Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) vadītājs Andris Kalniņš.
10.jan Ziņu aģentūra LETA
No 2024. gada jūnija Venēcija ieviesīs ierobežojumus cilvēku skaitam tūristu grupās un aizliegs skaļruņus, vesta UNIAN.
3.jan Portāls nra.lv
Pagājušajā gadā dzirdēti tūrisma jomas ekspertu izteicieni par to, ka Krievijas iebrukums Ukrainā ir mazinājis ārvalstu tūristu vēlmi doties uz Latviju. Tomēr vienlaikus no tūrisma statistikas ir noprotams, ka ārzemnieki Latviju ne tikai nav norakstījuši, bet šeit ierodas vairāk, tādējādi vedinot domāt, ka bailes no mūsu austrumu kaimiņa ir kaut nedaudz pierimušas.
19.dec 2023 Mārtiņš Apinis
Ikvienā lidmašīnā ir vairākas vietas, no kurām būtu ieteicams izvairīties vai vismaz lietot roku dezinfekcijas līdzekli, brīdina stjuartes, raksta “Travel + Leisure”.
6.dec 2023 Portāls nra.lv
Jauns tūrisma uzplaukums pēc Covid-19 norimšanas ir novedis pie kāda jauna Eiropas galamērķa atklāšanas. Eskperti spriež, ka tas varētu kļūt par jauno visvairāk apmeklēto tūristu galamērķi, raksta Euronews.
28.nov 2023 Portāls nra.lv
Japāna, kas iepriekš tika atzīta par skaistāko valsti pasaulē, nu nodēvēta arī par drošāko solo-tūristiem, saskaņā ar jauno “Reader's Digest” pētījumu.
23.nov 2023 Portāls nra.lv
Rīgas dome šodien atbalstīja atpūtnieku un tūristu uzņemšanas nodevas samazināšanu.
27.sep 2023 Ziņu aģentūra LETA
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir uzaicinājusi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) pieteikties Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumam, ar ko varēs īstenot atbalsta pasākumus jaunu tūrisma produktu attīstības programmai, aģentūru LETA informēja CFLA pārstāvji.
21.sep 2023 Ziņu aģentūra LETA
2023.gada jūlijā Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 373,8 tūkst. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 8,6% vairāk nekā 2022.gada jūlijā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Viesi tūristu mītnēs pavadīja 703,9 tūkst. nakšu, kas ir par 14,1% vairāk, salīdzinot ar pagājušā gada jūliju.
14.sep 2023 Portāls nra.lv
Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" pieprasītākie galamērķi no Rīgas augustā bija Stokholma, Nica un Oslo, informē "airBaltic" pārstāvji.
12.sep 2023 Ziņu aģentūra LETA
Tūrisma apritē iesaistījušies vairāki jauni objekti Bauskas novadā, informē Tūrisma informācijas centra (TIC) vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.
9.sep 2023 Ziņu aģentūra LETA
Turcijas uzņēmēji atkal lūdz varas iestādes aizliegt viesu apkalpošanas sistēmu “viss iekļauts”. Lēmums vēl nav pieņemts, raksta portāls 34travel.me.
4.aug 2023 Portāls nra.lv
Lai gan budžeta ceļojumi ar vienu mugursomu joprojām ir populāri visā pasaulē, daži tūrisma galamērķi cenšas norobežoties no tūristiem, kam nav daudz naudas. Saskaņā ar "Travel Off Path" teikto, šie tūrisma galamērķi vēlas koncentrēties uz elites tūristu piesaisti, kas veicinātu valsts ekonomiku, raksta UNIAN.
7.jun 2023 Portāls nra.lv