Trešdiena, 22.marts

redeem Dziedra, Tamāra

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardTūrisms

Rezervēto ceļojumu skaits Lieldienu brīvdienām šogad salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir pieaudzis par apmēram 20%, aģentūrai LETA atzina aptaujātajos nozares uzņēmumos.
18.mar Ziņu aģentūra LETA
Balstoties uz ceļotāju tiešsaistes atsauksmju analīzi dažādās platformās, ir noteiktas visvairāk pārvērtētās pilsētas pasaulē, vēsta unian.net.
13.mar tautaruna.lv
Pagājušajā gadā ārvalstu tūristu skaits Liepājā pieaudzis par 146,5%, bet Latvijas viesu skaits par 2,2%, aģentūru LETA informēja Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja tūrisma attīstības speciāliste Agita Vucena.
17.feb Ziņu aģentūra LETA
Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs pagājušajā gadā viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 63,2% salīdzinājumā ar 2021.gadu, veidojot 3,883 miljonus, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
15.feb Ziņu aģentūra LETA
Rietumu sankciju ietekmē pērn sagruvusi Krievijas tūrisma nozare, ceturtdien secinājusi Krievijas Tūrisma operatoru asociācija.
10.feb Ziņu aģentūra LETA
Pēc trīs gadu pauzes atsākusies balvas “Gada cilvēks tūrismā” piešķiršana. Šogad žūrijas komisija lēmusi piešķirt trīs balvas “Gada cilvēks tūrismā 2020-2022”, izsakot pateicību tiem tūrisma nozares pārstāvjiem, kuri snieguši nozīmīgu ieguldījumu Latvijas tūrisma biznesa attīstībā un popularizēšanā, kā arī pārstāvējuši tūrisma nozares intereses laikā, kad tūrisma nozari būtiski ietekmējusi pandēmija un Krievijas uzsāktais karš Ukrainā.
6.feb Portāls nra.lv
Vislielāko uzmanību tūristi pievērš drošībai, infrastruktūras kvalitātei, izmaksu pieejamībai, citu ceļotāju vērtējumam un laika apstākļiem, vēsta unian.net. 2023. gadā dažādu pasaules valstu iedzīvotājiem noteicošais kritērijs būs galamērķa drošība.
5.feb Portāls nra.lv
Saistībā ar karu Ukrainā šogad ārvalstu tūristu ir ļoti maz, pirmdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.
12.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Karadarbības Ukrainā ietekme uz tūrisma nozari Latvijā un Baltijas valstīs šoruden mazinājusies, salīdzinot ar šī gada martu, ceturtdien "Latvijas Tūrisma forumā 2022" sacīja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.
8.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Patlaban ceļotāji no Latvijas izrāda interesi par ceļojumiem Ziemassvētku un Jaunā gada laikā, tomēr interese ir piesardzīga, aģentūrai LETA pauda aptaujātie tūroperatori.
24.nov 2022 Ziņu aģentūra LETA
Brīvdienās Pērnavā latviešu valodu var dzirdēt bieži – sastopam latviešus viesnīcā, SPA, kafejnīcās un uz ielas. Pērnavā par tūristiem no Latvijas priecājas – pērn visvairāk atpūtnieku šajā Igaunijas pilsētā ieradās tieši no mūsu valsts, apsteidzot līdz tam vienmēr apmeklējuma ziņā līderos esošo Somiju.
22.nov 2022 Ilze Šteinfelde
Tūrisma nodeva jāiekasē arī no apartamentu un citu īstermiņa izmitināšanas vietu īpašniekiem, komentējot ceturtdien, 3.novembrī, Rīgas domes pieņemto lēmumu par tūrisma nodevas iekasēšanu no 2023.gada 1.janvāra, saka Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) izpilddirektore Santa Graikste.
7.nov 2022 Ziņu aģentūra LETA
Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad astoņos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 64,7% salīdzinājumā ar 2021.gada attiecīgo periodu, veidojot 2,707 miljonus, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
17.okt 2022 Ziņu aģentūra LETA
Eksperti noteikuši pasaules valstis, kas ir drošākās sievietēm, kuras vēlas ceļot vienas, ziņo portāls “Unian.ua”.
4.sep 2022 Portāls nra.lv
Vācijas kanclers Olafs Šolcs ceturtdien paziņojis, ka iebilst pret tūristu vīzu izsniegšanas aizliegumu Krievijas pilsoņiem.
11.aug 2022 Ziņu aģentūra LETA
Apturēta Latvijas un Krievijas valdību vienošanās par sadarbību tūrisma jomā, liecina Ārlietu ministrijas paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
10.aug 2022 Ziņu aģentūra LETA
Vasara ir īstais laiks, kad doties ceļojumā. Bieži vien, gatavojoties ceļojumam, steigā aizmirstam pievērst uzmanību dažādām detaļām. Tādējādi atpūta var neizvērsties tik patīkama, kā gribētos. Ņemiet vērā šos astoņus padomus, lai ietaupītu ne tikai raizes par neizdevušos ceļojumu, bet arī naudu!
20.jūl 2022 LifeHacks.lv
Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies 2,1 reizi salīdzinājumā ar 2021.gada attiecīgo periodu, veidojot 1,073 miljonus, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
15.jūl 2022 Portāls nra.lv
Vairāki cilvēki cietuši, uzticoties ar SIA "Ceļojumzinis" cieši saistītai tūrisma aģentūrai "3Travel". Aģentūra no vairākiem tūroperatoriem iegādājusies ceļojumus, pārdevusi tos un, neatmaksājot naudu par atceltajiem ceļojumiem, pazudusi. Valsts policija (VP) ierosinājusi kriminālprocesu un aicina atsaukties cietušos, vēsta LTV raidījums "Ceturtā studija".
28.jun 2022 Portāls nra.lv
Baltijas valstis, Polija un Ukraina vienojušās par sadarbību tūrismā, informē Ekonomikas ministrija (EM).
20.jun 2022 Portāls nra.lv