Tūrisms

15.jun
Jana un Alīse ir ir vienas no daudzajiem ceļojumu aģenta ”BKS Travel” upuriem, vēsta raidījums "Bez Tabu".
 
10.jun
Projekta "Pilskalnu jaunatklājumi Latvijā 2018.-2021.gadā: kultūrvēsturiskā nozīmība" ietvaros maijā atklāti 9 jauni pilskalni Latgalē.
 
8.jun
Ārvalstu tūrisma atjaunošanos kavē liegums valstī ieceļot nebūtisku iemeslu dēļ, otrdien intervijā Latvijas Radio sacīja Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste.
 
7.jun
Cerot atdzīvināt tūrisma sektoru, Spānija no pirmdienas atvērusi savas robežas visiem pret Covid-19 vakcinētajiem cilvēkiem no visas pasaules.
 
6.jun
Cerot uz sen apnikušās un visus nogurdinājušās koronavīrusa pandēmijas rimšanos un tūrisma ceļojumu atsākšanos, plānoto galamērķu sarakstam ir vērts pievienot Portugāles ziemeļos esošo Aroku. Maija sākumā netālu no šīs pilsētiņas tūristiem kļuvis pieejams pasaulē garākais gājēju piekartilts – 516 metrus gara konstrukcija, kas ved pāri iespaidīgajam Paivas upes kanjonam.
 
6.jun
Grupai tūristu, kuri Kenijā baudīja safari, nācies piedzīvot baisu mirkli, kad viņu laivai tuvojies saniknots nīlzirgs, ziņo "Daily Star".
 
5.jun
Plānojot atvaļinājumu šovasar, aizvien vairāk cilvēku apsver iespēju ceļot ar automašīnu. Prāmju operatora DFDS gada sākumā veiktā aptauja liecina, ka gandrīz 40% Latvijas iedzīvotāju pandēmijas laikā izvēlētos automašīnu, nevis vilcienu, autobusu vai lidmašīnu, kā transporta līdzekli.
 
2.jun
Tā kā epidemioloģiskā situācija uzlabojas un vakcinācijas kampaņas paātrinās visā Eiropas Savienības (ES), Eiropas Komisija ierosina dalībvalstīm pakāpeniski atvieglot ceļošanas pasākumus, tostarp jo īpaši attiecībā uz ES digitālā "Covid" sertifikāta turētājiem.
 
30.mai
Labvēlīgākais laiks Latvijas apceļošanai - maijs, secināts Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) pētījumā.
 
28.mai
No nākamās nedēļas pašizolācija nebūs jāievēro pēc iebraukšanas Latvijā no Lielbritānijas, Somijas, Islandes, Vatikāna, Maltas un Rumānijas, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.
 
27.mai
Neskatoties uz finanšu ministra Jāņa Reira (JV) iebildumiem par lēmumprojekta virzīšanu bez Finanšu ministrijas (FM) saskaņojuma, šodien valdība atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izstrādāto informatīvo ziņojumu par valsts atbalstu studijām Latvijas augstskolās studējošiem no daudzbērnu ģimenēm.
 
26.mai
Satiksmes ministrija (SM) sagatavojusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, kas paredz arī atcelt nebūtisku ceļojumu aizliegumu uz Latviju, aģentūru LETA informēja satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) padomniece komunikācijas jautājumos Ilze Salna.
 
25.mai
Meklējot Bulgāriju, piemetās vadātājs. Tāds vadātājs, kurš sajauca elektroniskās smadzenes «veizim», uzkarināja gūgli, un mēs turpinājām braukt pēc izjūtas. Vadātājs mūs aizveda līdz ķieģeļu magnāta Ņesterova mājai Kalnciemā, bet to noskaidrojām vēlāk. Sastaptā sieviete ar suni, kuram uz deguna māte daba bija uzzīmējusi rozā piecstaru zvaigzni, sacīja: vietējie šo māju dēvē par kantori. Pirmais ceļojums, iepazīstot Latvijas «ārzemes», bija sācies. Mērķis – apskatīt svešu zemju un vietu vārdos nosauktas vietas Latvijā.
 
22.mai
Vairāk nekā puse jeb 56% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Latvijai jāsāk atvērt robežas vakcinētiem tūristiem, noskaidrots “Kantar TNS” aptaujā TV3 raidījumā "900 sekundes".
 
20.mai
Lai gan Mārupes novadu lielākoties uztver kā privātmāju rajonu, tas slēpj interesantas apskates vietas un unikālus objektus. Rīdziniekiem un pašiem mārupiešiem tie atrodas īsa brauciena attālumā. Šeit var atrast vietas, kur veldzēties pēc darba dienas, smelties iedvesmu un izzināt vēsturi. Mārupes novads atrodas mežiem un purviem bagātajā Pierīgas lauku teritorijā. To šķērso trīs mazupītes – Mārupīte, Neriņa un Dzilnupīte. Mārupes novadā atrodas daļa Cenu tīreļa, kas iekļauts Eiropas aizsargājamo teritoriju tīklā “Natura 2000”, daļa Medemu purva un Bieriņu purvs.
 
14.mai
Eiropas valstu saraksts ir pieaudzis līdz piecām valstīm un no nākamās nedēļas pašizolācija nebūs jāievēro pēc iebraukšanas Latvijā no Lielbritānijas, Islandes, Vatikāna, Portugāles un Sanmarīno, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.
 
13.mai
Pret Covid-19 vakcinētām personām, kas Latvijā ieceļojušas no jebkuras Eiropas Savienības (ES), Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valsts, Šveices vai Lielbritānijas, turpmāk nebūs jāievēro pašizolācijas prasība, apstiprinot grozījumus "Epidemioloģiskās drošības pasākumos Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", ceturtdien nolēma valdība.
 
9.mai
Pavasaris ir modies un, ņemot vērā, ka joprojām pārsvarā izklaides vietas ir slēgtas, publiski pasākumi nenotiek, arī ceļošanai ārpus valsts ir savi ierobežojumi, piedāvājam iepazīt Latvijas takas un pastaigu vietas, kurās iespējams izkustināt kājas un atpūtināt prātu!
 
8.mai
Laikā, kad koronavīrusa dēļ ceļošana ārpus Latvijas joprojām ir apgrūtināta, ir lieliska iespēja apskatīt Latvijas skaistākās un mazāk zināmās vietas. Tādas ir arī Preiļu novadā.
 
6.mai
Epidemioloģiskajai situācijai Izraēlā uzlabojoties, Eiropas Savienība (ES) atļāvusi tūrisma braucienus uz un no Izraēlas.