Tūrisms

Vakar, 18:46
Rīgā nodevu par atpūtnieku un tūristu uzņemšanu viena eiro apmērā plānots ieviest no 2023.gada 1.janvāra, nevis no nākamā gada sākuma, kā bija plānots iepriekš, šodien lēma Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja.
 
5.sep
Pateicoties vakcinācijai pret Covid-19, situācija tūrisma nozarē šajā rudenī izskatās cerīgāka nekā tā bija pirms gada, aģentūrai LETA atzina aptaujātie tūroperatoru pārstāvji.
 
23.aug
Vasarīgi laikapstākļi mūs joprojām lutina, tāpēc, pirms pienācis rudens drēgnums, jāizbauda atpūta. Šajā rakstā varēsi iepazīties ar sešām interesantām atpūtas vietām no visas Latvijas!
 
19.aug
Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotā informācija, 2021. gada jūnijā Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs tika apkalpoti 122,3 tūkstoši viesu, no kuriem tikai 20,9 tūkstoši bija ārzemnieki. Līdz ar to, vērtējot viesu skaitu, Latvijas iedzīvotāju īpatsvars visās Latvijas tūristu mītnēs bija 83%. Līdzīgi rezultāti ir, vērtējot tūristu mītnēs pavadīto nakšu skaitu. 2021. gada jūnijā Latvijas tūristu mītnēs visi viesi kopā pavadīja 213,7 tūkstošus nakšu, no tiem ārzemnieki samaksāja par 40,4 tūkstošiem nakšu. Līdz ar to arī pēc kopējā pirkumu daudzuma vietējo ceļotāju īpatsvars Latvijas tūrisma mītnēs bija 81%.
 
25.jūl
Igaunijai ir sena jūrniecības vēsture, kurā ir, ar ko lepoties un par ko skumt. Šai vēsturei var pieskarties Igaunijas Jūras muzejā, kas ir izvietots Tallinas Hidroplānu ostā un Tallinas seno nocietinājumu tornī “Resnā Margarēta”.
 
17.jūl
Šobrīd, kad vīruss būtiski ietekmējis ceļošanas iespējas, plānot ceļojumus tālu uz priekšu un uz tāliem galamērķiem ir nedroši. Toties ir īstais laiks atklāt aizraujošas un vēl neizzinātas vietas tuvējās kaimiņvalstīs. Igaunijā tādu ir ne mazums, turklāt vairākās ceļotājiem interesantās vietās un muzejos runā un saprot latviski.
 
11.jūl
Siltais laiks un iespēja ceļot Covid-19 sertifikāta turētājiem paver plašākas iespējas doties ārpus Latvijas. “900 sekundes” skaidroja, cik daudzi šovasar plāno doties ceļojumā uz ārzemēm.
 
10.jūl
Šis gads būs pēdējais, kad ceļotāji var ceļot par tik zemām cenām. Prognozes liecina, ka ceļojumu dārdzība noteikti pieaugs, tas manāms būs jau nākamgad, secināts 6.jūlijā notikušajā Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes rīkotajā sarunu cikla "Pēcpusdiena ar koferi" pirmajā diskusijā "Mīti un realitāte šī brīža tūrismā".
 
6.jūl
Otrdien valdība atviegloja nosacījumus daļai ārzemnieku veselības tūrisma pakalpojumu saņemšanai, jo ārkārtas stāvokli medicīnā ir atcelts.
 
5.jūl
Šogad no jūlija līdz oktobrim dažādās vietās Latvijā notiks "Mājas kafejnīcu dienas", kuru laikā būs iespēja apceļot Latviju, baudot īpašus ēdienus, ko gatavojuši lauku saimnieki, pavēstīja Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.
 
30.jun
Latvijas iedzīvotāju interese par ceļojumiem pieaug ļoti strauji, intervijā aģentūrai LETA atzina Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) prezidente un uzņēmuma "Vanilla Travel" vadītāja Inga Kavaca.
 
23.jun
Uzlabojoties situācijai ar pandēmijas izplatības ierobežošanu un samazinoties saslimstības rādītājiem, iedzīvotāji sāk plānot atgriešanos pie ierastā dzīves ritma.
 
15.jun
Jana un Alīse ir ir vienas no daudzajiem ceļojumu aģenta ”BKS Travel” upuriem, vēsta raidījums "Bez Tabu".
 
10.jun
Projekta "Pilskalnu jaunatklājumi Latvijā 2018.-2021.gadā: kultūrvēsturiskā nozīmība" ietvaros maijā atklāti 9 jauni pilskalni Latgalē.
 
8.jun
Ārvalstu tūrisma atjaunošanos kavē liegums valstī ieceļot nebūtisku iemeslu dēļ, otrdien intervijā Latvijas Radio sacīja Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste.
 
7.jun
Cerot atdzīvināt tūrisma sektoru, Spānija no pirmdienas atvērusi savas robežas visiem pret Covid-19 vakcinētajiem cilvēkiem no visas pasaules.
 
6.jun
Cerot uz sen apnikušās un visus nogurdinājušās koronavīrusa pandēmijas rimšanos un tūrisma ceļojumu atsākšanos, plānoto galamērķu sarakstam ir vērts pievienot Portugāles ziemeļos esošo Aroku. Maija sākumā netālu no šīs pilsētiņas tūristiem kļuvis pieejams pasaulē garākais gājēju piekartilts – 516 metrus gara konstrukcija, kas ved pāri iespaidīgajam Paivas upes kanjonam.
 
6.jun
Grupai tūristu, kuri Kenijā baudīja safari, nācies piedzīvot baisu mirkli, kad viņu laivai tuvojies saniknots nīlzirgs, ziņo "Daily Star".
 
5.jun
Plānojot atvaļinājumu šovasar, aizvien vairāk cilvēku apsver iespēju ceļot ar automašīnu. Prāmju operatora DFDS gada sākumā veiktā aptauja liecina, ka gandrīz 40% Latvijas iedzīvotāju pandēmijas laikā izvēlētos automašīnu, nevis vilcienu, autobusu vai lidmašīnu, kā transporta līdzekli.
 
2.jun
Tā kā epidemioloģiskā situācija uzlabojas un vakcinācijas kampaņas paātrinās visā Eiropas Savienības (ES), Eiropas Komisija ierosina dalībvalstīm pakāpeniski atvieglot ceļošanas pasākumus, tostarp jo īpaši attiecībā uz ES digitālā "Covid" sertifikāta turētājiem.