Tūrisms

14.mar
Pašlaik vēl ir pāragri izdarīt secinājumus vai aprēķinus par gaidāmo tūrisma sezonu Eiropā, tostarp vērtēt pret Krieviju un Baltkrieviju noteikto sankciju ietekmi uz Latviju, tās ekonomiku kopumā vai uz kādu sektoru, norāda Ekonomikas ministrija (EM).
 
4.mar
Šogad nav sagaidāma ievērojama pasliktināšanās tūrisma nozarē kara Ukrainā dēļ, jo arī iepriekšējos divos gados pandēmijas ietekmē tūristu plūsma no Krievijas un Baltkrievijas nebija liela, vēsta Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvji.
 
3.mar
Eiropas Savienības (ES) piemēroto sankciju dēļ tūrisma operatoram SIA "TT Baltics", kas ir TUI franšīzes turētāja Baltijā, līdz risinājuma rašanai ir jāatceļ plānotie ceļojumi, informēja Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) pārstāvji.
 
22.feb
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis otrdien vienojušās sekmēt tūrismu, atvieglojot iebraukšanu ES cilvēkiem, kas vakcinējušies pret Covid-19 vai to pārslimojuši.
 
31.jan
Desmit Latvijas tūrisma, viesu izmitināšanas un ēdināšanas, skaistumkopšanas un sporta nozares asociācijas arī pēc tikšanās ar Ministra prezidenta biroja pārstāvjiem uztur finanšu ministra Jāņa Reira un veselības ministra Danielu Pavļuta demisijas pieprasījumu.
 
19.jan
Tūristu plūsma pasaulē līdz pirmspandēmijas līmenim varētu atgriezties vien 2024.gadā, otrdien prognozēja ANO Pasaules Tūrisma organizācija (PTO).
 
17.jan
Tūrisma nozares Krīzes vadības komiteja (KVK) ir nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam aicinot tikties, lai skaidrotu situācijas nopietnību un uzklausītu pamatojumu valsts izvēlētajai politikai attiecībā uz tūrismu un ar to saistītajām nozarēm, kā arī plānotajiem soļiem, lai saglabātu nozari kā būtisku tautsaimniecības daļu.
 
15.jan
Pagājušā gada novembrī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 66 000 ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 31,1% vairāk nekā 2020.gada novembrī, bet par 63,6% mazāk nekā 2019.gada novembrī pirms pandēmijas, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
 
31.dec 2021
Aizvadītais gads bijis līdzīgi grūts gan ēdināšanas, gan naktsmītņu nozarei, atzina Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) izpilddirektore Santa Graikste.
 
25.dec 2021
Tūristus apmeklēt Latviju vairāk atturēja nevis augstie Covid-19 saslimstības rādītāji, bet to dēļ ieviestie ierobežojumi, intervijā aģentūrai LETA pauda viesnīcas "Neiburgs" pārdošanas un mārketinga direktore Evita Gasporoviča.
 
15.dec 2021
Biežo Covid-19 pandēmijas ierobežojumu maiņas dēļ tūrisma nozarē valda vispārējs apjukums, atzina Latvijas Lauku tūrisma asociācijā "Lauku ceļotājs".
 
16.nov 2021
Lai gan šā gada septembrī oficiālā Covid-19 statistika bija daudz biedējošāka nekā pirms gada, Latvijas tūristu mītnēs šā gada septembrī apkalpoti par 35,8% vairāk ārvalstu un vietējo viesu nekā 2020. gada septembrī.
 
12.nov 2021
Dabas aizsardzības pārvalde veic apmeklētāju uzskaiti 35 dabas tūrisma objektos un maršrutos visos Latvijas reģionos.
 
16.okt 2021
Eiropas vēsturiskās pilsētas un Vidusjūras pludmales piesaista daudzus tūristus, taču labākie galamērķi dažreiz atrodas tālu no ievērojamākajām vietām un tos lielākoties zina vien vietējie iedzīvotāji, raksta ASV televīzijas kanāls “CNN”, piedāvājot iepazīties ar Eiropas 20 skaistākajām vietām, starp kurām tas ir ierindojis arī Jūrkalni, kas atrodas Latvijā.
 
9.okt 2021
Cecīļu dabas taka Ieriķos jau izsenis ir bijusi tūristu iecienīta vieta, kur nedēļas nogalēs doties izstaipīt kājas. Vietējā iedzīvotāja Dzintra vēlas apmeklētājus informēt, ka patiesībā taka ir bez maksas un par to nevar prasīt samaksu, vēsta raidījums "Bez Tabu".
 
3.okt 2021
Katrs trešais jeb 32% Latvijas iedzīvotāju plāno ceļojumu šajā rudenī.
 
2.okt 2021
Kamēr saule un ne tik aukstie laikapstākļi mūs lutina, ir laiks doties ārā un izbaudīt ikgadējā zelta rudens sniegto burvību.
 
22.sep 2021
Rīgā nodevu par atpūtnieku un tūristu uzņemšanu viena eiro apmērā ieviesīs no 2023.gada 1.janvāra, nevis no nākamā gada sākuma, kā bija plānots iepriekš, šodien lēma Rīgas dome.
 
19.sep 2021
Iestājoties rudens sezonai, Latvijas iedzīvotāju vēlme ceļot neapsīkst - avio biļešu iegāde un naktsmītņu rezervācija dubultojusies, salīdzinot ar pagājušā gada vasaru, liecina Citadele maksājumu karšu norēķinu dati. Vienlaikus situācija pasaulē arvien ir mainīga, valstīm īstenojot Covid - 19 ierobežošanas pasākumus, tāpēc vairs tikai retais ceļot uzdrošinās bez ceļojuma apdrošināšanas. Kā būt drošam, ka mainīgie starpvalstu ceļošanas noteikumi neizbojā atpūtu, bet pozitīvs Covid-19 tests krietni nepatukšo maciņu, liekot atcelt braucienu vai nespējot atgriezties mājās? 
 
16.sep 2021
Rīgā nodevu par atpūtnieku un tūristu uzņemšanu viena eiro apmērā plānots ieviest no 2023.gada 1.janvāra, nevis no nākamā gada sākuma, kā bija plānots iepriekš, šodien lēma Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja.
 

Komentētākie